Star-Lord

Star-Lord

Mezihvězdný bandita, který je stejně legendární, jak je neznámý. Peter Quill není žádný superhrdina a většinou mu jde jen o vlastní zájmy. Osud ho však přiměje vydat se na cestu až překvapivě nezištnou.

Sezóny 3
2014 - 2018

Informace

Celé jméno: Peter Quill
Výška: 1,85 m
Váha: 80 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Steve Englehart a Steve Gan
Představitel: Chris Pratt
Poprvé se objevil v: Marvel Preview #4 (leden 1976)

Filmy

Popis

Tato komiksová postava vytvořená Stevem Engle­hartem se poprvé objevila v komiksu Marvel Preview #4 (1976). který vypráví příběh Petera Quilla, který se narodil během neobvyklého astronomického jevu, kde se několik planet seřadilo do jedné formace.


Muž, který byl přesvědčen o tom, že je jeho otec, podezříval svou manželku Meredith z nevěry a pokusil se Quilla ještě jako dítě zabít, avšak náhle zemřel na srdeční infarkt. Petera vychovávala jeho matka, až dokud ji nezabil mimozemšťan. Sám, bez matky i bez otce, byl Peter umístěn do dětského domova, ale později uprchl a nakonec se stal astronautem NASA.

Mimozemšťan zvaný Vládce Slunce navštíví vesmírnou stanici, na níž je Quill s dalšími astronauty, a nabízí potenciálnímu vhodnému kandidátovi titul Star-Lorda, jakéhosi meziplanetárního policisty. Peter se dobrovolně přihlásí, ale je odmítnut ve prospěch kolegy, s nímž má špatné vztahy.

Quill byl naštvaný a za jeho chování ho NASA poslalo zpět na Zemi, kde dostal výpověď. Rozhodl se, že ukradne vesmírnou loď, vrátí se na vesmírnou stanici a přebere kolegovi titul, o který se ucházel. Peter, nyní už jako Star-Lord, pak vytvořil iluzi, ve které najde mimozemského vraha své matky, aby našel smír se svou minulostí.

Setkal se s protivníkem Fallenem a při boji téměř zemřel. Oba byli uvězněni v mezigalaktickém vězení Kyln, odkud ho vysvobodil Nova. Tomu na oplátku pomáhal ve válce proti zlému Annihilovi. Quill později působí jako vojenský poradce generála říše Kree Ronana Accusera proti útokům mimozemské rasy Phalanx. Když je Kree dobita Phalanxy, Star-Lord vede svou skupinu rebelů proti vetřelcům, dokud válka neskončí. Ve snaze zabránit dalším válkám, Star-Lord zakládá tým s názvem Strážci Galaxie.

Představení filmového Star-Lorda

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Lepší než Thor :D

12.5.2021 | 12:10:41
CaptainDeadpool

Všichni Strážci galaxie jsou cool.. zvlášť pak Peter

27.1.2021 | 17:24:37
VasinaS8

Jeden z největších borců v MCU.

20.1.2018 | 21:11:03
NIGHTMARE022

Njlepší postava ve strážcích :D

16.2.2017 | 18:46:30
pikaia

Je nejlepší.

19.1.2017 | 17:44:54
Horyo

Sympaťák Quill :)

13.2.2016 | 21:56:39
Kothy

Sef a milovnik oldschoolove hudby.

10.8.2014 | 22:03:28

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Vyjmenujte pět Marvel hrdinů, kteří operují v New Yorku. Dáte je úplně hravě. Vyjmenujte deset. Zapotíte se, ale ještě to zvládnete. Většina superhrdinů chrání New York. Jenže se nejedná o jediné město, které je v nebezpečích. Marvel Studios na to reaguje a chce své hrdiny rozmělnit.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama