Banshee Co na Banshee říkají Edňáci?

Co na Banshee říkají Edňáci?

Co na Banshee říkají Edňáci?

Akční jízda v zapadlém maloměstě skončila a nadešel čas posledního poohlédnutí se za seriálem. Redaktoři Edny přináší definitivní tečku za seriálem, který nás ohromoval, bavil a rozhodně nám bude chybět.

22 0
12.6.2016

@KevSpa

Banshee je úžasná seriálová jízda, kterou lze jen těžko s něčím srovnávat. Tvůrci se s ničím nepářou a servírují nám podívanou plnou drsné akce, krve, sexu i emocí, přičemž své postavy nechávají v průběhu čtyř řad procházet hotovým peklem. S postavami nemá divák problém se velmi rychle sžít, ať jde o „šerifa“ Lucase Hooda, stylového záporáka Kaie Proctora, hláškaře Joba i všechny silné ženské hrdinky. Ačkoli závěrečná čtvrtá řada nenabídla nonstop akci, kterou od ní někteří nejspíš čekali, já jsem se zakončením nadmíru spokojená. Bylo na čase, abychom se mnohem více zaměřili na postavy a jejich vnitřní děsy. Navíc jsme ani tak nebyli ochuzeni o spoustu skvělých akčních scén a samotné finále seriálu nabídlo vše, co na Banshee tak milujeme, a vše korunovalo nostalgickým rozloučením. Sbohem, Banshee. Budeš mi chybět.

@Lucifrid

Od Banshee jsem před čtyřmi lety moc nečekala, jen příjemný odpočinkový seriál. Jak já se spletla! Vyklubal se z něj jeden z nejlepších seriálů vůbec a letošní loučení opravdu snadné nebylo. Tvůrci a herci celou dobu nepolevili a ukázali nám snad všechno. Nebáli se zabíjet postavy, sex byl na denním pořádku, rubačky ještě častější, ale přitom to nebylo nesmyslné a nevhodné. Samozřejmě, není to seriál pro útlocitné duše, ale to násilí zde má své opodstatnění. Od první do poslední epizody to byla neskutečná akce, a ač se nesla čtvrtá série v maličko (opravdu jen maličko) poklidnějším duchu, já jsem navýsost spokojená, rozloučení to bylo naprosto parádní. Právě ta menší změna a přechýlení do trošku detektivky se mi moc líbila a seriálu přidala onu pověstnou třešničku. Bude se mi stýskat, nejvíc asi po Jobovi, ale vždycky si můžu Banshee pustit znovu.


@lukascoolarik

Banshee bych bez váhání zařadil mezi ty nejlepší seriály, které jsem měl tu čest vidět. Na to, že jsem se seriálem začal relativně pozdě, jsem si ho nezamiloval o nic méně a během několikadenního maratonu prvních třech řad jsem se díl za dílem nechával šokovat a unášet tím, co Lucas Hood předváděl. Antony Starr svou roli zvládl dokonale a já mu věřil každý jeho pohyb a každé jeho slovo. Uznání si mimo jiné zaslouží i výborný záporák Kai Proctor (Ulrich Thomsen) a Job (Hoon Lee), na jehož hlášky jen tak nezapomenu. V neposlední řadě zmíním ještě Rebbecu (Lili Simmons), která byla vždy pastvou pro oči. V seriálu protekly litry krve a ukápla nejedna slza, a přestože je k neuvěření, že by se v jednom venkovském městečku mohlo odehrát tolik událostí, stačí tento fakt opomenout a čeká vás opravdu kvalitní podívaná.

@1Bobesh1

Protože bych se nevešel do limitu znaků pro tento článek a Banshee si rozhodně zaslouží více jak tisíc znaků, rozepsal jsem se v seriálové recenzi a teď už jen zopakuji svůj verdikt: Banshee je seriál, který se díky svému zpracování může srovnávat s filmovou tvorbou. Seriál vysvětluje všechny zápletky, nenechává otevřené záhady, kromě osudů některých postav. Děj je ucelený a neobsahuje žádné dějové kotrmelce a už vůbec se nedá mluvit o vycpávání děje nudnými pasážemi o ničem. Banshee naplňuje časový potenciál naplno a často si při sledování říkáte, že je přehnaný. Ano, Banshee je přehnané, překombinované a šílené, tolik věcí se prostě na jednom místě stát nemůže. Pokud se však od tohohle pocitu dokáže oprostit, užijete si výbornou akční jízdu, kterou tomuhle seriálu může závidět kdejaký celovečerní film.

Sledovali jste Banshee od začátku nebo jako lukascoolarik jste na to šli formou maratonu? Co místo Banshee sledujete teď?

Foto: Cinemax

Diskuze /10

Corrim

Prvni tri serie naprosta bomba – super akce, rvacky a v neposledni rade i dej. Ctvrta serie je pro mne zklamanim, nebot dej velmi vaznul, prakticky v ni nebyla zadna poradna akce/rvacka.

Skoda, ze jiz nebude dalsi rada, treba by se vratili k puvodni kvalite.

12.6.2016 | 21:49:13
Fifipek

Cítím to skoro jako svou povinnost se rozloučit s Banshee, které mě chytlo prakticky okamžitě. Pro mne osobně jednoznačně 5hvězdičkový nebo také 100% seriál na který jsem se každý týden těšil jako malý kluk a mnohdy nečekal ani na anglické titule, abych ho co nejrychleji zkouknul :) Seriál ve kterém se povedlo dát nepříliš známé herce, kteří však mnohdy perfektně ztvárnili postavy, které mají své vnitřní démony, pohnutou minulost, mají sklony k násilí, upadají v depresi, zoufalství…To vše umělo Banshee zobrazit prostřednictvím perfektních výkonů Antonyho Starra, Ulricha Tomsena a zejména Matthewa Rauche. Těm zdárně sekundovali ve vedlejších rolích i známější herci jako třeba Odette Anabble, Zeljko Ivanek či Ben Cross. Vývoj spousty postav v seriálu např. Rebeccy, Chaytona či Brocka Lotuse jsou velice propracované a stávají se mnohdy stěžejním hybatelem děje. Samotnou kapitolou zde byly samozřejmě špičkové akční scény, zejména tedy bitky, které měl na starosti Marcus Young a které si tvrdím říct nechávaly konkurenci daleko za sebou. Budu se opakovat, ale epizoda Fixer of Sorts je z tohoto pohledu fantastická práce jak fight coordinatora, tak kaskadérů, kteří povýšili Banshee v tomto ohledu na absolutní vrchol, který v seriálové tvorbě prostě nemá srovnání. Nemůžu si pomoct, tenhle seriál by měl pokračovat alespoň v nějaké formě spin offu..

12.6.2016 | 23:19:06
vitr147

seriál mě zaujal, už když vyšel popis prvního dílu, dal jsem mu šanci a jako u jednoho z mála seriálu jsem vydržel do konce a nelituji, mazec. Velké plus za to , že to ukončili včas a zbytečně to nenatahovali. Nekompromisně od začátku do konce, tak to má být.

13.6.2016 | 10:38:08
Erzik

Sledoval jsem od začátku, těšil se na každý díl a většinu viděl více než jednou. Nemluvě o konkrétních scénách, které jsem mnohdy viděl x krát. Seriál jsem doporučil spoustě kamarádů a ty které si ho ještě nepustili, vytrvale otravuji :-) Protože zde opravdu je oč stát. Je to guilty pleasure, je to must see, je to prostě potěcha a klenot…

redaktor
13.6.2016 | 12:16:12
Zedic

Úžasný seriál, táhl celou dobu.. když sem jej objevil, byla pomalu první série u konce a já po prvních dvou dílech hltal děj natolik, že sem musel pouštět další a další a nešel spát (ráno sem vypadal v práci jak Hood po nakládačce ) Byl úžasný a užil sem si všechny díly, série, vše až do konce.. (klobouk dolu, málo kdo umí i dobře finišovat) Pro tvůrce a herce Velké Děkuji :) 100% a 5*

15.6.2016 | 21:33:58
vanda68

Seriál výborný, ale mě to připadalo, že byl konec trochu odfláknutý.Mělo tam přece ještě být zúčtování s Bratrstvem (jak sliboval jeho bývalý člen a jeden z bratrů) a taky co se stalo s panem senátorem, který se podílel na obchodování s drogami-potažmo s Bratrstvem. To nějak vyšumělo doztracena. Ten 9. a 10. díl tam prostě chyběl.

17.6.2016 | 20:56:18
ezeikel

Výborný seriál, který jsem sledoval díl po dílu už od začátku. Hrozně mě mrzí, že už je konec, ale na druhou stranu si toho cením více, než nesmyslné natahování. Snad jen ta poslední série mohla mít taky 10 dílů a ten konec mohl být podrobnější. Náhradu na Banshee bohužel nemám a asi ji nebude ani tak snadné najít. Teď už čekám na pokračování Suits. :)

20.6.2016 | 16:33:40
zombieficator

Se všemi komentáři „edňáků“ stopro souhlasím a ani 4. řada mě nezklamala a líbila se mi…Jediné,co mě mrzí,že nikde nemůžu sehnat 4.sérii Banshee Origins s CZ titulky,abych to měl ůplně komplet.Jinak jsem rád,že vše ostatní mám,protože to snad ze všech stahovacích serverů nějak „záhadně“ mizí..Kdyby jste někdo o té 4 řadě BO věděl,dejte mi echo.Dík

16.7.2016 | 22:28:18
Hanishka

Ahoj prosím kde můžu stáhnout cely seriál? Nemůžu nikde najít. Děkuji

#10 zombieficator
16.9.2016 | 19:23:43
zombieficator

#9 Hanishka: třeba na webshare-sám jsem to tam dal-i když zaheslované…:-)

18.9.2016 | 0:52:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejlepší postavy

Reklama

Potitulkové scény

Sledujete Banshee?

Sledujete Banshee?

Tak sledujte epizody až do konce!

Hlídejte si nás