Avengers W'Kabi

W'Kabi

W'Kabi

Hlava stráží z kmene Hraničářů, který se nemohl rozhodnout, zda bojovat za Black Panthera či Erika Killmongera.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: W'Kabi
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Roy Thomas, John Buscema
Představitel: Daniel Kaluuya
Poprvé se objevil v:
Avengers #62 (březen 1969)

Filmy

O W'Kabim

W'Kabi byl šéf Wakandské bezpečnostní služby a věrným přítelem svého krále T'Chally. Byl zabit po boku šamana Zuriho rukou šíleného Morluna. Oba se snažili bránit zraněného krále a jeho sestru Shuri, která podstupovala rituál, aby se stala novým Black Pantherem. Oba válečníci byli pohřbeni bok po boku. W'Kabimu pak na hrob vytesali epitaf: W'Kabi/ Syn Wakandy/ Ochránce národa/ Válečník a přítel.


Jeho levá ruka byla bionická a kromě nejrůznějších zbraní dokázala emitovat smrtící paprsky. Vždycky byl nedůvěřivý k T'Challovým americkým přátelům, především pak Everettu Rossovi a T'Challově přítelkyni Monice Lynneové.

Marvel Cinematic Universe

W'Kabi se narodil ve Wakandě v kmeni Hraničářů, načež se spřátelil s budoucím králem T'Challou a vypracoval se na velitele stráže. W'Kabi z celého srdce nenáviděl Klaua, který během krádeže vibrania zabil jeho rodiče. Nenávist v těm krapet potlačila Okoye, do které se zamiloval, ale nikdy úplně nezmizela. Po smrti krále ve Vídni byl přítomen korunovace jeho syna. Když se dozvěděl, že se nachází Ulysses Klaue, doufal, že král učiní, co je třeba. Klaue ale uprchl a do Wakandy jeho tělo přivezl Erik Killmonger, ze kterého se vyklubal králův bratranec.

W'Kabi začal nového příchozího respektovat a připojil se na jeho stranu. Když ve Wakandě vypukla občanská válka, zůstal na straně nového přítele, ale jejich síly byly poraženy. Killmonger nakonec zemřel, ale W'Kabi přežil a byl uvržen do žaláře.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie