Avengers Vasily Karpov

Vasily Karpov

Vasily Karpov

Člen ruské odnože Hydry, který dohlížel nad programem Winter Soldier. S pomocí svých speciálních zabijáků spáchal několik úspěšných atentátů, které způsobily chaos ve světě.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Vasily Karpov
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Ed Brubaker, Michael Lark
Představitel: Gene Farber
Poprvé se objevil v:
Captain America Vol 5 #5 (květen 2005)

Filmy

O Karpovovi

Zatímco komiksový Karpov patřil do KGB a dohlížel nad programem Černé Vdovy, ten filmový spadal pod ruskou odnož Hydry. Jedno ale mají společně, a to vymazání mozku Buckyho Barnese, čímž z něj udělali Winter Soldiera. Filmového Karpova poté využil Zemo, aby se dostal k jeho knížce, se kterou by Barnese mohl kontrolovat.


Mezi jeho nepřátele patří Helmut Zemo, Black Widow, Winter Soldier.

Komiksy

Karpov se narodil a byl vychován v Sovětském svazu, kde z něj vyrostl krutý důstojník. Během druhé světové války se podílel na operaci s Kapitánem Amerikou a jeho týmem Invaders, ve které se postavili proti Red Skullovi a jeho Master Manovi. Během operace získal Karpov respekt vůči Kapitánovi, který se ale nesnažil dát najevo. O něco později adoptoval mladého chlapce Alexi Shostakova, jehož matka byla zabita v bitvě. Chlapce vychovával sám a udělal z něj Red Guardiana.

V roce 1945 se Aleksandrovi Lukinovi podařilo získat tělo Buckyho Barnese, které bylo vyloveno z oceánu. Karpov pro Lukina Barnese přeprogramoval a udělal z něj smrtícího zabijáka s krycím jménem Winter Soldier, který byl velmi účinnou zbraní během studené války. Svému zabijákovi později dovolil trénovat mladé Černé Vdovy, kde započal jeho vztah s Natashou Romanoff. Karpov nakonec zemřel v roce 1988 přirozenou­ smrtí.

Marvel Cinematic Universe

Karpov byl členem ruské odnože Hydry, který v roce 1991 probudil Barnese z jeho kryogenického spánku. Barnese dostal pod kontrolu několika spouštěcími slovy, načež jej vyslal zavraždit Howarda Starka a získat nově vytvořené sérum supervojáka. S novou várkou séra se Karpovovi podařilo vytvořit více Winter Soldierů, kteří se ale na rozdíl od Barnese bouřili. O dvacet pět let později jej vystopoval sokovijský voják Helmut Zemo, který hledal způsob, jak zničit Avengers. Když mu Karpov odmítl cokoliv prozradit, nechal jej Zemo utopit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie