Avengers Pepper Potts

Pepper Potts

Pepper Potts

Přítelkyně Iron Mana a hlava jeho rodinné společnosti Stark Industries.

Sezóny 5
2008 - 2017

Informace

Skutečné jméno: Virginia Potts
Výška: 162 cm
Váha: 50 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: rudá
Autoři postavy: Stan Lee, Robert Bernstein, Don Heck
Představitelka: Gwyneth Paltrow
Poprvé se objevila v:
Tales of Suspense #45 (září, 1963)

Filmy

O Pepper

Pracovnice Stark Industries, která si vysloužila přezdívku Pepper kvůli pihám a rudým vlasům. Časem se z ní stala superhrdinka používající Iron Manovo brnění s krycím jménem Rescue. Momentálně šéfuje firmě Resilient, která se vyvinula z jednoho ze Starkových projektů. Jejím exmanželem je Happy Hogan a z jejího nevlastního syna se vyklubal Teen Abomination.


Mezi její nepřátele patří Blizzard, Justin Hammer, Melter, Victoria Hand nebo Lord Remaker.

Komiksy

Rudovlasá Pepper pracovala pro Stark Industries mnoho let. Jednoho dne si všimla chyby v účtech a ukázala ji Tonymu. Jelikož tím zachránila společnosti spoustu peněz, povýšil ji Tony na svou osobní asistentku. Pepper se do Tonyho zamilovala, což se změnilo, když do firmy přišel Happy Hogan, Starkův nový bodyguard. Okamžitě to mezi nimi začalo jiskřit, ale když se přiznal ke svým pocitům, odpověděla, že se šetří na budoucí paní Starkovou.

V průběhu času byla Pepper přítomna při několika sabotážích a útocích na Stark Industries, které způsobili například Melter nebo Crimson Dynamo. Později byla velice nešťastná, když jí Tony pozval na schůzku, která byla pouze zástěrkou pro obléknutí Iron Manova brnění, a nechal ji samotnou v zamčené místnosti.

Po nějakou dobu stála Pepper uvnitř milostného trojúhelníku, kdy randila s Tonym i Happym. Nakonec se rozhodla pro Happyho, kterého si vzala za muže. Pár se nakonec rozhodl adoptovat dítě, a když to vypadalo, že Tony zemřel, rozešli se. Nikdy nebylo řečeno, z jakého důvodu se rozešli, ale patrně měla aféru s bývalým přítelem ze školy.

Happy byl nakonec zraněn Spymasterem a zemřel na nemocničním lůžku, čímž Pepper i Tony přišli o dobrého přítele. Sama Pepper byla zase zraněna při útoku Ezekiela Stanea, díky čemuž dostala reaktor podobný tomu od Tonyho.

Když Norman Osborn vyslal své agenty do svěch Starkových zařízení, Pepper unikla za pomocí zbroje, která byla vyrobena přímo pro ni. Od té doby začala Pepper fungovat jako superhrdinka známá jako Rescue. Identitu hrdinky však brzy pověsila na hřebík a začala vést firmu Resilient.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách se Pepper objevila hned několikrát. Poprvé to bylo v seriálu The Invincible Iron Man. Pubertální verze postavy se pak vyskytla v sérii Iron Man: Armored Adventures. Další role pak měla v seriálech Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, Marvel Anime: Iron Man nebo Marvel Disk Wars. Prostor se jí dostal také ve dvou animovaných filmech, které nesou název The Invincible Iron Man z roku 2007 a Iron Man: Rise of Technovore.

Ve videoherním světě jste si za ní mohli zahrát v Marvel Super Hero Squad Online, Marvel: Avengers Aliance nebo Lego hrách od TT Games. Objevila se ale také ve hrách založených na filmech, Marvel Pinball, Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Marvel Heroes nebo Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Když začala Pepper pracovat pro Tonyho Starka, nečekala, že za něj bude muset vyhazovat jeho dívky na jednu noc. Vždycky ji poté vytočilo, když zapomínal na její narozeniny. Z tohoto důvodu si začala kupovat dárky z jeho peněz sama.

O jedněch narozeninách musela vyprovodit novinářku Christine Everhartovou a poté připravit Tonyho na jeho cestu do Afghánistánu. Během jeho pobytu v cizí zemi byl však Tony zajat a Pepper se obávala o jeho bezpečí. Tony naštěstí unikl a Pepper jej přivítala na letišti. Stark však odmítl cestu k doktorovi a cestou na konferenci se stavil na burger. Na oné akci se Pepper poprvé potkala s agentem Coulsonem ze S.H.I.E.L.D.u.

Později si Tony Pepper zavolal k sobě do dílny, kde mu měla pomoct s nahrazením jeho reaktoru. Přestože Stark chtěl, aby původní reaktor zničila, nechala ho zasklít s nápisem: „Důkaz že má Tony Stark srdce.“ Na výročním plese jí Tony požádal o tanec a málem se políbili. Dalšího dne přistihla Pepper Tonyho v Iron Manově brnění a odhalila pro něj Obadiaha, který jej zradil.

Při bitvě s Obadiahem pak Pepper Tonymu asistovala a nakonec byla také přítomna na konferenci, kde se přiznal světu k identitě Iron Mana. Čas plynul a z Pepper se stala nová hlava Stark Industries. Náhradou za ní se novou asistentkou stala Natalie Rushmanová, agentka S.H.I.E.L.D.u v u­tajení. Starkův stav se pomalinku horšil, mohla za to otrava paládiem. Když se vyřešila situace s Tonyho zdravotním stavem a byli poraženi jeho noví konkurenti, dali se Pepper s Tonym dohromady.

Pár začal budovat Stark Tower, soběstačnou budovu v New Yorku. Dokončení stavby však přerušila naléhavá žádost S.H.I.E.L.D.u, kterou Tony nemohl odmítnout. Z onoho problému nakonec vzešla bitva o New York, kterou Pepper sledovala z letadla. Spolu s Tonym poté Pepper předělala Stark Tower na Avengers Tower.

O vánocích téhož roku navštívil Pepper její starý známý, Aldrich Killian, který ji přišel předvést svůj nový projekt. Pepper však brzy zjistila, že Killian má co dočinění s Mandarinem a byla brzy zajata. Killian z ní udělal svojí trofej a vpustil jí do žil Extremis, jenž tělo naštěstí dobře přijalo. Sama Pepper nakonec Killiana dorazila a Tony pro ni odstřelil všechna svá brnění. Kvůli nekončícím problémům ve světě si dvojice nakonec dala pauzu. Vedoucí pozici ve Starku však Pepper neopustila.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie