Avengers Kurse

Kurse

Kurse

Malekithův věrný stoupenec, který sloužil v jeho válkách proti Asgardu.

Sezóny 1
2013 - 2013

Informace

Celé jméno: Algrim
Výška: 2,13 m
Váha: 381 kg
Barva očí: žlutá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Walter Simonson
Představitel: Adewale Akinnuoye-Agbaje
Poprvé se objevil v:
Thor #347 (září 1984)

Filmy

O Kursovi

Algrim byl jedním z temných elfů, kterého všichni považovali za největšího a nejsilnějšího. Jako služebník Malekitha a velitel jeho armády bojoval v mnoha válkách proti Asgardu i jiným národům. Nakonec se proměnil v bytost zvanou Kurse, která byla daleko mocnější, než si kdy přál. Po tisíce let zůstal se svým pánem v hibernaci, dokud je opět neprobudil Aether, Kámen nekonečna, po němž temní elfové tolik toužili.


Mezi jeho nepřátele patří Balder, Thor, Loki, Sif, Ulik a Válečnická trojka.

Komiksy

Poté co Malekith usedl na trůn temných elfů, Algrim mu přísahal věrnost. Jednoho dne unesl Malekith Thorovu lásku Lorelai. Thor byl při její záchraně snadno zaskočen mocným Algrimem, který na sobě nesl ebenovou zbroj. Během jejich souboje otevřel Malekith zem a dvojice začala padat do vroucí lávy. Thora zachránilo jeho kladivo, ale Algrim skončil na pokraji smrti. Přežil pouze díky své zbroji a vůli pomstít se Thorovi. Jeho hněvu si brzo všiml mocný Beyonder, který na něm experimentoval a proměnil jej v bytost zvanou Kurse.

Kurse vyrazil do New Yorku, kde si Beta Ray Billa spletl s Thorem a zaútočil na něj. Bill unikl a Kurse pokračoval ve svém pátrání. Když Thora konečně nalezl, do boje se zapojili i Bill a Power Pack. Během bitvy si Kurse uvědomil, že za jeho zranění nemůže Thor, ale Malekith. Když svého pána konečně nalezl, zlomil mu vaz, ale Malekith přežil a začal se skrývat.

Jakmile ale získal Malekith Skříňku prastarých zim, získal Kurse opět na svou stranu a přinutil jej zaútočit na Thora. S pomocí Kamene nekonečna sluncí však Thor zvládal čelit Malekithově artefaktu a dostal Kursa z jeho moci. Kurse poté začal pracovat pro Odina a stal se věrným stoupencem Asgardu. Po Ragnaroku byl zatčen Malekithem, který jej hodil do žaláře.

Filmy, seriály a další média

S Algrimem jste se mohli setkat v animovaném filmu Thor: Tales of Asgard, kde byl nucen spolupracovat se Surturem. Bojovat jste proti němu mohli v Marvel: Ultimate Alliance, Marvel: Avengers Alliance, Marvel Heroes a LEGO hrách od TT Games, kde je také hratelnou postavou.

Marvel Cinematic Universe

Kdysi dávno bojoval po Malekithově boku, když chtěl pomocí Konvergence vypustit sílu Aetheru do celého vesmíru. Elfové však byli poraženi asgardským králem Borem, který Aether ukryl. Pět tisíc let hybernoval spolu s ostatními temnými elfy, dokud nebyl probuzen Aetherem. Malekith jej poté vyslal v převleku na Asgard, kde se měl Aetheru zmocnit a začít s první vlnou útoku.

Ve vězení se transformoval v Kurse, který propustil ostatní vězně a vyvolal chaos. Malekith mezitím zaútočil zvenčí. Společně zabili Thorovu matku Friggu a unikli, protože byl Malekith zraněn. Thor a jeho bratr Loki si je poté sami vyhledali na Svartalfheimu, kde byl Kurse zabit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie