Awake (Procitnutí)
82/100 - 39×

Awake(Procitnutí)

Policejní detektiv Michael Britten (Jason Isaacs) při autonehodě ztratil jednoho ze svých bližních. Kterého ale? Probouzí se střídavě do jedné ze dvou realit. V té červené s manželkou přišli o syna a psycholožka mu pomáhá uvědomit si, že ta druhá realita je jen snem, fantazií. V té zelené se obětí autonehody stala manželka a matka jeho syna a o neskutečnosti druhé reality Michaela přesvědčuje neméně přesvědčivý psycholog. Tyto reality se navíc podivně prolínají v detailech, které mu v konečném důsledku pomáhají v řešení případů.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 42 minut
žánr
Drama, Mysteriózní

Novinky

 • Rozhovor s tvůrcem Kylem Killenem o závěru seriálu

  V obsáhlém článku pro internetový časopis hitfix se Kyle Killen, tvůrce seriálu Awake, rozpovídal o tom, co jsme vlastně v poslední epizodě viděli. Přečtěte si více!

  0 0
  31.5.2012 | 21:28MarketkaDiskuze (1)
 • Titulky k finální epizodě hotovy!

  Je to tady, poslední díl seriálu Awake je přeložen. Děkuji všem překladatelům a korektorům, Pavliiikovi, Nameless1-ovi, ArazieloviBuBBleS2-ovi.

  V tomto díle bychom se konečně měli dozvědět celou pravdu o Michaelovi Brittenovi a jeho zvláštních zážitcích. Krásné sledování a dejte vědět, jak se vám rozuzlení líbilo!

  0 0
  28.5.2012 | 16:37MarketkaDiskuze (15)
 • Dnešní finále: Turtles All The Way Down

  Název této kapitoly vychází z fiktivní představy našeho světa jako ploché desky, kterou na svých zádech nese obrovská želva (tedy prakticky podobná představa, kterou použil Terry Prachett ve své Zeměploše, až na ty slony). Otázkou, která je u této fiktivní představy nasnadě, je, a na čem tedy stojí ta želva? A odpovědí je, že na další želvě, která stojí na další želvě… a jsou tam želvy až dolů („turtles all the way down“). Trochu sofistikovaněji si lze představit analogii s alternativními světy, pokud náš svět má alternativní realitu, tato alternativní realita má další, ta další…

  Každopádně, ať už byly úmysly tvůrců pojmenovat tuto kapitolu právě takto jakékoliv, jisté je, že se máme na co těšit. Podle oficiální synopse si Michael uvědomí, kvůli čemu došlo k jeho nehodě a jakou hrozbu to představuje v obou jeho realitách. Dočkáme se i akce, protože Michael půjde po detektivu Hawkingovi, stejně jako psychologických rozborů, protože Dr. Lee a Dr. Evansová se sjednotí ve svém úsilí pomoci Michaelovi nalézt tu správnou cestu.

  Překládají opět pánové Pavliiik a Nameless1, korekce provede Araziel. A já už se nemůžu dočkat :-)

  0 0
  25.5.2012 | 8:37MarketkaDiskuze (1)
 • A špatné zprávy pro Michaela nekončí...

  … pamatujete si, v jak nezáviděníhodné situaci se Michael nacházel v červené realitě? Ukázka z finále napoví, jak se příběh dále vyvíjí. Obsahuje spoilery, nedoporučuji, pokud chcete zůstat napnuti.

  0 0
  22.5.2012 | 18:31MarketkaDiskuze (4)
 • Která realita je ta pravá? Aktualizováno s údaji z epizody 1x11 a 1x12

  Podívejte se, co přibylo v našem přehledu po přidání informací z posledních dvou epizod. Vzhledem k tomu, že epizoda 1×11 Say Hello To My Little Friend se odehrávala převážně v červené realitě, referencí není mnoho. Zato epizoda 1×12 Two Birds byla zajímavě zamotaná, jak se doplňovala vodítka získaná v různých realitách. Čímž se zvyšuje bilance na 19:15 ve prospěch zelené reality. Pokud jsem na některá vodítka zapomněla, dejte mi vědět.

  0 0
  22.5.2012 | 0:16MarketkaDiskuze (21)
 • Titulky k epizodě 1x12 Two Birds jsou hotovy!

  Za rychlé překlady děkuji Pavliiikovi a Nameless1-ovi, za neméně rychlé korekce pak Arazielovi. V tomto díle by nám Michael měl pomoci odkrýt pravdu o tom, proč k jeho nehodě došlo, a to i za cenu toho, že opustí dráhu vzorného policisty.

  Pěkné sledování!

  0 0
  21.5.2012 | 4:00MarketkaDiskuze (0)
 • Dnešní díl 1x12 Two Birds

  V tomto díle si Michael začne uvědomovat pravdu o jeho autonehodě, což ho přiměje vzít události do vlastních rukou a jít sám po detektivu Hawkinsovi, muži, který rušil jeho sen. Kapitán Harperová položí detektivu Vegovi několik zvláštních otázek o jeho partnerovi, což však přiměje Vegu k zamyšlení, jaké jsou skutečné úmysly kapitána Harperové.

  0 0
  18.5.2012 | 11:55MarketkaDiskuze (4)
 • Titulky k epizodě 1x11 Say Hello To My Little Friend jsou hotovy!

  I přes nepřízeň osudu se povedlo dokončit titulky téměř dřív, než byla odvysílaná další epizoda. Děkuji tedy Pavliiikovi za opět bleskový překlad, Nameless2-ovi za ochotnou výpomoc a Arazielovi za rychlé korekce.

  A vy si užijte díl, ve kterém se poprvé setkáme s detektivem Hawkingem, naším „malým chlápkem“.

  0 0
  18.5.2012 | 4:00MarketkaDiskuze (3)
 • Seriál Awake nebyl obnoven pro další sezónu

  Bohužel, dnes mám také tu smutnou povinnost vám oznámit, že televizní stanice NBC oznámila neobnovení seriálu Awake pro druhou sérii. Seriál tedy končí odvysíláním již natočených 13 dílů, zbývají nám tedy dvě epizody do konce.

  Nízká sledovanost nedávala ani naději na jiný vývoj, takže zbývá otázka: Proč myslíte, že byla sledovanost tak špatná? Příliš chytrý nápad? Příliš procedurální a málo samotného příběhu? Diváky odradil příliš depresivní hlavní motiv, a to ztráta blízkých osob při dopravní nehodě? Každopádně, tenhle seriál rozhodně patří k výjimečně zajímavým projektům a rozhodně ho je škoda.

  0 0
  11.5.2012 | 23:34MarketkaDiskuze (15)
 • Dnešní díl 1x11 Say Hello To My Little Friend

  V této epizodě podivný sen bude způsobí, že Michael ztratí svou schopnost přepínat mezi oběma realitami. Navíc ho znepokojí příchod tajemného muže. Jeho vzpomínky na nehodu začnou krystalizovat a Michael se bude muset začít smiřovat s jednou ze svých ztrát. Mezitím, kapitán Harperová dá najevo, jak velmi ji znepokojuje Michaelovo nejasné chování. Hannah se pokusí navázat spojení s Emmou a její rodinou.

  Ohledně překladatelů tohoto dílu, mám pro vás výbornou zprávu – na překlad mi kývl jak Pavliiik, jehož překlad se osvědčil již minule, tak překladatel Seth.MD, se kterým mám skvělé zkušenosti ze seriálu Grimm. Pánové, díky.

  0 0
  11.5.2012 | 15:59MarketkaDiskuze (0)

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama