Shuri

Shuri

Wakandská princezna a mladší sestra T'Chally, která je hlavou wakandských vědců. Její intelekt daleko přesahuje Tonyho Starka.

Sezóny 3
2018 - 2022

Informace

Celé jméno: Shuri
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Reginald Hudlin, John Romita Jr
Představitel: Letitia Wright
Poprvé se objevil v:
Black Panther Vol 4 #2 (květen 2005)

Filmy

O Shuri

Shuri je mladší sestrou wakandského krále T'Chally, která jej mnohokrát zastoupila, když byl nedostupný. Ve filmovém světě MCU je Shuri wakandskou inovátorkou a hlavní vědkyní, jenž je inteligentnější než samotný Tony Stark. Komiksová Shuri dokonce po T'Challovi převzala i identitu Panthera, kterou mohla bez problému používat kvůli svému královskému původu. Poté co se vrátila z tajemné Dhalie, přinesla si s sebou schopnosti, umožňující ji změnit se v ptáky nebo kamennou bytost.


Mezi její nepřátele patří Black Dwarf, Erik Killmonger, Klaw, Proxima Midnight nebo Namor.

Komiksy

Shuri je sestrou Black Panthera a dědičkou wakandského trůnu. Je nejmladším dítětem T'Chaky a jedinou biologickou dcerou královny Ramondy, jeho třetí ženy. Již od dětství chtěla být první ženou, která se stane Black Pantherem. I přes zákaz své matky se pokoušela protlačit se do arény, kde se bojovalo o titul, ale dříve než tam dorazila, tak zvítězil její starší bratr. Když na Wakandu zaútočil Klaw se svými muži, Shuri byla schopná porazit Radioactive Mana.

Své první zabití zvládala Shuri těžko, její bratr jí proto slíbil, že jí osobně vycvičí v boji, aby jej mohla jednoho dne nahradit coby Black Panther a vládce Wakandy. T'Challův slib se nakonec vyplnil a Shuri se stala Pantherem i královnou. Jednoho dne byla poražena jednotkami Cabalu a byla uvězněna do jakéhosi jantarového konstruktu. Její bratr se snažil najít způsob, jak jí přivést k životu, ale její duše si mezitím našla cestu do Djalie, planiny reprezentující wakandské kolektivní vědomí. V Djalii Shuri trénovala a nakonec si našla cestu zpátky, přičemž si uchovala své zvláštní schopnosti.

Filmy, seriály a další média

Shuri jste mohli vidět v animovaných seriálech Black Panther a Avengers Assemble, zatímco za postavu jste si mohli zahrát v Marvel Heroes, Marvel: Future Fight a LEGO hrách od TT Games, přičemž v LEGO Marvel's Avengers je dostupná pouze v DLC.

Marvel Cinematic Universe

Shuri je wakandskou princeznou a dcerou T'Chaky a Ramondy. Je zodpovědná za vytvoření veškeré moderní technologie Wakandy včetně nynější generace obleků Panthera. Po smrti svého otce jí její bratr požádal, aby zbavila Barnese jeho programu Hydry, který napáchal hodně škod. Se Shuri se setkáme i v Avengers: Infinity War, kde se strhne velká bitva mezi Wakanďany a armádou z vesmíru.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BaVaN

Nemám nič proti nej… Ale podľa môjho názoru určite není inteligentnejšia ako Tony Stark… Tony dokázal vyrobil ARC reaktor v jaskyni… Myslím že to by Shuri nezvládla… Ale je je to len môj názor a aj tak ju mám veľmi rád :D

1.4.2018 | 14:15:44
Blackhand47XD

Fajn postava, jen krapítek otravná. :)

webmaster, grafik
17.3.2018 | 21:04:09
Kothy

Chytra segra ;)

26.2.2018 | 21:36:39
Golradir

Zlodějka všech scén :)

18.2.2018 | 22:01:46
CoRnDuCK

Druhá nejoblíbenější postava z Black Panther :D

18.2.2018 | 16:23:19
Historic

♥♥♥

webmaster
16.2.2018 | 13:58:26
Nilly

Je opravdu dokonalá. Nečekala jsem, že mě nějaká postava tak nadchne :)

16.2.2018 | 10:39:52
davidovechkin

Nejlepší nová postava :)

14.2.2018 | 23:44:03

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama