Avengers Leonard Samson

Leonard Samson

Leonard Samson

Psychiatr z Culverovy univerzity, který měl po jistý čas vztah s Betty Rossovou.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Skutečné jméno: Leonard Samson
Výška: 198 cm
Váha: 172 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: zelená
Autoři postavy: Roy Thomas, Herb Trimpe
Představitel: Ty Burrell
Poprvé se objevil v:
Incredible Hulk #141 (červenec, 1971)

Filmy

Neuvěřitelný Hulk (2008)


O Samsonovi

Samson je učitel a zkušený psychiatr, který se v komiksovém světě stal superhrdinou a psychiatrem pro hrdiny. Po mírném ozáření gammou mu zezelenaly vlasy a vzrostla mu síla. Jelikož ale nebyl vystaven extrémnímu ozáření, neproměnil se v žádné monstrum. V komiksech vystupuje pod přezdívkou Doc Samson a jeho jméno bylo legálně změněno z Leonarda Skivorského.

Mezi jeho nepřátele patří Bi-Beast, Gladiator, Master Mold, Nightmare nebo Beyonder.

Komiksy

Leonard Skivorski, Jr. se narodil v Oklahomě do rodiny Židů. Byl synem úspěšného psychiatra, který se specializoval na mladé ženy, s nimiž měl poté aféry. Původně nechtěl mít s psychologií nic společného, ale nakonec v tento obor vystudoval. Když byla Betty Rossová proměněna Sandmanem ve sklo, Samson přišel za Rossem s plánem, jak jí zachránit. Plán vyžadoval zapojení Bannera, jehož energii potřebovali vysát pomocí speciálního paprsku. Banner s plánem souhlasil a Betty byla zachráněna.

Část Bannerova gamma záření však na přístroji zůstala a po kontaktu s ním se hubený profesor Samson proměnil v zelenovlasého člověka s masivními svaly. Svou sílu později otestoval při souboji s Hulkem, čímž se dostal ke kariéře superhrdiny. Dlouhou dobu bylo jeho cílem vyléčit Hulka a během Občanské války se přidal na stranu registrovaných.

Filmy, seriály a další média

Doc Samson se objevil v seriálu The Incredible Hulk, který běžel mezi lety 1996–97. Roli měl také v seriálech Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, The Super Hero Squad Show nebo seriálech z Disneyho univerza Ultimate Spider-Man a Hulk and Agents of S.M.A.S.H. Jediná videohra, ve které vystoupil je pak Incredible Hulk: Ultimate Destruction.

Marvel Cinematic Universe

Jako psychoterapeut pracující na Culverově univerzitě se seznámil s Betty Rossovou. Dvojice spolu začala brzy mít vztah s Samson si byl vědom toho, že Betty nikdy nepřestala milovat svého bývalého kolegu Bruce, kterého již pět let nikdo neviděl. Jednoho dne vyrazil Samson spolu s Betty do Stanleyho pizzerie, kde se spolu náramně bavili, dokud Betty nespatřila Bruce. Z vystřižených scén víme, že Samson měl poté s Brucem sezení, kde probírali jeho stav.

Jelikož pro Samsona nebyla Bannerova přítomnost jednoduchá, kontaktoval generála Rosse, po čemž vypukl souboj na Culverově univerzitě. Samson poté řekl Rossovi, že ví, že mu nejde o jeho dceru, ale lapení Hulka a do zeleného obra vložil svou důvěru. Ross to okomentoval tak, že neví, kde jeho dcera tyhle muže bere.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie