Avengers Valkyrie

Valkyrie

Valkyrie

Asgardská válečnice, která se na Sakaaru živí jako námezdní lovkyně.

Sezóny 1
2017 - 2017

Informace

Celé jméno: Brunnhilde
Výška: 1,90 m
Váha: 215 kg
Barva očí: hnědá (v komiksu modrá)
Barva vlasů: černá (v komiksu blond)
Autoři postavy: Steve Englehart, Sal Buscema
Představitel: Tessa Thompson
Poprvé se objevil v:
Defenders #4 (únor 1973)

Filmy

O Valkýře

Brunnhilda je mocná asgardská válečnice, která byla pověřena Odinem k vedení oddílu Valkýr. V boji užívá buďto kopí nebo svého meče jménem Dragonfang. Létá na okřídleném oři jménem Aragorn, kterého dostala darem od Black Knighta. Mimo Valkýry je také členkou ženského týmu Defenders, kde spolu s Misty Knight zastává pozici vůdce.


Mezi její nepřátele patří Bi-Beast, Darkstar, Enchantress, Executioner, Korvac, Magus a Ursa Major.

Komiksy

Kdysi dávno byla zvolena Odinem, aby vedla oddíl Valkýr, které na bitevním poli vyberou ty, jež si zaslouží vstoupit do Valhally. Jednoho dne narazila na Amoru, která jí nabídla život plný dobrodružství. Po několik týdnů ji kouzelnice doprovázela a nakonec ji uzavřela do magického krystalu. Po několik století pak užívala její tělo ke svým účelům. Její vědomí se nakonec přesunulu do Barbery Norrissové, zatímco duše této ženy zůstala uvězněna v těle Brunnhildy.

Valkýra se na čas přidala k Defenders a pomohla jim v bitvách proti Attumovi, Bratrstvu mutantů i Dormammu. Až po mnoha bitvách ji byl Doctor Strange schopen pomoci se získáním jejího skutečného těla, načež se Valkýra pomstila Amoře a uvěznila ji do jejího krystalu. Když se do Asgardu vrátil Cul Borson, byla pověřena Odinem, aby vystopovala a zničila jeho kladiva, která mu dávají sílu. Kladiva se jí zničit nepodařilo, ale válku proti Culovi vyhráli jiní. Všematka poté Valkýře navrhla, aby založila nový tým složený z pozemských hrdinek.

Brunnhilda si řekla, že Země nemá tak silné ženy, takže tým nevznikl. Díky tomu se Carolině le Fay podařilo přivést k životu Doom Maidens, které začaly ohrožovat svět. Valkýra poté potkala Místy Knight, s jejíž pomocí nepřítele porazila a vybudovala s ní nový tým Defenders.

Filmy, seriály a další média

S Valkýrou jste se mohli potkat v animovaných filmech Hulk vs Thor a Thor: Tales of Asgard. Na televizních obrazovkách jste ji mohli spatřit v The Super Hero Squad Show a v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Na poli videoher se objevila v Marvel: Ultimate Alliance, Marvel Super Hero Squad Online, Marvel: Avengers Alliance, Marvel Heroes a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Mocná asgardská válečnice, která se po porážce Helou přesunula na Sakaar, kde se živí jako námezdní lovkyně. Její život se změní, když na planetu dorazí mladý princ jménem Thor, který chce Helu porazit a potřebuje její pomoc.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Dobrá postava

12.5.2021 | 12:13:27
sábahi

Zajímalo by mě kdy sehnala Pegase, který byl v závěrečné bitvě v Endgame:)

2.3.2021 | 21:01:59
Ethan

Nesadla mi :) Uvidíme ako to s ňou bude ďalej.

14.2.2018 | 17:34:34
Babylonian

Silně jsem se bál toho špatného castingu, ale nakonec se vše vysvětlilo! Tessiin výkon byl perfektní. Pokud někdo stále nechápe, proč to není blondýna a běloška, tak vám to teď velmi rád vysvětlím.

Ve filmu Thor: Ragnarok bylo při válce Valkýr s Helou vidět, jak jejich vůdkyně – Naše blonďatá Valkýra umírá a jediná přeživší je naše poločernoška Tessa. Tím pádem jsme dostali i originální Valkýru, ale ta umřela. Já jsem upřímně spokojen s tímto castingem, když jsme dostali i takové vysvětlení, proč tomu tak je.

13.12.2017 | 14:13:04
Kalam

dobrá postava

28.11.2017 | 15:47:54
CoRnDuCK

Pěkná náhrada za Jane ;)

26.11.2017 | 18:57:41
Kothy

kocka :)

29.10.2017 | 22:45:19

Aktuální film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Eternals

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

Již příští týden si můžete moci zajít na film Eternals. Pokud stále váháte, zda do kina zajít, přečtěte si první ohlasy na film, které nejsou až tak pozitivní jako v případě jiných MCU filmů. Na druhou stranu se stoprocentně nejedná o žádnou katastrofu a je na co se těšit.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU