Avengers Nicodemus West

Nicodemus West

Nicodemus West

Neurochirurg z nemocnice Metro-General a bývalý kolega Doctora Strange.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Nicodemus West
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Brian K. Vaughan, Marcos Martin
Představitel: Michael Stuhlbarg
Poprvé se objevil v:
Doctor Strange: The Oath #1 (prosinec 2006)

Filmy

O Dr. Westovi

Dr. Nicodemus West dlouhodobě obdivoval chirurgické schopnosti Stephena Strange. Když jeho vzor utrpěl autonehodu, byl to právě West, kdo mu operoval ruce, ale některé nervy zanechal poškozené. Westa začala sžírat vina, že svět připravil o tak skvělého doktora. Proto Strange sledoval do Kamar-Taj, kam dorazil pár dní po jeho výcviku. Ancient One se tehdy obával, že Strange nedosáhne takové úrovně, aby se z něj stal Sorcerer Supreme. Z toho důvodu začal trénovat také Westa.


Poté co se naučil důležité prvky mystického léčení, opustil West Kamar-Taj bez kompletního výcviku. Se svými novými schopnostmi byl schopen vyléčit vážně zraněnou dívku na tibetsko-indických hranicích, ale po návratu do New Yorku naopak nezachránil jistého Reginalda Pavlishe. West se začal obávat důsledků magie a přijal pozici výkonného ředitele Timely Pharmaceutical. Když zjistil, že Strange objevil elixír, který dokáže vyléčit všechny nemoci včetně rakoviny, vyslal Briganda, aby jej ukradl. Celá akce nakonec dopadla tak, že West zemřel a většina elixíru byla zničena.

Marvel Cinematic Universe

Nicodemus byl kolega Stephena Strange, kterého si Stephen kvůli jeho neschopnosti neustále dobíral. Místo něj se například ujal operace pacienta s kulkou v hlavě, která se podle něj nedala vytáhnout. Během operace požádal Westa, aby si zakryl rukou hodinky, potřeboval se totiž soustředit. Strange následně operaci provedl a pacienta zachránil. Stephen nakonec utrpěl vážnou autonehodu, při které si poranil ruce a musel být operován. West se snažil zachránit, co šlo, ale nervy v jeho rukách zůstaly trvale poškozené.

Když se Strange probudil, byl zděšen, v jakém je stavu. Strange řekl Westovi, že mu zničil tělo i kariéru, načež zmizel neznámo kam. O několik měsíců později se vrátil se zraněnou Prastarou, kdy nechal Westa operovat, ale ani on nedokázal jeho mistryni zachránit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie