Avengers Wasp

Wasp

Wasp

Dcera Hanka Pyma a Janet van Dyneové, která je druhou nositelkou kostýmu Wasp.

Sezóny 2
2015 - 2018

Informace

Celé jméno: Hope van Dyne
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Představitelka: Evangeline Lilly
Poprvé se objevila v:
A-Next #7 (duben 1999)

Filmy

O Hope

Filmová verze Hope vychází z postavy Red Queen, která se objevila v příbězích z alternativního vesmíru. V tomhle příběhu nakonec celá rodina přijala příjmení Pym a Hope měla bratra dvojče, který si říkal Big Man. Hope byla posedlá novou verzí Avengers, která se objevila a myslela si, že jde o neúctu památce jejího otce. Proto naaranžovala útok na dospělou Cassie a založila Revengers, kteří měli Avengers zabít. Její bratr se nakonec obrátil proti ní a v konání jí zabránil.


Mezi její nepřátele patří Yellowjacket, Sonny Burch a Mitchell Carson.

Komiksy

Po úspěšném uvedení Wasp na filmovém plátně se v komiksech objevila dcera Pyma a jeho první ženy, která byla vychovávána v Rusku. Postava nese jméno Nadia, tedy rusky naděje, což koresponduje s jejím anglickým jménem. Nadia nemá na minulost téměř žádné vzpomínky, ale pamatuje si výcvik Winter Soldierem. Poté co zjistila o svých rodičích, tak utekla s pomocí Pymových částic. Po útěku okamžitě zamířila k otcově domu, ale zjistila, že se obětoval, aby zastavil Ultrona. Zdrcena, že jej nemohla poznat, se vloupala do jeho laboratoře a stala se novou Wasp.

Následně se chtěla seznámit s Janet a Avengers. Hned jak se představila Avengerům, nastaly u Visiona problémy, které jim pomohla vyřešit, čímž si získala jejich důvěru. Edwin Jarvis jí následně vzal na cestu, na které jí představil její rodinný strom. S Janet společně zachránily prezidenta a po druhé Občanské válce byla přijata do Avengers.

Filmy, seriály a další média

S Wasp jste se mohli setkat v seriálu Avengers Assemble a krátké sérii Ant-Man. Na poli videoher jste si za ní mohli zahrát v LEGO hrách od TT Games a mobilních titulech Marvel: Contest of Champions, Marvel Strike Force, Marvel Puzzle Quest a Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Hope se narodila jako dcera Hanka a Janet, kteří pracovali pro S.H.I.E.L.D. jako Ant-Man a Wasp. Během jedné mise se Janet obětovala, kvůli čemuž si jí otec přestal všímat a poslal ji na internát. Kvůli tomu se Hope začala učit bojová umění a o několik let později získala křeslo v otcově společnosti Pym Technologies. Jednoho dne svým zásadním hlasem vyhodila otce z firmy a na jeho místo dosadila Darrena Crosse. Časem ale zjistila, že se Darren snaží vyvinout nový oblek, který chce prodat zločincům, tak požádala otce o pomoc.

Společně zrekrutovali Scotta Langa, o kterém si toho Hope nejprve moc nemyslela. Hope mu pomáhala s tréninkem a po jedné rodinné hádce, kdy jim pomohl, se konečně dozvěděla pravdu o matce. Aby jejich plán vyšel, získali na svou stranu také Scottovy přátele a následně Crosse porazili. Se svým otcem poté začala pracovat na novém obleku, ale brzy nato se musela začít skrývat, jelikož Scott bojoval na straně Kapitána Ameriky během Občanské války.

Jednoho dne se jim Scott opět ozval ohledně svého snu, který zahrnoval Janet, kvůli čemuž se s ním setkali. Poznali, že jde o zprávu od Janet, která je stále naživu. Společně získali techniku od Sonnyho Burche, kde Hope musela užít oblek Wasp. Do všeho se ještě přimíchala Ghost, ale s pomocí Scotta a jeho přátel bylo vše opět vyřešeno.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

kocka ;)

19.9.2018 | 17:25:31

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie