Avengers Star-Lord

Star-Lord

Star-Lord

Mezihvězdný bandita, který je stejně legendární, jak je neznámý. Peter Quill není žádný superhrdina a většinou mu jde jen o vlastní zájmy. Osud ho však přiměje vydat se na cestu až překvapivě nezištnou.

Sezóny 2
2014 - 2017


Informace

Celé jméno: Peter Quill
Výška: 1,85 m
Váha: 80 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Steve Englehart a Steve Gan
Představitel: Chris Pratt
Poprvé se objevil v: Marvel Preview #4 (leden 1976)

Filmy

Popis

Tato komiksová postava vytvořená Stevem Engle­hartem se poprvé objevila v komiksu Marvel Preview #4 (1976). který vypráví příběh Petera Quilla, který se narodil během neobvyklého astronomického jevu, kde se několik planet seřadilo do jedné formace.


Muž, který byl přesvědčen o tom, že je jeho otec, podezříval svou manželku Meredith z nevěry a pokusil se Quilla ještě jako dítě zabít, avšak náhle zemřel na srdeční infarkt. Petera vychovávala jeho matka, až dokud ji nezabil mimozemšťan. Sám, bez matky i bez otce, byl Peter umístěn do dětského domova, ale později uprchl a nakonec se stal astronautem NASA.

Mimozemšťan zvaný Vládce Slunce navštíví vesmírnou stanici, na níž je Quill s dalšími astronauty, a nabízí potenciálnímu vhodnému kandidátovi titul Star-Lorda, jakéhosi meziplanetárního policisty. Peter se dobrovolně přihlásí, ale je odmítnut ve prospěch kolegy, s nímž má špatné vztahy.

Quill byl naštvaný a za jeho chování ho NASA poslalo zpět na Zemi, kde dostal výpověď. Rozhodl se, že ukradne vesmírnou loď, vrátí se na vesmírnou stanici a přebere kolegovi titul, o který se ucházel. Peter, nyní už jako Star-Lord, pak vytvořil iluzi, ve které najde mimozemského vraha své matky, aby našel smír se svou minulostí.

Setkal se s protivníkem Fallenem a při boji téměř zemřel. Oba byli uvězněni v mezigalaktickém vězení Kyln, odkud ho vysvobodil Nova. Tomu na oplátku pomáhal ve válce proti zlému Annihilovi. Quill později působí jako vojenský poradce generála říše Kree Ronana Accusera proti útokům mimozemské rasy Phalanx. Když je Kree dobita Phalanxy, Star-Lord vede svou skupinu rebelů proti vetřelcům, dokud válka neskončí. Ve snaze zabránit dalším válkám, Star-Lord zakládá tým s názvem Strážci Galaxie.

Představení filmového Star-Lorda

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
NIGHTMARE022

Njlepší postava ve strážcích :D

16.2.2017 | 18:46:30
pikaia

Je nejlepší.

19.1.2017 | 17:44:54
Horyo

Sympaťák Quill :)

13.2.2016 | 21:56:39
Kothy

Sef a milovnik oldschoolove hudby.

10.8.2014 | 22:03:28

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy