Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Batman a Robin (1997)

Batman a Robin (1997)

Dva roky po svém neslavném netopýřím debutu se Joel Schumacher vrací na místo činu s filmem Batman a Robin, ve kterém se hlavní hrdinové vedle Arnolda Schwarzeneggera a Umy Thurman musí vypořádat především právě se svým úchylným režisérem.

6 25
3.8.2008

Originální název: Batman & Robin

Premiéra: 20.6. 1997 USA/21.8­.1997 ČR

Režie: Joel Schumacher


Scénář: Akiva Goldsman

Hudba: Elliot Goldenthal

Hrají: George Clooney, Arnold Schwarzenegger, Chris O´Donnell, Uma Thurman, Alicia Silverstone, Michael Gough

Stopáž: 125 minut

Naše hodnocení: 30%

Proti Batmanovi, Robinovi a k závěru filmu dokonce i Batgirl jsou tentokrát postaveni rovnou tři komiksoví zloduši: Mr. Freeze (Schwarzenegger), šílený vědec který vyhrožuje zmrazením Gothamu, aby za výkupné mohl dokončit své výzkumy a najít lék pro svou smrtelně nemocnou ženu, Poison Ivy (Thurman), hodlající pro změnu naši planetu opět navrátit do péče matičky přírody a jako Adam a Eva být s Freezem jedinými lidmi na planetě, a její poskok Bane, v jehož žilách proudí sérum, které z něj dělá neporazitelného supervojáka.

Na druhé straně barikády už na Vala Kilmera z Batmana navždy nenarazíte, roli Schumacherovy metrosexuální loutky tak tentokrát převzal George Clooney, který na filmu zřejmě nechtěl vyplýtvat příliš ze svého charismatu – a je to znát. Clooney se nesnaží ani o ten nejmenší herecký výkon (proč taky) a společně s jeho pózami v kostýmu, ještě uhozenějšími dekoracemi, lookem samotného Gothamu a Schwarzeneggerovými hláškami typu „ten kluk potřeboval zchladit“, „vaše prosba mě nechává chladným“ nebo “mě do chládku nedostaneš“ se tak filmový Batman ke svému předchůdci ze šedesátých let přiblížil ještě víc, tentokrát už to ale není ani zábavné.

Když se Batman a Robin (jehož oblek lehce odkazuje na svůj budoucí komiksový status Nightwinga) zrovna nemydlí s Freezovými poskoky, na scénu nastupuje Ivy, která proti nim používá feromonový prášek, který způsobí rozepře mezi hrdiny samotnými. Ještěže jim nakonec přijde na pomoc Batgirl, aby hochy pěkně urovnala a Poison Ivy to pěkně nandala. Ve velkém finále se pak všichni tři klaďasové vydávají za Freezem, nejen aby ho zastavili před zničením Gothamu, ale také pro získání jeho léku, jelikož Alfred umírá na stejnou nemoc, které podléhá i Freezova žena.

Batman a Robin u veřejnosti propadl ještě víc než předešlý Batman navždy, na serveru Československé filmové databáze se dokonce drží v žebříčku tří set nejhorších filmů historie, na IMDB je na tom pak líp jen o pár procent. A tak dal Joel Schumacher Batmanovým eskapádám konečně vale, aby z jeho popela a hanby o osm let později mohl povstat Batman začíná, posel nové a podstatně hrdější éry světa temného rytíře.

Oficiální trailer

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama