Bates Motel (Batesův motel) Sledovanost Bates Motel padá jako kámen

Sledovanost Bates Motel padá jako kámen

Sledovanost Bates Motel padá jako kámen

Po vynikajícím startu padá Bates Motel do hlubin, podaří se Batesovým přežít? Zdá se, že k další řadě čeká seriál dlouhá cesta.


1 0
19.3.2014

První řada Bates Motel se mohla pyšnit velmi stabilní sledovaností, celou dobu oscilovala okolo 2,6 milionu diváků, což byl pro stanici A&E jasný impuls pro obnovení.
Obnovení by však stanice A&E mohla velmi brzy začít litovat. Protože loď s názvem Bates Motel narazila na ledovec a začíná nabírat vodu.

Po úvodní epizodě se zdálo, že obnovení přijde velmi brzy. První epizoda druhé řady dosáhla sledovanosti 3 071 000 diváků, což je prozatím nejsledovanější epizoda celé série.


U druhé epizody však došlo ke značnému propadu, seriál sledovalo 2 215 000 diváků, což byl pro seriál zatím doposud nejhorší výsledek. Ten však nezůstal nejhorší na dlouho. Calebův příchod sledovalo jen 1 846 000 diváků a seriál tak dosáhl na nové dno, co se sledovanosti týče.

Otázkou je, proč došlo k takovému propadu ve sledovanosti?

Po druhé řadě Bates Motel stanice A&E nasadila seriálovou novinku Those Who Kill. tento seriál však u diváků propadl a byl stažen hned po druhé epizodě. Je dost možné, že i to ovlivnilo sledovanost Bates Motel, ale od třetí epizody stanice A&E již Those Who Kill nevysílala a Bates Motel byl přesunut na 22. hodinu.

Další příčinou může být samozřejmě mnohem horší dějová linka, než u první řady. V seriálu se toho během tří epizod zatím moc neodehrálo a vše bylo velmi předvídatelné. Druhá řada má jen 10 epizod a pokud se ve třech z deseti nic neodehraje, kdo u seriálu vydrží?
Na druhou stranu nevíme, co si pro nás tvůrci seriálu chystají a může se tak stát, že od příští epizody budeme seriál sledovat od začátku až do konce s otevřenými ústy.
Také nesmíme zapomínat, že i rozjezd první řady byl pomalejší, takže po třech epizodách se ještě nemusí házet flinta do žita.

To jsou důvody, proč jsme seriálu snížili šance na obnovení na 60 %. Pokud bude propad pokračovat i příští týden, nebude to pro Normu a Normana dobré znamení a seriál by se tak mohl dočkat předčasného konce.
Kabelové stanice sledovanosti premiér nepřisuzují takovou váhu, důležitá je celková sledovanost seriálu a pokud reprízy jednotlivých epizod budou mít dobrou sledovanost, může seriál získat další řadu velmi snadno.

Diskuze /13

bushka

Mě právě první řada začala bavit, až tak od třetího/čtvrtého dílu. Druhá mě hned ze začátku navnadila a přijde mi i zajímavá. Zatím jsem tedy ještě neviděl třetí díl, na který se teď chystám, ale byla by škoda ukončit tento seriál. Doufám, že se sledovanost brzy zase zvýší.

19.3.2014 | 15:04:58
Kamylko

ti Amici su fakt divni, ako zatial presli len 3 epizody, tak je asi na nejaky zaver priskoro, ale stale mi pride Bates Motel ako velmi kvalitny serial a hlavne zaner ktory zastupuje, ten v serialoch az tak casto neni, naviac skvele herecke vykony dvoch hlavnych predstavitelov … Je vsak pravda, aspon podla mna, ze prva seria bola taka temnejsia, az hororova, strasidelna, clovek sa niekedy az bal, zato tato 2.seria ma blizsie skor k drame zatial a sleduje zatial hlavne medziludske vztahy, mozno aj tym ta sledovanost klesa. Chcelo by to zas nieco velke a zahadne, aby sa aj Normal trosku „nastartoval“ :P

#5 bushka
19.3.2014 | 16:14:47
Nika

Doufám, že ho nezruší :( tenhle seriál sem si dost oblíbila :D

19.3.2014 | 16:16:55
SerFirox

První dva díly 2 série velká nuda… 3 jsem ještě neviděl, takže uvidíme :D

webmaster
19.3.2014 | 16:54:50
bushka

Však první série taky nebyla temná (jak říkáš) hned v prvních dvou dílech :) #2 Kamylko:

19.3.2014 | 17:09:07
Thadreth
  1. Jelikož se BM vysílá na kabelovce, nízká sledovanost nemívá vždy tak velký vliv na zrušení, jako u komerčních televizí.
  2. AE si za to může částečně i sama. Those Who Kill se vysílal PO Bates Motel a ne před ním, a právě, když TWK odstranili z programu, BM nahradil jeho vysílací slot a místo devíti večer se začal vysílat v deset večer.
  3. Nevím, které věci vám tam přišli předvídatelné, možná tak závěrečné titulky. Každopádně ty díly nejsou nudné ani špatné, nemůže se v každé epce vraždit. ;)
#8 1Bobesh1
Thadreth
19.3.2014 | 17:14:37
vojtamkv

Se ani moc nedivím, druhá řada je zatím pěkná slabota! :-(

19.3.2014 | 17:30:35
1Bobesh1

#6 Thadreth: Vsak clanek nepise, ze serial ma byt zrusen, ale spekuluje nad snizujici se sledovanosti, ktera na kabelovkach sice neni podstatna, ale svou vahu ma taky. Co dodat? Nekdo dokaze predpovedet jen zaverecne titulky ;)

admin
19.3.2014 | 17:52:17
Ryen

Teda nevim, co by ti diváci chtěli, ale mně ten seriál přijde čím dál zajímavější… Narozdíl od např. Hannibala, u kterýho jsem po 3 epizodách skončil, tenhle prequel je zajímavej (jen můj subjektivní názor, samozřejmě). Herci zvládají svoje role skvěle, žádná z dějových linek nevázne a když teď přidali postavu Caleba, tak to může být ještě zajímavější. Myslim, že by si ještě pár řad seriál zasloužil – pokud teda kvalita nějak extra neklesne. ;)

20.3.2014 | 9:00:14
fischa

Na mě působí seriál takovým zvláštním dojmem, v pozitivním slova smyslu a myslím si, že má v sobě ještě velký potenciál, nehledě na skvělé herecké výkony. Doufám, že bude ještě pokračovat, zmiňovaného Hannibala jsem začal sledovat ve stejnou dobu a musím souhlasit s Ryen, druhá série už mi nic neříká.

20.3.2014 | 14:02:03
Kamylko

to bude mozno tym, ze Hannibala ma uz tvorca rozpisaneho minimalne na 5 serii ako celok, tak preto to na nas hned nevybali a aj tato 2.seria ma taky pomalejsi rozjazd, ale ocakavam ze to bude neskor riadna jazda. Ja na Hannibala stale nedam dopustit. Mi to trochu aj pripomina Bates Motel, rovnako aj Hannibal, 1.seria taka napinava, clovek sa niekedy aj bal a teraz 2.seria sa zameriava hlavne na vyvoj postav a ich vzajomne vztahy a nic extra velkeho sa tam nedeje, ale v oboch pripadoch ocakavam, ze sa to skoro zmeni :P

20.3.2014 | 18:10:38
Drtic

No nie len, že sa nič neudialo, ale celé sa to za tyto 3 epizody zvrhlo do akéhosi teen seriálu. Prví séria si držala dobrú atmosféru, ale Norman sa stále neprebudil a nechová sa ani zdaleka tak ako by som čakal. Zatial tu nevidím ani špetku nejakého hororu.

20.3.2014 | 22:56:36
fischa

Mně se první série Hannibala líbila a určitě jej budu sledovat dál, protože pokud se mi líbila nějaká série seriálu, pár pro mě slabších dílů mě neodradí od jeho sledování, hlavně když je hlavní postava skvěle zahrána, jako tady, ale už od začátku je pro mě Bates Motel výš.

20.3.2014 | 22:58:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Bates Motel líbí a ohodnoťte seriál.

O filmu Psyho

Hitchcock aneb film o filmu Psycho

Hitchcock aneb film o filmu Psycho

Zajímalo vás někdy, jak vznikal nejúspěšnější film Alfreda Hitchcocka? V tom případě rozhodně neváhejte a podívejte se na Hitchcocka.

Sérioví vrazi

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás