Avengers Jasper Sitwell

Jasper Sitwell

Jasper Sitwell

Nepříliš důvěryhodný agent S.H.I.E.L.D.u, který znal pravdu o Projektu Insight.

Sezóny 3
2011 - 2014

Informace

Celé jméno: Jasper Sitwell
Výška: 1,80 m
Váha: 86 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: žádná (v komiksech blond)
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Maximiliano Hernández
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #144 (květen 1966)

Filmy

Seriály

One-Shoty

  • The Colsultant (2011)
  • Item 47 (2012)

O Sitwellovi

Jasper Sitwell je agent S.H.I.E.L.D.u sedmé úrovně, který si byl blízký s Philem Coulsonem a Felixem Blakem. Byl jedním z prvních agentů, který měl možnost spatřit Thora a Destroyera. Zatímco byl v komiksech jedním z Furyho nejloajálnějších agentů, filmy z něj udělaly agenta Hydry. Sitwell věděl o Projektu Insight včetně Zolova algoritmu. Komiksový Sitwell nakonec zemřel a proměnil se v zombie. V této podobě byl nadále členem S.H.I.E.L.D.u.


Mezi jeho nepřátele patří Baron von Strucker, Spymaster, Viper, Demolisher nebo Grey Gargoyle.

Komiksy

Sitwell patřil mezi nejlepší studenty na akademii S.H.I.E.L.D.u. Z tohoto důvodu se stal Furyho asistentem a dočasným ředitelem S.H.I.E.L.D.u. Chvíli fungoval jako spojka se Stark Industries, kde měl zajistit Starkovo bezpečí. Během plnění tohoto úkolu se zamiloval do Whitney Frostové, ze které se vyklubala zločinná Madame Masque.

Když S.H.I.E.L.D. infiltroval vylepšený LMD zvaný Deltite, nastrčil pro Nicka Furyho, že je zrádce. Během jeho nepřítomnosti pak byl dočasným ředitelem, který byl však taktéž nahrazen strojem. Původně si všichni mysleli, že tito Deltitové zabili své předlohy, což nebyla pravda. Sitwell byl ve stázi pro mnoho let, kde byl naprogramován sloužit Hydře. Sitwell se však rychle vzpamatoval a vrátil se k S.H.I.E.L.D.u.

Po invazi Skrullů byl S.H.I.E.L.D. nahrazen H.A.M.M.E.R.em. Spolu s Dum Dum Duganem se stal členem Furyho nových Howling Commandos, kteří pracovali v utajení po boku Secret Warriors. Pro Furyho poté vyšetřoval Winter Soldiera a nakonec byl zabit Black Widow, které vymyli mozek. Sitwell byl časem oživen jako zombie, kdy se stal členem nové pobočky S.T.A.K.E.

Filmy, seriály a další média

V seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa daboval agenta Sitwella Tom Kane. Jako podpůrná postava vystupoval ve hře Marvel: Avengers Alliance a zahrát jste si za něj mohli v LEGO Marvel's Avengers.

Marvel Cinematic Universe

Jasper se narodil 13. 12. 1973 ve Virginii a časem se přidal k S.H.I.E.L.D.u. Brzy byl povýšen na šestou úroveň, kdy se také dozvěděl o Hydře a stal se členem. V Novém Mexiku pracoval pod Coulsonem, když se objevil Mjolnir v poušti. Agentura zabavila skupině vědců jejich poznámky a brzy poznala Thora i Destroyera z Asgardu. Poté co Thor dokázal, že je kladiva hoden, získal jej zpět a robota zničil. Ten byl uskladněn S.H.I.E.L.D.em, který z něj začal vyrábět zbraně.

S Coulsonem poté řešil, zda přijmout Blonskyho do Avengers a během invaze Chitauri sloužil na Helicarrieru. Po bitvě o New York spolu s Felixem Blakem zabezpečil zbraně Chitauri a do organizace přijal dva mladé lidi, kteří s nimi zacházali. Později byl přítomen v Uzlu, kde vedení S.H.I.E.L.D.u po­zorovalo misi v Jižní Osetii. S Coulsonem následně spolupracoval při pátrání po Jasnovidci.

Po této operaci byl převelen na Lemurian Star, kde byl zajat Georgesem Batrocem. Zachránil jej Kapitán Amerika, jenž se však brzy dozvěděl o Projektu Insight a Hydra uvnitř S.H.I.E.L.D.u po něm začala jít. Kapitán se rozhodl jednat a Sitwella zajal po jeho obědě se senátorem Sternem. Spolu s Black Widow a Falconem jej vyslýchal a dozvěděl se, co chtěl. Sitwell byl nakonec zabil Winter Soldierem, který tak zabránil, aby Sitwell už nemluvil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

smejd…

26.6.2017 | 14:24:24

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie