Banshee Banshee útočí na nejakčnější podívanou současnosti

Banshee útočí na nejakčnější podívanou současnosti

Banshee útočí na nejakčnější podívanou současnosti

Banshee se nám ve třetí řadě představila jako nekompromisní rubačka, která je plná akce, akce a akce. Pojďme se na třetí řadu podívat a zhodnotit si její průběh. Článek obsahuje spoilery.


12 0
15.3.2015

Psal se leden roku 2013 a na obrazovkách stanice CineMax se objevil nový seriál Banshee, který vsázel na kombinaci erotiky a akce. Lze říci, že seriál zcela jistě vsadil na úspěch konkurenčního Spartaka a stejně jako Spartakus tak i Banshee servírovalo erotiku a akci surovým způsobem a není se čemu divit, že seriál u diváků uspěl na výbornou.

(Foto: CineMax)


Třetí řada je akční…

CineMax dokazuje, že erotika v Banshee není zase tak potřeba. Sice nám hned na úvod tvůrci předvedli pekelně dlouhou a žhavou scénu s Carrie a Stowem, ale tím to vesměs skončilo. Dále se seriál věnuje především akci a jednotlivé epizody měly vždy svůj jasný směr.

Stejně jako v předešlých sezónách se příběh zaměřuje především na Lucase a jakousi druhou hlavní linkou je děj Proctora. Ostatní postavy jsou během třetí řady vedlejší, a i když se tvůrci snaží tvořit i další dějové linie, nedostává se jim tolik pozornosti, jako Lucasově příběhu a to platí i v případě Proctora, kdy hlavně ke konci řady je jasně cítit, že i jeho linka je vedlejší a jeho příběhu se nedostává takové komplexnosti.

Celá Proctorova dějová linie prošla asi největší změnou. Během prvních dvou řad se jeho děj točil především okolo indiánů a případné spolupráci a nespolupráci. Pro třetí řadu se Proctor vydává jiným směrem a jsme zasvěcováni do obchodů s drogami. Během umírání Proctorovy matky můžeme sledovat jeho polidštění. Naneštěstí má Kai u sebe svou neteř Rebeccu, která na sebe převezme roli chladného parchanta, díky čemuž si nakonec Kai opět uvědomí kdo je.

Problém však nastává ve chvíli, kdy se tvůrci snaží do děje trochu více zatáhnout některé vedlejší postavy a tak třeba Sugarův příběh o zničeném životě boxera vyzní v nastoleném tempu zcela zbytečně, mnohem raději by divák sledoval něco z minulosti Sugara, co je spojeného s Proctorem. Zrovna tak celkem zbytečně vyzněla linka se squattery.

Během třetí řady se také tvůrci snaží vyvolat otázky ohledně Lucasovy minulosti. Odpovědi nám však dát nehodlají a tak když se Siobhan zeptá na jeho skutečné jméno, tak jí ho Lucas raději pošeptá. Nahlédneme do zrodu mladého Lucase a zjistíme něco více o přátelství mezi Jobem a Lucasem.

(Foto: CineMax)

…a vražedná

Televizní seriály s menším počtem postav jsou typické tím, že během řady zemře maximálně ve finále jedna důležitá postava. Banshee si však se zabíjením hlavních postav nedělá hlavu a tak během deseti epizod popraví rovnou čtyři hlavní postavy, k tomu přihodí jako bonus pět nově vytvořených postav pro třetí řadu a nespočet padlých pěšáků. I scénáristé z Game of Thrones mají co závidět.

Pravdou je, že tímhle zabíjením tvůrci došli do fáze, kdy setrvání v Banshee přestává dávat smysl a v podstatě je načase vydat se z Banshee pryč, o čemž svědčí i závěrečný cliffhanger s Jobem a může tomu nasvědčovat i Lucasova rezignace. Kudy se však příběh vydá lze jen těžko odhadovat. O táboře Genoa jsme až do třetí řady neslyšeli. Proctorův kulišácký úsměv může naznačovat možné spojení sil s Lucasem, kdo ví?

Připomenout si můžeme především souboj mezi Nolou a Burtonem, který zatím patří mezi nejlepší souboje celé série a i podle následujícího obrázku lze jen těžko soudit, kdo zvítězil.

Thumbnail Play icon

Závěrem

Třetí řada Banshee si šla tvrdě za svým cílem a ukázala, že seriál patří mezi nejakčnější seriály současnosti. Viděli jsme toho tolik, že by to s klidným srdcem šlo klidně natáhnout na více jak 10 epizod a mnohé televizní stanice by to dokázaly rozplánovat na více jak 2 řady. Málokdo tak podle nás může říct, že se při sledování třetí řady nudil. Banshee nejspíš nesedne lidem, kteří mají rádi, když seriál působí realisticky, protože zvláště některé souboje připomínají spíše profesionální taneční vystoupení. Pokud se však přes tohle lehce přenesete, tak si užijete velmi zdařilou podívanou.

Hodnocení třetí řady: 90 %

Diskuze /7

Fifipek

Myslím, že Banshee posunulo úroveň televizní produkce o level výše, ty bitky jsou neskutečný. Syrový, tvrdý, špičkový fight coordinating, výborný triky. Nejvýše hodnotím epizodu Fixer of Sorts, respektive bitku mezi Nolou a Burtonem, to byla řež jaká na televizní obrazovce nemá obdoby :) Ti dva se nepřišli poprat, ale prostě zabít :D

15.3.2015 | 14:28:04
Ted

„mnohem raději by divák sledoval něco z minulosti Sugara, co je spojeného s Proctorem.“ : viz Banshee Origins ;-) a to možné spojení Lucase s Proctorem je podle mě víc než pravděpodobné, ono kdo jinej by mu taky mohl pomoct zjistit kde je Job ? ;-) určitě ne Brock ani Bunk ;-) mimochodem, boj proti bratrstvu bude mít určitě velkou roli v další sérii a je to jen jeden z mála důvodů proč sázim na to, že Lucas Banshee nastálo určitě neopustí…

#3 MARTASLJ19
15.3.2015 | 14:30:36
MARTASLJ19

#2 Ted: No pomôcť nájsť mu Joba, by mu mohol ten chlapík čo bol teraz v poslednom dieli v tých flashbackoch.

#4 Bart777
15.3.2015 | 14:54:10
Bart777

#3 MARTASLJ19: Myslím že právě Dalton bude mít Joba, ve flashbacku z 9 dílu bylo řečený že Hood přišel zabít Joba na Daltonův příkaz a sám měl být taky zabit

15.3.2015 | 15:03:18
MARTASLJ19

No ja dúfam, že nakoniec opäť dôjde k súboju Hood vs. Kai, pretože to je záporák už od prvej série. A po tom čo mu Lucas urobil už v 2 a aj 3.sérií(skoro ho zabil) tak dúfam, že to čo mu povedal Proctor"že majú spolu nevyriešené účty" bude stále platiť. A dej dúfam, že zostane v Banshee, keďže všetky hlavné postavy sú v ňom. Za Jobom sa vydajú možno v dvoj-dieli ako keď išli nakonci druhej série po Rabbitovi do New Yorku. Ale Hood a Kai kamoši byť nemôžu – dúfam, že tomu tak nebude. Lucas ho musí zničiť, samozrejme aj spolu s Rebecou – za to čo tiež napáchala.

15.3.2015 | 15:11:07
had-89

Milujem Banshee a tretia séria nastolila laťku hodne vysoko, dúfam, že štvrtá séria bude posledná, pretože sa bojím, že postupne nám seriál začne strácať tempo…

15.3.2015 | 16:11:21
otikk

No popravdě mě to docela na závěr zaskočilo. Celá tahle sezona byla hodně dynamická plná zvratů a akce. Myslím, že seriál nasadil od začátku vysokou laťku, která nemá v televizní produkci obdoby. Ten závěr je už drobet moc nadsazený a až moc akční. Ukazuje se až moc nerealistický směr, což je docela škoda. Samotné scény někdy opravdu vypadají jako s tanečních, ale nechá se to vydržet.

webmaster
15.3.2015 | 16:29:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejlepší postavy

Potitulkové scény

Sledujete Banshee?

Sledujete Banshee?

Tak sledujte epizody až do konce!

Hlídejte si nás