Yondu

Yondu

Jeden ze sta vůdců Plenitelských klanů, který vychovával Petera Quilla, známého jako Star-Lord. Yondu bojuje za pomocí Yaka šípu, který reaguje na zvuky vydávané uživatelem. Sám Yondu se nakonec přidal ke Strážcům Galaxie, kterým pomohl porazit novou galaktickou hrozbu.

Sezóny 2
2014 - 2017

Informace

Skutečné jméno: Yondu Udonta
Výška: 1,88 m (s čírem 2,16 m)
Váha: 95 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Arnold Drake, Gene Colan
Představitel: Michael Rooker
Poprvé se objevil v:
Marvel Super-Heroes #18 (leden, 1969)

Filmy

Strážci Galaxie (2014)
Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

O Yonduovi

Yondu je členem Strážců Galaxie z 31. Století, kteří mnohokrát cestovali v čase, aby pomohli hrdinům z dávných dob. Je znám díky svému velkému číru a šípu, který mění směr podle zvuku vydávaných uživatelem. Těchto mocných šípů s sebou nosí obvykle dvacet. Stejně jako ostatní členové jeho rasy, tak i Yondu má vyvinutý šestý smysl, který mu umožňuje využívat empatické schopnosti.

Mezi jeho nepřátele patří například rasa Badoonů, šílený Korvac, Dormammu nebo Galactus, jehož žene neutuchající hlad.

Komiksy

Yondu byl lovcem primitivního Zatoanského kmene, který osidloval planetu Centauri-IV. Jejich planeta byla vůbec první, kterou kolonizovala lidská rasa. Tato kolonizace začala kolem roku 2940. Většina kmenů začala žít s osadníky v míru. Yondův kmen však opustil prastaré lesy a přesunul se do méně přístupných oblastí, kam se noví obyvatelé planety nemohli dostat.

V roce 3006 navštívil planetu astronaut Vance Astro. Yondu se s ním setkal během svého obřadu mužství a zaútočil na něj. Byl však odmrštěn Vancovými schopnostmi. Vance ponechal událost v tajnosti, jelikož Yonduovy činy byly v rozporu se zákony jeho rasy.

Téhož roku zaútočila na planetu rasa Badoonů. Centauriané byli povražděni a Yondu s Vancem zajati. Oba byli o rok později převezeni na Zemi, která byla taktéž dobyta. Během výslechu předstíral Vance nepřátelství s Yonduem, čímž se jim podařilo zajistit útěk. Hrdinové se později spojili s Charliem-27 z Jupiteru a Martinexem z Pluta a stali se Strážci galaxie z 31. Století.

Po dalších sedm let bojoval tým proti Badoonům a ničil jejich zařízení napříč sluneční soustavou. Parta poté několikrát cestovala časem a pomohli chránit Zemi ve 20 a 21. století. Později se k týmu přidal Starhawk. Jednoho dne zaskočil Strážce Thor, jenž cestoval časem a spolu s ním se utkali s šíleným Korvacem.

Následně museli čelit Taserfaceovi a rase Starků, která byla ovlivněna technologickými vymoženostmi Tonyho Starka. Během jedné z bitev přišel Yondu o ruku, která byla následně nahrazena bionickou. Teprve o nějaký čas později si vypěstoval novou tkáň, čímž si dal ruku opět do pořádku.

V roce 2016 byl světu představen Yonduův praprapraprapra­prapraděda, který byl založen na filmové verzi tohoto antihrdiny. Stejně jako ve filmech vedl tento Yondu skupinu Plenitelů a měl jakžtakž dobrý vztah s Peterem Quillem. Tento Yondu však nepoužíval zvukem ovládané šípy a jeho tělo bylo pokryto nesčetnými tetováními.

Filmy, seriály a další média

Yondu se na televizních obrazovkách poprvé objevil v animovaném seriálu Guardians of the Galaxy, který byl součástí většího univerza animovaných seriálů. Zahrát jste si za něj mohli v Disney Infinity nebo Marvel: Avengers Alliance 2. Obě hry byly však zrušeny. Hrát tak za něj můžete akorát v Marvel: Future Fight a jistou roli má ve hře Guardians of the Galaxy od Telltale.

Marvel Cinematic Universe

Yondu neměl lehký život. Jeho rodiče jej prodali impériu Kree a většinu svého dětství strávil zavřený v kleci. Po dvaceti letech otroctví jej zachránit legendární pirát Stakar Ogord, který z něj udělal vůdce jednoho ze sta Plenitelských klanů. Ostatní plenitelé však zjistili, že se Yondu zapletl do obchodu s dětmi, které vozil jejich otci jménem Ego.

V roce 1988 dostal od Ega za úkol přivézt jeho syna Petera ze Země. Yondu však zjistil, že Ego není úplný dobrák, a tak vychovával mladého Petera sám. Po několik let mu vyhrožoval, že pokud něco nedokáže, nechá ho sežrat posádkou. Yondu to však nikdy nemyslel vážně, jelikož měl Petera opravdu rád. Celých 26 let mu to však nikdy nedal najevo.

Jednoho dne si Yonduovy Plenitele najal Překupník, který požadoval Orb pro svého zákazníka. Peter se však na misi vydal sám, což velitele skupiny opravdu naštvalo. Udonta na svého chráněnce nakonec vypsal odměnu 40 000 jednotek. Sám na něj poté narazil na Kdovíkde, kde jej zachránil mrznoucího v kosmu. Hned nato jej Peter přesvědčil, že Ronan ukradl Orb a chce jej použít ke zničení Xandaru. Plenitelé se rozhodli učinit dobrou věc a letěli planetě na pomoc.

Po bitvě byl Yondu opět převezen, když mu Peter vydal falešný Orb, který uvnitř ukrýval trollí panenku. Jeho družina se časem přesunula na Contraxii, kde si užívali v nevěstincích. Zde Yondu narazil na svého bývalého parťáka Ogorda, který mu stále vyčítal únosy dětí. Za Yonduem pak zavítala také Ayesha, kterou Strážci Galaxie okradli o baterie. Yondu zakázku přijal.

Na Berhertu na ně nakonec narazili. Yondu však odmítl Strážce zajmout a rozhodl se akorát prodat kradené baterie. Taserface namítl, že je Yondu měkký a vyvolal vzpouru. Všichni Yonduovi zastánci byli popraveni a on zajat. S pomocí Rocketa, Groota a Kraglina nakonec unikl a Taserfaceovi se pomstil. Okamžitě pak vyrazil za Peterem, který nalezl svého zrádného otce.

Na Egovu planetu přiletěli právě v čas. Ego řekl Peterovi svůj ďábelský plán, ten jej však odmítl učinit. Yondu se během bitvy pro Petera obětoval, což by pro něj jeho pravý otec nikdy neudělal. Peter si přiznal, že otce měl celou dobu a byl jím Yondu. Strážci nakonec informovali Ogorda o Yonduově činu, čímž mu byly smazány všechny hříchy a dostalo se mu pravého Plenitelského pohřbu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Golradir

Mary Poppins!

12.5.2017 | 14:37:59
K€ryi

Nemám slov.

12.5.2017 | 13:04:48
Kothy

Proste borec ;)

12.5.2017 | 12:33:59
Blackhand47XD

Nejlepší postava z vesmírného Marvelu. :)

webmaster, grafik
10.5.2017 | 14:01:23

Nejlepší postavy: Strážci Galaxie

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zajímavosti

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Hollywood neodpouští. Zvlášť v posledních patnácti letech. Byli jsme svědky několika kauz, kdy byla hercům ze dne na den zaříznuta kariéra. Jonathan Majors neprožívá zrovna nejlepší měsíc svého života a i on může přijít o dobře našlápnutou kariéru. Jaká by byla náhrada?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama