Avengers Michael Duffy

Michael Duffy

Michael Duffy

Seržant z Campu Lehigh, který dohlížel nad Rogersovým výcvikem.

Sezóny 2
2011 - 2014

Informace

Skutečné jméno: Michael Joseph Duffy Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Joe Simon, Jack Kirby
Představitel: Damon Driver
Poprvé se objevil v:
Captain America Comics #1 (březen, 1941)

Filmy

Captain America: První Avenger (2011)
Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)


O Duffym

Duffy je seržant z Campu Lehigh, který dohlížel nad výcvikem všech nováčků. Výsledků docílil skrze klasickou buzeraci a snahu vyvolat v mužích soutěživého ducha. Rogers na něj nezapomněl ani v přítomnosti, kdy se mu jeho výcvik vybavil při opětovném navštívení tábora.

Komiksy

Jako seržant dohlížel Duffy nad provozem Campu Lehigh v New Jersey, kde se za druhé světové války cvičili vojáci. Duffy byl nekompromisní a přísný, především tedy na úplné nováčky. Během výcviku týral Rogerse a Barnese, na které házel také veškeré vtípky, jenž na něj vojíni prováděli. Není jisté, zda si byl vědom Rogersovy dvojí identity, spousta vedoucích o ní totiž věděla, ale nedávali to najevo. Jeden z prvních úkolů, které Duffy Rogersovi přiřadil, bylo strážit generála Ellswortha. Když vojáci z tábora hráli ve filmu Tyran, Duffy byl velmi ponížen, jelikož musel hrát šaška.

O Kapitánu Amerikovi mnohdy říkal, že je přeceňovaný a Rogerse trestal loupáním cibulí. Po válce vždycky Rogerse zajímalo, co se stalo s jeho přísným vedoucím. Teprve po letech nalezl Bucky jeho hrob na Arlingtonském hřbitově. Důvod jeho úmrtí nebyl nikdy odhalen. Zřejmě ale zemřel roku 2010 na stáří.

Marvel Cinematic Universe

Po sedmnácti letech trénování rekrutů v Campu Lehigh, byl roku 1943 pověřen Chesterem Phillipsem k výcviku kandidátů pro projekt supervojáka. Mezi těmito kandidáty byli například Steve Rogers nebo Gilmore Hodge. Výcvik měli tvrdý a pro muže bylo zřejmě nejobtížnější sundat vlajku z kluzkého stožáru. Jedinému Rogersovi se to podařilo, když nechal stožár spadnout. Stejně jako Phillips nejvíce podporoval Hodge, který byl grázlem.

Později hodil Phillips mezi Duffyho kandidáty cvičný granát. Pouze Rogers se zachoval správně a do projektu byl přijat. Při opětovné návštěve Campu si Rogers vybavil Duffyho těžký výcvik, který ho dostal na jeho nynější pozici.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie