Batman Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum

Batman: Arkham Asylum

Nejlepší komiksová hra všech dob. Právě takovýmto označením se pyšní Batman: Arkham Asylum. Zaslouženě? Určitě ano. Skutečně se totiž jedná o titul, na který komiksoví fanoušci velmi dlouho a toužebně čekali.

0 0
24.1.2010

Po všech těch zklamáních z různých herních předělávek Spider-Mana, X-Menů nebo Iron-Mana přichází konečně hra, která boří hranice a komiksový svět nám přináší takový, jaký ho máme nejraději – se struhujícím příběhem a dechberoucí atmosférou.

Je skutečně málo her, jako je Batman: Arkham Asylum. Při hraní jsem se ani na jediném místě rozsáhlého singleplayeru nenudil. Naopak mi při mnoha situacích bušilo srdce, jak jsem s napětím očekával další příběhové odhalení.


Grafické stránce hry je rovněž těžké cokoliv vytkout. Kdo hrál Unreal Tournament 3 nebo jinou hru založenou na Unreal 3 enginu, tak určitě ví, že se jedná o jednu z nejlépe vypadajících herních technologií současnosti. V celé hře se skvěle snoubí nejnovější počítačová grafika s vytříbeným komiksovým nadhledem a jistou barevnou naivitou. Jediná vada je malá diskriminace uživatelů grafických karet ATI, kteří nemohou využít vychytávku PhysX, jenž do hry přináší dynamickou fyziku a pár nových efektů. Tato utilita je totiž vyvíjena výhradně pro karty Nvidia, jiné grafiky ji tudíž nepodporují. Jako vlastník ATIny jsem musel (stejně jako další stovky tisíců hráčů na světě) zatlačit slzu a oželet tuto vychytávku. I bez ní však celý Arkham vypadá nádherně realisticky a celé léčebna i okolní pozemky jsou vyladěný do posledního detailu. To samé platí i o efektech, které jsou skutečně povedené. Jedním slovem nádhera.

Hlavním záporákem je tradiční Batsyho protivník Joker. Na úplném začátku hry přivádí Batman spoutaného Jokera do Arkhamu. Než si však hrdina uvědomí, že se klaun nechal chytit až moc lehce, a že na chovaní chovanců léčebny něco nesedí, tak se Joker jako mávnutím kouzelné hůlky dostane na svobodu a ještě k tomu unese komisaře Gordona. Povstání arkhamských vězňů je pak pomyslenou třešničkou na obrovském dortu potíží. Batman je však rovina chlap a k problémům se staví čelem. Proto také vyrazí do léčebny, aby dal vše zase do pořádku. Proti tomu jsou však už zmínění znovuosvobození zločinci, kteří se pod vedením Jokera rozhodnou z léčebny udělat království šílenství a zla. Mezi všemožnými psychopaty a masovými vrahy Batman potká i pár starých známých – například Killer Croca, Poison Ivy nebo Harley Quinn. Osobně jsem si však nejvíce užil souboje se Scarecrowem, které mají podobu jakési vynalézavé hopsačky. Jak postupujete hloub a hloub do Arkhama, Batman stále více odhaluje Jokerův šílený plán… Příběh je správně komiksový a pointa rozhodně neurazí. Potěší i přítomnost postav jako jsou Oracle nebo Riddler. Osobně se s nimi sice nesetkáte, ale oba se vám občas ozvou do sluchátka, aby vám nějak poradili (to v případě věrné pomocnice Oracle) nebo ještě trochu více zavařili (Riddler).

Resumé? Pro fanoušky Batmana momentálně neexistuje lepší způsob, jak se u počítače (či herní konzole) pobavit. Pro ostatní se jedná o jednu z nejlepších her současnosti a věc, kterou by si žádný (byť občasný) hráč neměl nechat ujít.

Diskuze /1

eliskababy

já mám problém..porazila sem všechny, vyřešila riddleovi hádanky, ale pořád mám hotovo jen 84% ..co mám udělat abych hru dokončila?

3.1.2013 | 23:54:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama