Banished
82/100 - 10×

Banished

Jak se asi cítili první obyvatelé Austrálie, kteří na kontinent připluli na prvních lodích v roce 1788? Jak si dokázali poradit v novém světě? Právě to nám ukáže historické drama Banished, které se víc než na historii Austrálie zaměří na vztahy a úskalí skupiny osadníků, kteří byli na kontinent vysláni za trest. V hlavních rolích seriálu hrají Russell Tovey (Looking), David Wenham (Top of the Lake, 300: Bitva u Thermopyl), MyAnna Buring (Ripper Street, Twilight) a další. Autorem sedmidílného hodinového dramatu je Jimmy McGovern (Cracker, Priest).

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 60 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
David Wenham (Arthur Phillip), MyAnna Buring (Elizabeth Quinn),

Postavy

 • James Freeman

  James Freeman

  Zlodějíček, který si místo smrti oběšením za kapsářství vybral odpracování trestu ve vězeňské kolonii v Austrálii. Na lodi potkává Tommyho Barretta, který se stane jeho blízkým přítelem. Vždy byl tajně zamilován do Elizabeth, Tommyho milé.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Mary Johnson

  Mary Johnson

  Žena reverenda Johnsona, která vede v kolonii školu. Jejím přáním je založit rodinu.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Tommy Barrett

  Tommy Barrett

  Nevinný trestanec a muž pevných zásad. Pro svého přítele Freemana by udělal vše. Je ženatý, ale zamiloval se do Elizabeth Quinnové, se kterou chce strávit zbytek života.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Elizabeth Quinn

  Elizabeth Quinn

  Byla vdaná v Anglii, ale při plavbě do Austrálie se zamilovala do Tommyho Barretta. Oba dva mají společného přítele v Jamesi Freemanovi. Elizabeth je ochotná pro svou lásku a přátelství obětovat cokoliv.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Arthur Phillip

  Arthur Phillip

  Guvernér trestanecké kolonie. Jeho přáním je vybudování nové společnosti,která bude lepší a spravedlivější než ta, kterou v Anglii opustili. Má složitý vztah se svým zástupcem Rossem, který mívá často odlišné názory.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Steve Johnson

  Steve Johnson

  Reverend, jehož posláním je naplňovat duchovní potřeby vojáků a trestanců. Jeho snem je postavit první kostel v Austrálii.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Robert Ross

  Robert Ross

  Major, který bere svou vojenskou kariéru velmi vážně. Guvernérovo řízení kolonie považuje za neefektivní a nesouhlasí se zrovnoprávněním trestanců a vojáků. Jeho muži jsou jeho prioritou, zavázal se, že je přivede domů živé a v pořádku. Má milostný zájem o Kitty.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Katherine "Kitty" McVitie

  Katherine "Kitty" McVitie

  Mladá dívka, pro kterou je její krása požehnáním i prokletím. Když se nepodvolila vůli svého pána, byla nařčena z krádeže. Díky své kráse unikla trestu smrti a byla poslána do australské kolonie k obveselení vojáků. Je zamilovaná do vojína MacDonalda, ale zájem o ni má i major Ross.

  Sezóny 1
  2015 - 2015

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama