Avengers Samuel Sterns

Samuel Sterns

Samuel Sterns

Nadaný vědec, který začal experimentovat s Bannerovou krví a nakonec se mu to vymstilo.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Skutečné jméno: Samuel Sterns
Výška: 178 cm
Váha: 65 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Tim Blake Nelson
Poprvé se objevil v:
Tales to Astonish #62 (prosinec, 1964)

Filmy

Neuvěřitelný Hulk (2008)


O Sternsovi

Filmový Sterns se od toho komiksového zásadně liší. Zatímco byl v komiksech nechápavým hlupákem, který se proměnil v extrémně inteligentní gamma bytost zvanou Leader, ve filmech jde o brilantního vědce, jehož přeměny jsme se dočkali až v úplném závěru filmu. Jako Leader dokázal Sterns vyřešit téměř každý problém a ovládal telepatické a telekinetické schopnosti.

Mezi jeho nepřátele patří Betty Rossová, Kapitán Amerika, Doctor Doom, Hulk nebo Venom.

Komiksy

Sterns nikdy moc inteligence nepobral a musel žít ve stínu svého chytřejšího bratra. Nakonec se mu podařilo najít si práci nočního hlídače v továrně na chemikálie. Jednoho večera přesouval kanistry s chemickým odpadem, když tu se jeden kanistr otevřel a Sterns byl zasažen smrtící dávkou gamma záření. Sterns zjistil, že se jeho inteligence ztisícinásobila a je schopen zpracovávat informace s rychlostí počítače. Do své hlavy začal co nejrychleji ukládat velké množství informací, když tu začala jeho kůže zelenat a hlava enormně růst.

Začal si říkat Leader a stal se z něj kriminální génius. Jeho činy si brzy získaly pozornost dalšího gamma jedince jménem Hulk, který jej nesčetněkrát porazil. Jeho mentální kapacita začala brzy klesnout a Leader si to začal uvědomovat. Nakonec se proměnil zpět v normálního člověka. Za pomocí lsti však své schopnosti získal zpět. Když jej zajal S.H.I.E.L.D., byl souzen, ale soud uznal, že Sterns za své činy není zodpovědný, jelikož gamma kompletně pozměnila jeho osobnost. Od Red Hulka dostal později rudou gammu a proměnil se v Red Leadera, který byl daleko mocnější.

Filmy, seriály a další média

Leader se objevil ve třech stejnojmenných seriálech The Incredible Hulk z let 1966, 1980 a 1996. Jako záporáka jste jej mohli vidět také v seriálech Iron Man, Avengers: Nejmocnější hrdinové světa nebo seriálech z Disneyho animovaného univerza. Zahrát si za něj můžete v LEGO hrách od TT Games a Marvel Avengers Academy a jako nepřítel sloužil ve hrách Hulk a Marvel: Avengers Alliance.

Marvel Cinematic Universe

Sterns byl biolog na New Yorské vysoké škole a na dálku pomáhal Bruci Bannerovi pod přezdívkou Mr. Blue. Sterns posílal Bannerovy různé rostliny, které by jej mohly vyléčit, a Bruce mu na oplátku zasílal svou krev. Banner a jeho přítelkyně Betty jednoho dne Sternse navštívili a požádali jej o zastavení procesu přeměny v Hulka. Sterns Bannera částečně vyléčil a poté mu ukázal jeho naklonovanou krev a testovací subjekty. Doufal, že spolu na tom vydělají spoustu peněz a získají mnoho ocenění.

Banner to tak však neviděl a požádal Sternse, aby vše zničil. Na místo hned dorazila americká armáda, která Bruce zajala a začala se Sternsem řešit zopakování procesu. Jeden z Rossových mužů, Emil Blonsky, však chtěl proměnit ve stejné monstrum, jako byl Hulk, což mu Sterns umožnil. Během Blonskyho přeměny byl odhozen stranou a na jeho hlavu se vylila část Bannerovy krve, po čemž začal Sterns mutovat. Jeho hlava začínala nabírat na rozměrech a ve Sternsově tváři bylo vidět, že si to užívá.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Babylonian

Doufám v návrat

13.12.2017 | 14:04:20

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie