Avengers Miriam Sharpe

Miriam Sharpe

Miriam Sharpe

Matka Charlieho Spencera, jenž nešťastně zemřel při operaci Avengers v Sokovii. Právě kvůli Miriam přehodnotil Tony Stark svůj postoj a rozhodl se podepsat Sokovijskou smlouvu.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Miriam Sharpe
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Mark Millar, Steve McNiven
Představitel: Alfre Woodard
Poprvé se objevil v:
Civil War #1 (červenec 2006)

Filmy

O Miriam

Miriam byla jednou z osob, kvůli kterým začala Občanská válka mezi superhrdiny. Smrt jejího syna během superhrdinské akce otřásla celým světem, což vedlo k vytvoření Sokovijské smlouvy, která umožnila vládě kontrolovat hrdiny a další nadané jedince. Byla to právě Miriam, kdo přesvědčil Starka, aby se stal tváří strany bojující za registraci superhrdinů.


Mezi její nepřátele patří Tony Stark, Nitro a Speedball.

Komiksy

Miriam byla matkou Damiena Sharpa, jednoho z dětí, které zemřelo při explozi způsobené Nitrem a týmem New Warriors, během něhož přišlo o život více než šest set lidí. Po smrti svého syna začala hlasitě bojovat za to, aby měli hrdinové pořádný trénink a odpovědnost. Během debaty ohledně superhrdinského registračního zákona dala facku Tonymu Starkovi, který původně proti zákonu bojoval. Dále mu dala Damienovu oblíbenou hračku, akční figurku Iron Mana. Díky tomu změnil Tony svůj pohled na zákon a začal jej propagovat.

Od toho momentu byla Miriam Iron Manovou asistentkou ve věci zákona, přičemž mu pomáhala během rozhovorů s médii. Miriam taktéž házela špínu na Kapitána Ameriku a další hrdiny, kteří se postavili proti zákonu. Když byl po Obležení Asgardu zákon zrušen, Miriam nadále pokračovala v bojkotu superhrdinů. Svůj názor však změnila, když Zemi napadl Cul Borson se svými nositeli mocných kladiv.

Marvel Cinematic Universe

Miriam vybudovala svou kariéru na humanitární pomoci, přičemž svého syna vychovávala, aby smýšlel stejně. Její syn, který pracoval jako počítačový programátor, se proto rozhodl strávit léto v Sokovii, i když měl na výběr z mnohem vyspělejších zemí. V Sokovii budoval domy pro chudé, ale vše skončilo, když v zemi propukla bitva mezi Ultronem a Avengers, při které Spencer zemřel. Miriam obrátila svůj hněv na Avengers a vinila je ze smrti svého syna.

Jakmile Stark dokončil svojí předváděčku na MIT, narazil na Sharpeovou u výtahu. Miriam původně chtěla sáhnout po zbrani, aby spáchala sebevraždu, ale Stark jí v tom zabránil. Jejich konverzace se poté obrátila na jejího syna, kdy mu Miriam předala Spencerovu fotografii a změnila tak jeho pohled na fungování superhrdinů.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie