Sharon Carter

Sharon Carter

Praneteř slavné Peggy Carterová, která stejně jako její příbuzná skončila ve vztahu s Kapitánem Amerikou. Peggy byla Sharoniným vzorem, proto také vstoupila do S.H.I.E.L.D.u a stala se agentkou.

Sezóny 2
2014 - 2016

Informace

Celé jméno: Sharon Carter
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby, Dick Ayers
Představitel: Emily VanCamp
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #75 (březen 1966)

Filmy

O Sharon

Sharon Carterová, známá také jako Agentka 13, je tajnou agentkou S.H.I.E.L.D.u. V komiksech šlo původně o mladší sestru Peggy Carterové, načež to bylo změněno na její praneteř, čehož se drželi i filmoví tvůrci. Její láskou je Kapitán Amerika, který měl původně vztah i s Peggy, je ale oddělilo Kapitánovo zmražení. Sharon má takovou menší obsesi, a to najít největší hamburger na světě.

Mezi její nepřátele patří Aleksander Lukin, Arnim Zola, Crossbones, Red Skull nebo Helmut Zemo.

Komiksy

Sharon se narodila jako dcera Harrisona a Amandy Carterových, zároveň byla pravnučkou Peggy, hrdinky druhé světové války. Inspirována svou tetou vstoupila Sharon do S.H.I.E.L.D.u, kde dostala krycí jméno Agentka 13. Když se s ní Kapitán Amerika poprvé potkal, neměl ještě tušení, že je s Peggy příbuzná, i když si všiml jisté podobnosti. Jejich cesty se neustále křížily, což vedlo k tomu, že se do sebe zamilovali. Teprve po misi, kdy spolu zničili Red Skullova robota směla Rogersovi prozradit svojí identitu.

Carterová nakonec pomohla založit a vést ženský tým S.H.I.E.L.D.u zvaný Femme Force. V něm však moc dlouho nezůstala a začala trávit více času s Kapitánem. Když nastala Občanská válka superhrdinů, byla Sharon zhypnotizována Doctorem Faustem a Red Skullem, kteří agentku donutili, aby zastřelila Kapitána. Nakonec vyšlo najevo, že Rogers nezemřel, ale byl vyslán pryč napříč časem a prostorem, přičemž byl schopen se vrátit.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách jste mohli Sharon spatřit v seriálech The Marvel Super Heroes a Spider-Manovi z roku 1994. Ještě před jejím uvedením v MCU se Sharon objevila v Kapitánu Amerikovi z roku 1990, kde si jí zahrála Kim Gillingham. Na poli videoher jste ji mohli spatřit v Ultimate Spider-Manovi a Marvel Heroes. Hratelnou postavou pak byla v Marvel: Future Fight, Marvel: Avengers Academy a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Peggy Carterová byla vzorem své praneteře Sharon, což vedlo k tomu, že se přidala k S.H.I.E.L.D.u. Když se Kapitán Amerika probudil z ledu, Nick Fury mu pomohl zařídit bydlení a ze Sharon udělal jeho sousedku, aby na něj dala pozor. Pod identitou zdravotní sestry Kate se s Kapitánem rychle sblížila, ale ze své role nevypadla. K odhalení došlo až ve chvíli, kdy Kapitána navštívil Fury, který byl následně napaden tajemným útočníkem.

Fury byl nakonec prohlášen za mrtvého a jeho zástupce Pierce vyslechl Carterovou na Triskelionu. Brzy nato začal převrat, kdy se Hydra dostala na světlo a Carterová pomáhala s ochranou toho, co ze S.H.I.E.L.D.u zby­lo. Nakonec se přidala k CIA, kde pracovala pod Everettem Rossem. Na pohřbu své pratety konečně vyjevila Kapitánovu svou pravou identitu, později mu pak pomohla s jeho útěkem před zastánci Sokovijské dohody.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Nevím proč, ale je mi nesympatická

12.5.2021 | 12:08:32
Nika

Neseděla mi v komiksech… nesedí mi ve filmech

2.11.2020 | 23:25:16

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama