Bates Motel (Batesův motel) Připomeňte si nejdůležitější události čtvrté řady

Připomeňte si nejdůležitější události čtvrté řady

Připomeňte si nejdůležitější události čtvrté řady

Pátá řada je už za dveřmi, a tak tu pro vás máme souhrn jednotlivých epizod čtvrté řady. V následujícím článku si připomeneme její důležité momenty. Pokud jste ji ještě neviděli, nepokračujte ve čtení. Článek obsahuje spoilery.


4 0
19.2.2017

S04E01 A Danger to Himself and Others

Na začátku jsme mohli vidět šerifa Romera, který se zbavuje těla Boba Parise, kterého zabil. Mezitím se Norma a Dylan snaží najít Normana, ten se po tom, co zabil Bradley, ztratil. Probudil se uprostřed pole, kde ho našel místní farmář, který labilního Normana odvedl na psychiatrickou pohotovost. Když se k němu Norma dostane, snaží se ho dostat pryč. Při propuštění je Normě doporučeno, že by měla Normanovi najít psychiatrickou pomoc, jinak se bude muset vrátit do státní léčebny. Aby ho mohla umístit do soukromé léčebny, požádá Romera o ruku a tím získá zdravotní pojištění. Dylan se vypraví za Emmou, kterou čeká náročná transplantace plic. Objeví se i její matka Audrey. Ta se pro pomoc s navázáním kontaktu s Emmou vydá za Normanem, ale ten ji oblečen v matčině županu uškrtí.

(Norman a Emmy matka Audrey)S04E02 Goodnight, Mother

Ráno si Norman vybavuje, že matka schovala tělo Audrey do mrazáku ve sklepě. Proto ji tedy obviní z vraždy a zároveň ji upozorní, že k ní došlo. Šerif Romero sice zaplatil za Normanovo přijetí do léčebny, ale jelikož je Normanovi 18 let, musí podepsat souhlas s léčením. Po vypjaté situaci, kdy Norman chodí po domě s pistolí, nakonec svolí a souhlas podepíše.


S04E03 'Til Death Do You Part

Norma si vezme šerifa Romera a ten se nastěhuje k ní domů. Dylan končí s pěstováním marihuany, protože se chce kvůli Emmě stát lepším člověkem. Na Dylanově farmě se objeví Chick, který hledá Caleba, ale dozví se jen, že s ním Dylan není v kontaktu. Mezitím má Norman v léčebně Pineview první terapii s doktorem Edwardsem, ale bojí se, že pokud něco prozradí, mohl by tím ublížit Normě. Romera navštíví jeho bývala přítelkyně Rebecca, která se obává, že by mohlo vyjít na povrch praní špinavých peněz pro Boba Parise.


S04E04 Lights Of Winter

Norma a šerif Romero se začínají více sbližovat a rozhodnou se založit si společný účet. Šerif se vydá do banky, kde mu Rebecca mimochodem sdělí, že jsou v Bobově místní bezpečnostní schránce tři miliony dolarů, ale k otevření potřebuje klíč. Emma se rozhodne odstěhovat do Seattlu, a požádá Dylana, aby jel s ní. V léčebně se Norman seznámí s Julianem a společně plánují útěk. Ten se jim podaří, dostanou se do strip klubu, kde jde každý se striptérkou do privátního pokoje. Zde se v Normanovi opět projeví Norma. Nakonec pro ně přijede doktor Edwars a Norman konečně souhlasí s léčbou.


S04E05 Refraction

Poté co se Normě a Romerovi někdo vloupal do domu, hledá Norma někoho, kdo by jim opravil okno. Přihlásí se Chick, který později zjistí, že je Caleb Normin bratr a otec Dylana. Norman se v léčebně částečně otevře doktoru Edwardsovi. Také se setká se svou matkou, ale doktor Edwards se dozví, že si to Norman pouze představoval. Tehdy se doktor poprvé seznámí s matkou uvnitř Normana.

(Norman na terapii)


S04E06 The Vault

Doktor Edwards oznámí Normanovi, že trpí poruchou identity. Proto mívá výpadky, během kterých si myslí, že je Norma. Doktor se pokusí promluvit s Normou uvnitř a zjistíme tak násilnickou povahu Normanova otce. Chick vyhledá Normu a vyhrožuje jí, že poví Romerovi o vztahu mezi ní a Calebem, pokud mu nezjistí, kde se nachází. Ta svému manželovi raději vše řekne, ten ji ale i přesto miluje.


S04E07 There's No Place Like Home

Norman z novinového článku zjistí, že se jeho matka vdala za šerifa Romera a chce se dostat zpátky domů. Dylan najde v Normanově pokoji dopis, který napsala Audrey pro Emmu. Nakonec jí ho dá a ta si myslí, že ji její matka opět opustila. Nakonec doktor Edwards podlehne Normanově nátlaku a podepíše mu propouštěcí papíry.


S04E08 Unfaithful

Protože se Norman vrátil domů, rozhodne se šerif Romero na čas odstěhovat. Jelikož si Norman myslí, že se vzali jen kvůli pojistce, začne si hledat práci, aby si ji mohl platit sám. Romero ale Normu přemlouvá k tomu, aby mu řekla pravdu. Při odletu zadrží Rebeccu protidrogové a donutí ji vzít si kvůli usvědčení šerifa odposlech. Večer pozve Norma Alexe na společnou večeři, kde společně Normanovi poví pravdu. Po vzájemné hádce jde ven sekat dřevo a ožene se po Romerovi sekerou, ale místo něj zasáhne kůlnu. Tím dá velice jasně najevo, co si o něm myslí.


S04E09 Forever

Romero chce po Normě, aby Normana opět poslala do Pineview, ale ona to odmítá. Sejde se tedy potají s Dylanem. Ten najde Audreyinu náušnici a zeptá se na ni Normy. Ta vše popře a obviní Dylana z toho, že na svého bratra žárlí. Dylan jí vyčte, že mu nikdy nebyla dobrou matkou a měla vždy raději Normana. Řekne jí, že se s Romerem shodli, že by se měl Norman do Pineview vrátit. Když se dozví, že se za jejími zády domlouvali co s jejím synem, rozhodne se vztah ukončit. Na konci dílu Norman zapne plynový kotel a zavře všechny průduchy až na ten u Normy v ložnici. Zapříčiní tak otravu oxidem uhelnatým. Romero se sice vrátí do domů, ale už stihne zachránit pouze Normana.


S04E10 Norman

V posledním díle je smrt Normy uzavřena jako možná sebevražda. Tomu Romero nevěří a při vyzvedávání Normana v nemocnici mu řekne, že dokáže, že ji zavraždil. Na pohřbu byl pouze Norman a Romero, protože Dylanovi to Norman neřekl. Později v noci se Norman vydá na hřbitov, svou matku vykope a vezme ji domů. Uvědomí si, že je Norma mrtvá a rozhodne se zastřelit. V poslední chvíli si to rozmyslí, protože uvidí svou matku živou, jak hraje na piáno.


Doufáme, že se vám naše shrnutí líbilo a navnadilo vás na finálovou řadu, která začíná 21. února. Titulky pro vás samozřejmě připravíme.

Foto: A&E

Diskuze /3

HonzyRehak

Super, díky moc! :)

19.2.2017 | 16:54:49
Majo23

Zatial som videl prvu a druhu sériu. Je pravda, že Caleb je Dylanov otec alebo sa vysvitne, že Norman je jeho syn?

#3 Ladick
21.2.2017 | 11:50:33
Ladick

#2 Majo23: Nechci ti kazit zážitek z překvapení. Ale pokud to chceš opravu vědět, tak je to takhle:

Dylan je opravdu synem Normy a Caleba.

redaktor
21.2.2017 | 13:57:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Bates Motel líbí a ohodnoťte seriál.

O filmu Psyho

Hitchcock aneb film o filmu Psycho

Hitchcock aneb film o filmu Psycho

Zajímalo vás někdy, jak vznikal nejúspěšnější film Alfreda Hitchcocka? V tom případě rozhodně neváhejte a podívejte se na Hitchcocka.

Sérioví vrazi

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás