Avengers Howard Stark

Howard Stark

Howard Stark

Otec Tonyho Starka, jehož vynálezy pomohly vyhrát druhou světovou válku.

Sezóny 5
2008 - 2016

Informace

Skutečné jméno: Howard Walter Stark
Výška: 183 cm
Váha: 77 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Archie Goodwin,
Don Heck
Představitelé: Gerald Sanders,
Dominic Cooper, John Slattery
Poprvé se objevil v:
Iron Man #28 (srpen, 1970)

Filmy

Iron Man (2008)
Iron Man 2 (2010)
Kapitán Amerika: První Avenger (2011)
Ant-Man (2015)
Kapitán Amerika: Občanská válka (2016)


Seriály

Agent Carter (2015–16)

O Howardovi

Zakladatel firmy Stark Industries a otec slavnějšího Tony Starka. Za druhé světové války se podílel na výrobě zbraní pro spojence. Howard Stark a jeho žena Maria zemřeli během autonehody, která mohla být způsobena zásahem zvenčí. Stark byl velký génius a skvělý mechanik. Patřil mezi nejlepší civilní piloty a všichni jej uznávali jako velkého obchodníka.

Mezi jeho nepřátele patří Hugh Jones, Doctor Faustus, Leonid nebo Zebediah Stane.

Komiksy

Howard se narodil v Richfordu v New Yorku, kde vyrůstal se svým bratrem Edwardem. Se svým otcem pracovali na různých projektech, dokud sám nezaložil Stark Industries. Během druhé světové války se Howard podílel na projektu Manhattan a robotech Arsenal, kteří se však do boje nikdy nedostali. Byl zajat Red Skullem, který z něj chtěl získat informace o atomové bombě. Později byl zachráněn Kapitánem Amerikou a Howling Commandem.

Po válce se připojil k organizaci zvané Bratrstvo Štítu, která o sobě mluvila jako o ochráncích Země. Skupina chránila lidskou rasu již po staletí a byla založena za egyptským vezírem Imhotepem. Členy organizace byli také Leonardo da Vinci nebo Isaac Newton, kteří se různými prostředky dožili až Howardovy doby. Organizace například jako první porazila Galactuse nebo zažehnala Celestianskou hrozbu. Tou dobou byl Howard Stark také členem S.H.I.E.L.D.u.

Z nových poznatků pak víme, že Howard Stark měl syna jménem Arno, u kterého se však během narození naskytly komplikace, a tak se Howard obrátil na mimozemšťany s prosbou o pomoc. I tak na to Arno nebyl nejlépe, proto jej Starkovi celý život skrývali a adoptovali zdravého chlapce, ze kterého vyrost Tony Stark. Tony pak celý život vyrůstal ve lži a o svém nevlastním bratrovi nevěděl. Howard Stark nakonec zemřel v autonehodě, za kterou však mohli stát jeho nepřátelé. Howard ale jednoho dne řekl, že Bratrstvo Štítu zfalšuje jeho smrt autonehodou, takže je otázkou, zda zemřel nebo byla jeho smrt nahraná.

Filmy, seriály a další média

Howard se v roce 1994 objevil v animovaném seriálu Iron Man, který se vysílal až do roku 1996. Dále se objevil v seriálech Iron Man: Armored Adventures, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa a Avengers Assemble. Roli měl také v animovaném filmu The Invincible Iron Man z roku 2007. Jako vedlejší postavu jste jej mohli vidět ve videohrách Captain America: Super Soldier a Lego Marvel Super Heroes.

Marvel Cinematic Universe

Chlapec jménem Howard se narodil 15. 8. 1917. Jeho otec prodával ovoce a matka šila košile. Během života v New Yorku se Howard spřátelil s Josephem Manfredim, ze kterého vyrostl mocný gangster. Když rostl, naučil se, jak to chodí ve společnosti a za pomocí lží se dostal až na vrchol. Začal vydělávat peníze a stal se z něj velký obchodník. Roku 1934 se pak seznámil s Abrahamem Erskinem, kterému za druhé světové války pomohl vytvořit Kapitána Ameriku.

Po Erskinově smrti začal Stark zásobovat Kapitána vybavením a vyrobil pro něj jeho ikonický štít. Jako první také začal experimentovat s Tesseractem, který chtěl využít k výrobě čisté energie. Po válce byl však Howard obviněn z velezrady a musel se proto obrátit na Peggy Carterovou, která celou situaci vyřešila. O rok později ji na oplátku pomohl vyřešit problém s nulovou hmotou. Časem založil Howard spolu s Peggy Carterovou a Chesterem Phillipsem S.H.I.E.L.D., který měl chránit lidstvo před nadpřirozenými hrozbami.

V pozdějších letech založil Howard Stark Expo, kde se prezentovala technologie zítřka. Spolu s Antonem Vancem spolupracoval na výrobě obloukového reaktoru. Vanko chtěl na reaktoru však pouze zbohatnout a proto jej nechal Stark deportovat. Pár let nato uzavřel partnerství s Obadiahem Stanem a v roce 1970 se mu narodil syn Tony.

V průběhu času spolupracoval Howard také s Hankem Pymem, jenž se nechtěl vzdát svých částic a zpřetrhal své vztahy se Starky. V roce 1991 se Howard znovu pokusil vytvořit sérum supervojáka. Téhož prosince byl spolu s manželkou zavražděn svým bývalým přítelem Buckym Barnesem, kterému Hydra vymyla mozek a udělala z něj Winter Soldiera.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Eternals

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

Již příští týden si můžete moci zajít na film Eternals. Pokud stále váháte, zda do kina zajít, přečtěte si první ohlasy na film, které nejsou až tak pozitivní jako v případě jiných MCU filmů. Na druhou stranu se stoprocentně nejedná o žádnou katastrofu a je na co se těšit.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU