Batman
98/100 - 35×

Batman

Když byl Bruce Wayne malý, zabili mu rodiče. Jako dospělý se rozhodl vrátit do rodného města Gotham spravedlnost a jako Batman chránit spravedlnost. Navštivte náš web věnovaný komiksovému, seriálovému i filmovému fenoménu Batman.

1937 | Vysílá se
žánr
Akční, Detektivní, Komiksový

Batman navždy (1995)

Batman navždy (1995)

Velkofilm s hvězdným obsazením navazující na o tři roky starší Batman se vrací Tima Burtona, s nímž ale zároveň pro mnoho fanoušků nastává jedno z nejsmutnějších období temného rytíře, tříletá hrůzovláda Joela Schumachera s neonovým Gothamem a bradavkami na Batmanově obleku.

27 8
3.8.2008

Originální název: Batman Forever

Premiéra: 16.6. 1995 USA/21.9­.1995 ČR

Režie: Joel Schumacher


Scénář: Lee Batchler, Janet Scott Batchler a Akiva Goldsman

Hudba: Elliot Goldenthal

Hrají: Val Kilmer, Tommy Lee Jones, Jim Carrey, Nicole Kidman, Chris O´Donnell, Michael Gough, Drew Barrymore

Stopáž: 121 minut

Naše hodnocení: 50%

Přes všechen odpor, který dodnes Batman navždy u diváků vyvolává, se mu a jeho režiséru Joelu Schumacherovi musí uznat alespoň jedna věc: ten film je nesmírně zábavný. Víc než dva předcházející snímky od Burtona s atmosférou temného a ponurého Gotham City a Michaelem Keatonem v hlavní roli (se kterými má Batman navždy společné jen Michaela Gougha a Pata Hinglea v rolích sluhy Alfreda a komisaře Gordona) tak Schumacherův film připomíná spíše hraný seriál s Adamem Westem ze šedesátých let.

Val Kilmer v titulní roli chrlí inteligencí i fyzickou zdatností, přestože ve své latexové uniformě mu dělá problém se vůbec podrbat na nose, a jeho gumová pláštěnka se leskne v záři růžově blikajícího Gothamu. Když k tomu přičteme skvělého Tommy Leeho Jonese a Jima Carreyho v rolích dvou hlavních padouchů Two-Face a Riddlera, kteří svým komiksovým předobrazům věrní sice příliš nejsou, jako groteskní loutky však excelují na jedničku, vyjde nám z Batman navždy odlehčená komedie, kterou se naše televize už ani neodvažují vysílat jindy než v neděli před pátou hodinou odpolední.

Soustavně selhávající pokusy Two-Face o Batmanovo zabití, včele s automobilovými honičkami a vrážením do Sochy Svobody uprostřed Gothamu, zničeho nic naruší nový padouch, Edward Nygma alias Riddler (Hádankář), který se s rozpolceným Dentem proti Batmanovi spojí a pomocí svého zařízení na čtení myšlenek a kradení vědomostí zjistí jeho pravou identitu. To do bezprostředního nebezpeční však staví nejen samotného Bruce Waynea, ale například i sličnou psycholožku Chase Meridian, která se sice zakoukala do pohledného miliardáře, ještě k tomu ji to však táhne i k tajemnému Batmanovi.

Mezi šarvátkami s nepřáteli a pomrkáváním na Nicole Kidman však musí Bruce ještě zaučovat mladého Robina, na velkém plátně se objevujícího historicky poprvé, a je zde opět „řešen“ konflikt dobra a zla a účelnost pomsty, jelikož Robin zde přichází o rodiče podobným způsobem, jako kdysi malý Bruce.

Batman navždy stál krásně blockbusterových 100 milionů dolarů (znovu tak platí, že čím větší dáte Schumacherovi rozpočet, tím horší film natočí) a přes všechnu negativní kritiku se mu podařilo vydělat více než trojnásobek a k tomu ještě obdržet tři oscarové nominace (kamera, zvuk a střih zvukových efektů). Pokračování tak na sebe bohužel nenechalo dlouho čekat.

Oficiální trailer

Thumbnail Play icon

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama