Banshee Loučení Banshee začalo depresivněji

Loučení Banshee začalo depresivněji

Loučení Banshee začalo depresivněji

Více než roční čekání na závěrečnou řadu Banshee skončilo, první epizoda je za námi a dalších sedm před námi. Jak se uvedla první epizoda závěru? Článek obsahuje spoilery.


16 0
4.4.2016

Čtvrtá řada Banshee se nám představila v trochu depresivnějším světle než řady předchozí a posunula nás v čase o osmnáct měsíců. Není se čemu divit, protože i samotný Lucas prochází silnou depresí. Vše začalo té noci, co si Lucas začal myslet, že je Job mrtvý.

Po poslední akci, ve které měli Lucas a Carrie zjistit bližší informace o tom, kde Job je, se Lucas zhroutil, protože dospěl k závěru, že je Job mrtvý. Jeho život se během chvilky rozpadl a on se rozhodl odejít. Žil dlouhých 18 měsíců na samotě. Tedy ne tak úplně. Našla ho Rebecca, která mu nabídla útočiště. Nejspíš moc dobře věděla, že kdyby v budoucnu potřebovala pomoc, tak by jí Lucas pomohl.


Jenomže když Lucase nejspíš měla o pomoc požádat, tak couvla a rozhodla se vše řešit na vlastní pěst. To se jí stalo osudným a Rebecca se stala třetí obětí sériového vraha. Proč se Rebecca sešla s Maggie a z čeho měla takový strach?

Vyšetřování se ujímá Brock, kterého GPS zavede přímo k Lucasovi. Brock Lucasovi vše poví a zabití Rebeccy je pro Lucase jakýmsi impulzem k tomu, aby se dal dohromady a pokusil se zjistit, kdo za tím stojí. Máme tu tedy hlavní otázku první epizody. Kdo a proč Rebeccu zabil?

I když je Rebecca mrtvá, rozhodně to neznamená, že už ji v seriálu neuvidíme, čtvrtá řada Banshee bude mnohem více využívat flashbacky, které budou ucelovat příběh. A příběh Rebeccy, která převzala obchody po Proctorovi, bude nejspíš jedním z hlavních příběhů čtvrté řady.

Nebude to však jen o pátrání po vrahovi. Rozhodně neházejme flintu do žita, co se Joba týče. Třetí epizoda páté řady nese název Job, takže se minimálně ještě jednou o jeho záchranu pokusí. Je Job opravdu mrtvý?

Nuda v Banshee rozhodně nebude, protože náckové včele s Calvinem Bunkerem se pokusí převzít moc ve městě do svých rukou. Svého vyřešení se pravděpodobně dočká spor mezi Calvinem a Kurtem, až Calvin zjistí, že mu bratr běhá za ženou. Nehledě na to, že i indiáni v první epizodě vystrčili růžky. Dokáže Kurt utajit pravdu před svým bratrem?

Zápletka ohledně Rebeccy nám ukázala, že dva největší rivalové seriálu Lucas a Kai nejspíš spojí síly. Že bychom se v závěru seriálu nedočkali bitvy na život a na smrt mezi těmito dvěma? Nebo je to jen dočasný mír, než Lucas přijde na to, proč Rebecca opravdu zemřela? A jak kartami zamíchá agentka FBI, která se blíží do města?

Finálová řada Banshee se s námi rozhodně rozloučí ve velkém a jak první epizoda naznačila, tvůrci nehodlají ubrat na násilí a budou přicházet s novými kreativními kousky. Samotná první epizoda vyvolala hned několik otázek a jak je v Banshee zvykem, odpovědi se dozvíme velmi brzy.

Ohodnoťte první epizodu: Something Out of the Bible

Foto: Cinemax

Diskuze /6

Menec

„Depresivněji“ je opravdu hooodně mírné vyjádření toho, jak to opravdu začalo :D Ale opravdu výborný díl, zatím si to udržilo kvalitu konce 3. série. Jinak v článku nebyla zmíněná Carrie, která běhá v noci po městě ve stylu The Punisher a láme kriminálníkům ruce :D

4.4.2016 | 21:12:54
Fifipek

Konečně dorazí Eliza, na tu se teším jak malej :D

4.4.2016 | 23:22:28
mrco1991

Diel mi prišiel skôr pomalejší a ničím významný, vlastne sme sa nič nedozvedeli… okrem pár zmien.

#4 mavic
5.4.2016 | 16:34:31
mavic

#3 mrco1991: Je vôbec niektorý seriál ktorý sa ti páči a nemáš k nemu výhrady? Nedokážem si ho predstaviť keď také majstrovské dielo ako Banshee dokážeš skritizovať :)

6.4.2016 | 7:09:18
mrco1991

Vymenujem ti zopár seriálov, ktoré sú podľa mňa vrchol tvorby: game of thrones, breaking bad, daredevil, black sails. Toto sú seriály ku ktorým nemám žiadne výhrady. Mám veľmi rád seriál banshee ale určite ho nepokladám za absolútnu špičku vo svete seriálov. Dúfal som, že v najnovšej epizóde to nebude znova nový štart a pomalé rozbiehanie, ale skôr rýchly rozjazd a poriadna pecka, ako to býva zvykom. Veľmi rád by som si pozrel ako sa dostali z toho vyvraždenia celej vojenskej základne tak, že ešte si všetci ďalej spokojne môžu nažívať v banshee. Zato kľudne mohli vynechať Carrie a jej polnočné hranie sa na hrdinku, keď vidím tie jej tenké ruky s ktorými chlapom láme kosti tak mi je na smiech :) Je potrebné si uvedomiť, že čo sa týka hodnotenia seriálovej/filmovej tvorby, existuje určitá objektivita, čiže hodnotenie nemusí byť vždy kladné ale aj záporné. Rád seriál aj pochválim ale keď sa mi niečo zdá pritiahnuté za vlasy tak to kľudne aj skritizujem.

6.4.2016 | 21:43:04
Pišta Hufnágl

Nejlíp bude, když se v tom mrco1991 přestane tak nimrat a mavic si dá pauzu od zakazování jiných než nadšených ohlasů… Vy kluci ušatý!

7.4.2016 | 11:57:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Nejlepší postavy

Potitulkové scény

Sledujete Banshee?

Sledujete Banshee?

Tak sledujte epizody až do konce!

Hlídejte si nás