Batman Bude provázaný filmový a televizní svět DC?

Bude provázaný filmový a televizní svět DC?

Bude provázaný filmový a televizní svět DC?

Již od ohlášení filmu Batman v Superman: Dawn of Justice se spekuluje o propojení seriálů Arrow a The Flash s budovaným filmovým univerzem DC hrdinů. Studio Warner Bros. sice doposud nepodalo žádné informace týkající se těchto spekulací, nicméně několik věcí je již zřejmých.

1 0
21.6.2014
TheDarkKnight

Seriál Arrow má za sebou druhou sérii a na podzim ho čeká již třetí, kdy se na televizních obrazovkách objeví také seriál The Flash a Gotham. U všech třech zmiňovaných seriálů se spekuluje o propojení s filmovým světem DC. Co je na tom pravdy?

Představitel Green Arrowa/Oivera Queena, Stephen Amell, v seriálu Arrow nedávno potvrdil, že jednal se studiem Warner Bros., které vlastní práva na všechny hrdiny DC, o možném zařazení jeho postavy do některého z filmů (nejpravděpodobněji do Justice League). Oficiální ani neoficiální výsledky jednání zatím však nejsou známy a Amellovo vyjádření nezní také dvakrát nadějně.


„Vše, co teď musíme dělat, aby bylo něco takového vůbec možné uskutečnit, je věnovat veškerou naši pozornost seriálu. Měl jsem jednání, ale myslím, že proces, kterým se vše připravuje, je mnohem pomalejší, než si většina lidí myslí. Zdá se mi, že ani nemají vymyšlené, jaké filmy budou po Batman v Superman následovat.“

Na jednu stranu to vypadá, že tu alespoň malá šance na propojení televizního a filmového vesmíru je, na druhou jsou zde neoficiální zvěsti o tom, že se Warner Bros. bude oba světy snažit držet oddělené. Je ovšem nutné ještě poznamenat, že Jason Momoa, který byl obsazen do role Aquamana, také dlouho popíral, že si zahraje v Batman v Superman: Dawn of Justice.

Thumbnail Play icon

Mnohem zajímavější jsou ale teorie ohledně chystaného seriálu The Flash. Protože pokud se tento hrdina chytne na televizních obrazovkách, bude se ho tam jistě stanice snažit udržet co nejdéle. Vzhledem k neoficiálnímu seznamu chytaných DC filmů (který vám brzy představíme i na našem webu) by se tak kryla týmovka Flashe a Green Lanterna (který by díky bohu neměl mít nic společného s filmem z roku 2011) se seriálem. Zůstává tedy otázkou, jak by se tento problém řešil, pokud ovšem nebude Grant Gustin, jenž si zahraje seriálového Flashe, obsazen i do filmu.

Thumbnail Play icon

To ovšem ještě není vše. Nabízejí se tu také spekulace o popojení filmu Batman v Superman: Dawn of Justice a seriálu Gotham. Teorie se týkají toho, že ve filmu nebude zřejmě čas na vyprávění Batmanova původu, a tak to zastoupí seriál, který odhalí nejen dětství Bruce Waynea a případně i jeho cestu k samozvanému strážci, ale i původ některých záporáků. Ale vzhledem k tomu, že je premiéra filmu, kde se proti sobě utkají Batman se Supermnem, plánována již na květen 2016, Gotham by si na televizních obrazovkách moc dlouho neužil.

Thumbnail Play icon

Kromě popojení televizního a filmového světa se zde nabízí otázka, zda budou propojeny alespoň seriály. Již víme, že se v pilotním dílu Flashe objeví Arrow a spekuluje se o tom, že do Central City občas zavítá také Felicity SmoakArrowa. Máme tedy již dva superhrdinské seriály na stanici CW. Dočkáme se paralelně Ligy spravedlnosti na televizních obrazovkách a na filmovém plátně? Nic by tomu rozhodně nebránilo. Stanice CW, na které se vysílá Arrow a začne se vysílat The Flash, spadá pod studio Warner Bros. S právy by tedy problém nebyl a se sledovaností zřejmě také ne, jelikož je Arrow nejúspěšnější seriál stanice. Je ovšem třeba připomenout, že JLA má v klasickém složení + Arrow osm členů, což už je dost osob na to, aby měl každý svůj seriál, a pak se ještě každý týden scházeli ve společném seriálu. Druhou variantou je tedy ponechání Arrowa s Flahem a vytvoření „pouze“ seriálu s Ligou.

Co myslíte vy?

Diskuze /13

Starboy13

já jen nevím přoč píšeš „Green Lanterna (který by díky bohu neměl mít nic společného s filmem z roku 2011)“ .. podle mě byl film bezva… asi to vidíš jinak, ale mě se film líbil:)

#4 Hurley #8 Smajdalfcz
21.6.2014 | 20:40:01
Starboy13

jinak jsem pro aby byl Arrow v podání Stephena Amella ve filmu… ale Flashe bych nahradil jiným hercem, do role Flashe se mi moc nehodí

21.6.2014 | 20:41:54
Jackob32

Propojenost filmů a seriálů je velice obtížná záležitost. At z hlediska časového, tak kvuli spoilerům a velkým čachrům z hlediska smluv s herci. Jediná možnost, která mě napadla, aby vždy o přestávce mezi sériemi vyšel film a ten bud fungoval jako finále serie všech seriálů, nebo by akorát lehce navazoval.

21.6.2014 | 20:45:30
Hurley

#1 Starboy13: I když komiksovýho Green Lanterna fakt nemám rád, tak i podle mě si tak příšernej film fakticky nezasloužil.

čestný člen redakce
21.6.2014 | 21:16:35
SerFirox

U agents of S.H.I.E.L.D. to funguje báječně, ale tady bych to nepropojoval. Prostě mi to nějak nesedí propojovat tyto seriály s filmy…

#10 Dragon94
21.6.2014 | 21:20:21
Fifipek

Propojování filmu se seriálem bylo a asi bude vždy hodně složité…Zatím jediný, kdo to zvládá momentálně je Marvel a to jen proto, že seriál používá jako svoji podporu a do svých projektů investuje velké množství peněz.....Arrowa mám rád, Stephena mám taky rád, ale upřímně si ho nedovedu představit jak hraje ve filmu za 200 mil. dolarů, ne snad, že by na to neměl, ale prostě politika Hollywoodu je jasně daná, v těchto filmech s tímto rozpočtem hrají áčkoví herci jako Christian Bale, Scarlett Johansson atd…prostě herci co berou 10–20 mega za film…ta hranice je poměrně jasně daná a to je potřeba si uvědomit…

#9 kiso1561
22.6.2014 | 0:53:11
Leuki

já bych to nepropojoval už od začátku se každej film/seriál vyvíjel sám bez ohledu na ostatní. Marvel se snažil propojovat filmy už od začátku aby dal dohromady Avengers bez toho aby se tam zničehonic objevili.

22.6.2014 | 11:02:24
Smajdalfcz

#1 Starboy13: No to jsi, ale asi jedinej komu se ten fllm libil, jelikoz na to se vazne nedalo koukat ja mam na to stejnej dojem jako u film Daredevil .. a s tim Flashem … komixove ma trosku vetsi rozmery to asi ano, ale tak mohl by jsi mu dat sanci nez to odsoudis :)

22.6.2014 | 11:33:20
kiso1561

#6 Fifipek: Ehm Cyborga bude hrať Ray Fisher, ktorý nehral v jedinom filme len v nejakých divadelných hrách… Inak myslím že k prepojeniam z rozbehnutými seriálmi určite nedôjde ale ak chcú do nejakého filmu dať Green Arrowa tak by mohli kľudne použiť Stephena aj tak neverím že by mal nejakú veľkú rolu, tak prečo nie.

22.6.2014 | 12:41:48
Dragon94

#5 SerFirox: U Agents of Shield to taky moc nefunguje… jako jo filmy ovlivňují seriál, ale seriál nemá žádný vliv na filmy … Vždyť Coulson ani Shield nebudou v Avengers 2… Spíše bych to nepropojoval neboť by jedna ze stran musela dělat ústupky, aby to do sebe sedělo.. A je jasné, že filmy ustupovat nebudou takže by to stálo Arrowa tu volnost co mají teď…

22.6.2014 | 12:58:13
lopee

Jsem proti. Už proto, že filmy nejsou ve stejnou dobu dostupné se seriály. Navíc při neuvěřitelné schopnosti studií (není to tak naštěstí vždy) doslova zabít pokračování filmu (například Matrix 2, 3…) by reálně hrozilo, že zlikvidují i seriál. Také je to jiný formát, který si zaslouží jiný typ příběhu odlišný od filmu, resp. seriálu. Ovšem prachy jsou prachy, takže je asi čas se bát. :-)

22.6.2014 | 14:47:26
miek

Osobně bych filmy a seriály přímo nepropojoval, kvůli ústupkům v použití postav nebo provázání děje. Místo toho bych použil systém, který u DC komiksů celkem dobře funguje a to tzv. „Multiversity“. Prostě několik alternativních realit, které by se mohly propojit třeba ve filmu (podobně jako animák Justice League: Crisis on Two Earths). To by byl asi nejschůdnější způsob.

22.6.2014 | 17:45:59
PanNigma

Podle mĕ by bylo dobré spojit arrowa s the flashem do jednoho svĕta ale Gotham bych do toho nepletl protože třeba hádankář v roli smithe by byl v tomto svĕtĕ mnohem starší jak batman no a michael cera o kterém jsem slyšel že si ho zahraje nevypadá starší než ben afleck.

29.11.2014 | 11:13:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama