Avengers Jasper Sitwell

Jasper Sitwell

Jasper Sitwell

Nepříliš důvěryhodný agent S.H.I.E.L.D.u, který znal pravdu o Projektu Insight.

Sezóny 3
2011 - 2014


Informace

Celé jméno: Jasper Sitwell
Výška: 1,80 m
Váha: 86 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: žádná (v komiksech blond)
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Maximiliano Hernández
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #144 (květen 1966)

Filmy

Seriály

One-Shoty

  • The Colsultant (2011)
  • Item 47 (2012)

O Sitwellovi

Jasper Sitwell je agent S.H.I.E.L.D.u sedmé úrovně, který si byl blízký s Philem Coulsonem a Felixem Blakem. Byl jedním z prvních agentů, který měl možnost spatřit Thora a Destroyera. Zatímco byl v komiksech jedním z Furyho nejloajálnějších agentů, filmy z něj udělaly agenta Hydry. Sitwell věděl o Projektu Insight včetně Zolova algoritmu. Komiksový Sitwell nakonec zemřel a proměnil se v zombie. V této podobě byl nadále členem S.H.I.E.L.D.u.


Mezi jeho nepřátele patří Baron von Strucker, Spymaster, Viper, Demolisher nebo Grey Gargoyle.

Komiksy

Sitwell patřil mezi nejlepší studenty na akademii S.H.I.E.L.D.u. Z tohoto důvodu se stal Furyho asistentem a dočasným ředitelem S.H.I.E.L.D.u. Chvíli fungoval jako spojka se Stark Industries, kde měl zajistit Starkovo bezpečí. Během plnění tohoto úkolu se zamiloval do Whitney Frostové, ze které se vyklubala zločinná Madame Masque.

Když S.H.I.E.L.D. infiltroval vylepšený LMD zvaný Deltite, nastrčil pro Nicka Furyho, že je zrádce. Během jeho nepřítomnosti pak byl dočasným ředitelem, který byl však taktéž nahrazen strojem. Původně si všichni mysleli, že tito Deltitové zabili své předlohy, což nebyla pravda. Sitwell byl ve stázi pro mnoho let, kde byl naprogramován sloužit Hydře. Sitwell se však rychle vzpamatoval a vrátil se k S.H.I.E.L.D.u.

Po invazi Skrullů byl S.H.I.E.L.D. nahrazen H.A.M.M.E.R.em. Spolu s Dum Dum Duganem se stal členem Furyho nových Howling Commandos, kteří pracovali v utajení po boku Secret Warriors. Pro Furyho poté vyšetřoval Winter Soldiera a nakonec byl zabit Black Widow, které vymyli mozek. Sitwell byl časem oživen jako zombie, kdy se stal členem nové pobočky S.T.A.K.E.

Filmy, seriály a další média

V seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa daboval agenta Sitwella Tom Kane. Jako podpůrná postava vystupoval ve hře Marvel: Avengers Alliance a zahrát jste si za něj mohli v LEGO Marvel's Avengers.

Marvel Cinematic Universe

Jasper se narodil 13. 12. 1973 ve Virginii a časem se přidal k S.H.I.E.L.D.u. Brzy byl povýšen na šestou úroveň, kdy se také dozvěděl o Hydře a stal se členem. V Novém Mexiku pracoval pod Coulsonem, když se objevil Mjolnir v poušti. Agentura zabavila skupině vědců jejich poznámky a brzy poznala Thora i Destroyera z Asgardu. Poté co Thor dokázal, že je kladiva hoden, získal jej zpět a robota zničil. Ten byl uskladněn S.H.I.E.L.D.em, který z něj začal vyrábět zbraně.

S Coulsonem poté řešil, zda přijmout Blonskyho do Avengers a během invaze Chitauri sloužil na Helicarrieru. Po bitvě o New York spolu s Felixem Blakem zabezpečil zbraně Chitauri a do organizace přijal dva mladé lidi, kteří s nimi zacházali. Později byl přítomen v Uzlu, kde vedení S.H.I.E.L.D.u po­zorovalo misi v Jižní Osetii. S Coulsonem následně spolupracoval při pátrání po Jasnovidci.

Po této operaci byl převelen na Lemurian Star, kde byl zajat Georgesem Batrocem. Zachránil jej Kapitán Amerika, jenž se však brzy dozvěděl o Projektu Insight a Hydra uvnitř S.H.I.E.L.D.u po něm začala jít. Kapitán se rozhodl jednat a Sitwella zajal po jeho obědě se senátorem Sternem. Spolu s Black Widow a Falconem jej vyslýchal a dozvěděl se, co chtěl. Sitwell byl nakonec zabil Winter Soldierem, který tak zabránil, aby Sitwell už nemluvil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

smejd…

26.6.2017 | 14:24:24

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy