Batman Jaké filmy ze světa DC Comics nás čekají v nadcházejících letech?

Jaké filmy ze světa DC Comics nás čekají v nadcházejících letech?

Jaké filmy ze světa DC Comics nás čekají v nadcházejících letech?

Čím později se svět DC Comics oproti konkurenčnímu Marvelu rozhodl pořádně se opřít do svých adaptací pro stříbrná plátna, s tím větší kadencí to všechno dohání právě nyní. První superhrdinská týmovka Batman v Superman: Dawn of Justice totiž není zdaleka jediným filmem, který pro nás DC na následující roky chystá.

2 0
22.6.2014

Tento seznam představuje filmy s tematikou postav komiksových světů DC Comics, které tato společnost ve spolupráci s filmovým distributorem Warner Bros. podle stávajících informací plánuje vypustit do světa během následujících několika let. Jelikož má být tento seznam oficiálně uveden až během letošního Comic-Conu, může v něm dojít ještě k nějakým změnám, či by z něj některé filmy dokonce mohly rovnou vypadnout.

Batman v Superman: Dawn of Justice

Film, o kterém jsme toho na našem webu psali už tolik, že ho snad netřeba blíže představovat. Po Muži z oceli se jedná již o druhý snímek z propojeného filmového světa Justice League, který navíc opět režíruje Zack Snyder. Vedle Henryho Cavilla v roli Supermana tu vystoupí především Ben Affleck jako Batman, Gal Gadot jako Wonder Woman či Jason Momoa v roli Aquamana. Do vedlejších rolí pak byli potvrzeni Jesse Eisenberg jako Supermanova úhlavní nemesis Lex Luthor a Jeremy Irons jako Batmanův oddaný komorník Alfred Pennyworth. Film má stanovenou světovou premiéru na 6. května 2016.


Shazam

Nedlouho po premiéře první konfrontace dvou nejikoničtějších postav světa DC Comics se máme dočkat filmového pojetí superhrdiny, který v obecném povědomí zas až tak dobře zakořeněný není. Shazam nebo také Captain Marvel je alterego chlapce, který se pomocí kouzel (konkrétně se zvoláním onoho kouzelného slůvka „Shazam!“) dokáže rázem změnit v mocného hrdinu. Zatímco kořeny například Supermana a Wonder Woman dlí ve sci-fi a antické mytologii, Shazam těží z témat čarodějů, kouzel a magické mytologie. Filmového Shazama bychom se překvapivě měli dočkat pouhé dva měsíce po Batman v Superman, tedy v červenci roku 2016.

Sandman

Tady už se ze světa superhrdinů vychylujeme úplně. Komiksová série Sandman pochází z poněkud temnějších zákoutí publikací DC Comics, konkrétně z jeho odnože Vertigo Comics (kde vznikla i série Hellblazer, ze které vychází filmový i seriálový Constantine). Série Sandman z pera anglického spisovatele „civilní fantasy“ Neila Gaimana vypráví příběh Sna, jednoho ze sedmi Věčných, kteří chodili po světě ještě před tím, než si lidé začali vymýšlet bohy. Sandman se vyznačuje poměrně ponurejší a mýtičtější atmosférou, která má s klasickými superhrdinskými komiksy pramálo společného. My tak musíme jen doufat, že se ho filmaři nebudou snažit propojovat s filmovou týmovkou Justice League. Gaiman každopádně už potvrdil, že na vývoji filmu spolupracuje a celý projekt navíc produkuje i mladá hollywoodská hvězda Joseph Gordon-Levitt (detektiv Blake ve třetím Batmanovi). Jestli bude Gordon-Levitt pouze produkovat, či si v Sandmanovi bude chtít i zahrát (či ho přímo režírovat), to se zatím neví. Výsledného filmu bychom se každopádně měli dočkat na Vánoce roku 2016.

Justice League

Film, o jehož přípravách už také víme nějaký ten pátek. Reakce DC Comics na veleúspěšné Avengers z roku 2012 by měla rovněž obsahovat své nejznámější hrdiny, a to především Supermana, Batmana, Wonder Woman, Cyborga a Aquamana. Velmi pravděpodobně by se k nim pak měli přidat i Green Lantern a Flash. Premiéra filmu, který bude mít pod taktovkou opět Zack Snyder, je naplánovaná na květen roku 2017.

Wonder Woman

Po jejím představení v Batman v Superman a pravděpodobně i s o něco větší rolí v Justice League by se superhrdinka Wonder Woman v podání devětadvacetileté izraelské krásky Gal Gadot měla dočkat svého prvního samostatného filmu. Komiksová Wonder Woman těží převážně z antických legend a bájí, kdy vypráví o Dianě, princezně Amazonek z Rajského ostrova. Pokud bychom se měli opět odkázat na to, co už známe z filmů od konkurenčního Marvel Studios, svět Wonder Woman by šel pravděpodobně nejlépe přirovnat ke světu Thora, který těží zase z mytologie severské. První filmová Wonder Woman nás ve světových kinech podle všeho čeká v červenci roku 2017.

Společný film Flashe a Green Lanterna

Projekt, o kterém se toho ví zatím nejméně, avšak okolo kterého zároveň vyvstává nejvíce otázek. Zatím víme jen to, že nový filmový Green Lantern by neměl mít nic společného s tři roky starým (a věru ne zrovna dvakrát povedeným) stejnojmenným snímkem v hlavní roli s Ryanem Reynoldsem. Kdo tedy bude Green Lanterna hrát v tomto novém provedení? A především, kdo bude hrát Flashe? Jak si můžete přečíst v našem shrnujícím článku, začíná se spekulovat o tom, zdali bude filmový svět Justice League propojený s některými hranými seriály ze světa DC Universe, a to v tomto případě konkrétně seriály Arrow a The Flash. Jinými slovy pokud světy filmů a seriálů zůstanou oddělené, nevíme, kdo bude Flashe hrát. Pokud však dojde k propojení, na stříbrném plátně by se pak v roli nejrychlejšího muže světa objevil čtyřiadvacetiletý Grant Gustin. Výsledného filmu bychom se každopádně měli dočkat na Vánoce roku 2017.

Man of Steel 2

Na přímé pokračování prvního Muže z oceli si Supermanovi fanoušci budou muset zřejmě počkat. Jistě, jejich oblíbený superhrdina se objeví minimálně v Superman v Batman a Justice League, jeho další sólovka (pokud možno opět v hlavní roli s Henrym Cavillem) však přijde mnohem později, a to konkrétně v květnu roku 2018.

The Batman

Pouštět se do další Batmanovy sólovky po tak grandiózním úspěchu trilogie o temném rytíři Christoophera Nolana je taková menší hra s ohněm, Warner Bros. ale zřejmě věří, že po představení temného rytíře v podání Bena Afflecka v Batman v Superman a Justice League si na to budou moct troufnout. Upozorňujeme však, že kolem tohoto projektu je mnohem víc otazníků než kolem těch ostatních a nemůžeme vyloučit, že se jedná o pouhou novinářskou kachnu. Pokud se však sólového Affleckova Batmana skutečně dočkáme, stát by se tomu tak mělo v roce 2019.

Diskuze /11

Starboy13

velký plány do budoucna :D

#2 RabidTS
22.6.2014 | 20:16:31
RabidTS

#1 Starboy13: velký plány do budoucna :D do veľmy vzdialenej budúcnosti :D

22.6.2014 | 21:18:08
Kafka Tamura

Proč se hrdinovi z DC říká Captain Marvel?

#4 Revoemag
22.6.2014 | 23:51:40
23.6.2014 | 1:54:24
johny5

Ale co zaporaci? Myslim si ze je jasne ze ve filmech bude Black Adam (zaporak Shazam), verim i v Doomsday (v Man of Steel 2) a Arese (Wonder Woman), ale co Sinestro, Solomon Grundy, Catwoman, Joker, Darkseid, atd… alespon jednoho by mohli zverejnit…

23.6.2014 | 9:05:02
IndieCoreFrank

Joker ? To jako vážně ? Maximálně tak v Gotham, ale do filmu už bych ho nepouštěl. Ano, je to největší nepřítel Batmana, ale zase, po výkonu Heatha Ledgera bych do toho asi nešel…

#7 TheDarkKnight #9 Dragon94
23.6.2014 | 11:12:57
TheDarkKnight

Já bych ho necpal ani do Gothamu, přece jenom je na Jokerovi dost zajimavý, že je jeho osud neznámý. Sice k komiksu Killing Joke od Alana Moora je jeho původ odhalen (a tím se inspiroval i Burton v prvním Batmanovi), ale dnešní vidění Jokera je zase postaveno na nových komiksech a filmech od Nolana, takže bych jeho původ znovu neodhalovat a nekazil tak skvěle navozenou atmosféru neznáma. + samozřejmě výkon Heatha Ledgera… #6 IndieCoreFrank:

TheDarkKnight
23.6.2014 | 13:30:12
Onewinged

Navíc Jokera cpou všude. Mužou zkusit někoho jiného :D

23.6.2014 | 23:04:54
Dragon94

#6 IndieCoreFrank: Tohle nesnaáším to vyzdvyhování Nolana a Ledgera… Ve filmů bylo spousta dalších herců co hrali stejně dobře jako on … a několik Jokerů z fanmadů je lepších než byl ten Ledgerův…Nemyslím si, že by Ledger zahrál Jokera nepřekontelně… A klidně ať nám dají Jokera.. proč ne ? Má toho tolik co nabídnout… Ikdyž je fakt, že bych radši Riddlera nebo Strange.

#10 TheDarkKnight #11 Jáchym Pochop
29.6.2014 | 14:04:32
TheDarkKnight

Tak ono kromě výkonu Ledgera jde taky dost o scénář, který Jonathan Nolan prostě napsat umí.

Joker by mi tam vůbec nevadil, kdyby se jim povedlo udržet laťku, kterou si už od Burtonova Batmana drží. Někdy ho nasadit musí (i když bych radši kdyby ještě chvíli počkali), před Lederem byl zase ikonickým a nepřekonatelným Jokerem Jack Nicholson. #9 Dragon94:

TheDarkKnight
30.6.2014 | 16:03:56
Jáchym Pochop

#9 Dragon94: Souhlasím, pro mně je jedním z nejslabších Jo­kerů

1.12.2014 | 20:15:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

DC Extended Universe

Pro aktuální informace o Batmanovi a Justice League navštivte náš web DC Extended Universe 

The Dark Knight Rises

Temný rytíř povstal (2012)


Premiéra: 20.7. USA/26.7. ČR 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Jonathan Nolan, Christ. Nolan
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Christian Bale, Michael Caine, Gary Oldman, Morgan Freeman, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Liam Neeson, Christopher Judge

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama