Batwoman Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Batwoman brání město Gotham v době nepřítomnosti svého bratrance. Proč ale Batman opravdu odešel, jsme se dosud v seriálu nedozvěděli, Pojďme se podívat na nejzajímavější teorie o jeho zmizení.

6 0
22.11.2019

Batman je mrtev

Ano, musíme počítat i s možností, že je Temný rytíř mrtev a do Gothamu se nikdy nevrátí. Podle některých teorií se o Batmana „postaral“ Carmine Falcone. Tomuto poněkud odvážnému tvrzení výrazně napomáhá skutečnost, že podle Foxe je gothamským policejním komisařem jistý Forbes. Ten je v komiksech veledůležitou postavou ve Falconeho kriminálním impériu a pokud by se Římanovi skutečně povedlo Bat Family zlikvidovat, byl by to právě on, kdo by dával policii dohromady. V Batwoman byla naznačena i existence Robina a Oracle, co se tedy stalo s nimi? A jak Falcone občanům Gothamu vysvětlil zmizení Bruce Waynea?

Je Batman mrtvý? Kdo jej zabil? Foto: DC Comics


Přidal se k Monitorovu týmu

Postavu Monitora jsme poprvé poznali v crossoveru Elseworlds, podstatně větší roli pak sehraje v blížící se Crisis on Infinite Earths. Podobně jako v komiksové předloze, i v Arrowerse shromažďuje hrdiny ze všech Zemí, aby mohl stanout v boji proti Anti-Monitorovi. Přidal se snad Batman ze Země-1, tedy z Batwomaniny reality, k jeho týmu?

Je Batman členem Monitorova týmu? Foto: CW

Je v jiném vesmíru

Tato teorie úzce souvisí s předchozí. Pokud si Batmana do svého týmu vybral mocný Monitor, pravděpodobně se nachází v jiném vesmíru, případně v prostoru mezi vesmíry. Nebo že by se podle komiksového vzoru stal Green Lanternem?

Nachází se Batman v jiném vesmíru? Foto: DC Comics

Bane mu zlomil páteř

Velice pravděpodobná možnost. Jak jistě víte, v komiksové sérii Batman: Knightfall dokázal Bane Batmana porazit a zlomit mu páteř, čímž ho na delší dobu eliminoval. Baneovo zlomení Batmana jsme viděli i ve filmu The Dark Knight Rises, došlo k němu tedy i v Arrowerse?

Odešel Batman pryč kvůli Baneovi? Foto: Warner Bros.

Odešel kvůli smrti Jasona Todda

Jak jsme se dozvěděli v šesté epizodě, Gotham svého času ohrožoval i samotný Joker. Již výše jsme zmínili, že spolu s Batmanem město bránil i Robin, tak co když se jednalo zrovna o samotného Jasona Todda? Toho, jak známo zabil Joker v kultovním komiksu The Death in the Family, což Batmanem řádně otřáslo. Donutila ho tato traumatická událost v Arrowerse opustit rodné město?

Zlomila Batmana Jasonova smrt? Foto: DC Comics

Je v důchodu

Možná nad tím vším jen moc přemýšlíme. Co když se Bruce prostě rozhodl odejít dobrovolně, po dvaceti letech věrné služby Gothamu a užívá si v nějakém vlastním tropickém ráji? Třeba jednou i Batwoman napíše nějaký ten dopis.

Bruce možná jen odešel do důchodu. Foto: DC Comics

Cvičí Terryho McGinnise

Vzhledem k tomu, že se Batwoman možná odehrává ve stejném vesmíru jako filmy Tima Burtona, jeví se pravděpodobná i myšlenka, že postarší Bruce (představme si ho jako současného Michaela Keatona) někde ve skrytu cvičí svého nástupce. Tím by mohl být slavný Batman Beyond Terry McGinnis, který patří k velkým oblíbencům fanoušků.

Cvičí Bruce někde dalšího Batmana? Foto: Warner Bros. Animation

Odešel z Gothamu kvůli rodinným záležitostem

Nu a na závěr se zamysleme nad další možností. Co když Bruce pojal za svou zákonnou manželku Selinu Kyle a odešel z Gothamu někam do klidnějších částí světa? Pokud budeme opět brát v potaz teorii, že se Batwoman odehrává v Burtonverse, tak nám značně nahrává fakt, že v crossoveru bychom měli vidět novinový titulek s fotkami Michaela Keatona a Michelle Pfeiffer, jenž hlásá právě o manželství Bruce a Seliny.

Odešel Bruce se Selinou? Foto: DC Comics

Co se podle vás stalo s Brucem Waynem? Která teorie Vám přijde nejpravděpodob­nější?

Diskuze /8

Pwolf

Možná Nanda Parbat nebo někde s Tálií

22.11.2019 | 21:27:37
DC Expert

Odešel do seriálu Titans. Protože CW odstřihla protože na něj nemají práva! Ale kdyby ho měli v CW tak si myslím že by ty seriály měli lepší Raiting.

#3 DarthRevan
22.11.2019 | 22:44:32
DarthRevan

#2 DC Expert: Ale prosim tebe. CW si Bruce Waynea, resp. jeho verzi z Kingdom Come, představí v crossoveru. Třeba se jim pak povede propašovat Batse i do jinejch seriálů. S WB a jejich právem na DC věci to neni tak striktně daný jako u Marvelu a Disneyho. Pokud v Arrowerse najdou pro Batmana další využití, tak se v něm ještě ukáže. Samozřejmě to zároveň nevylučuje jeho působení na DCU v Titans ;).

webmaster
23.11.2019 | 1:02:09
johnsmith182

Bane ho zmrzačil jako v komiksu, tak je teď na odpočinku. Hlavně Batmana vůbec nepotřebujeme. Je to Batwoman, ne Batman show.

23.11.2019 | 8:29:56
DC Expert

Divím se že se Tália nezmínala o batmanovi mají spolu syna Damiena který měl vyrůstat v lize zabijáků.

23.11.2019 | 14:45:37
Beranir

Batman jako white male checked his privilage a odešel aby mohl dát prostor silné ženské postavě, která nepotřebuje žádného muže, jen všechny jeho prachy, aby zachránila město.

#8 Snowleopard
23.11.2019 | 17:43:20
Monoceros

Batmana s Michalem Keatonem považuji za nejlepší filmy o Batmanovi. Sorry Christiane, jsi skvšlý, ale přesto je to tak. Takže představa že by se tam třeba objevil MK jako batman mě nadzvedává ze židle a jsem všemi deseti pro.

23.11.2019 | 21:57:12
Snowleopard

#6 Beranir: Moje slova.

24.11.2019 | 18:10:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Krize na nekonečnu Zemí

Letošní velký crossover bude tvořit celkem pět epizod, a pokud se na něj chystáte, připravili jsme manuál, který vám pomůže se v největší události roku zorientovat.

České titulky

Epizoda S01E09: Crisis on Infinite Earth: Hour Two

cz100%
DOKONČENO

Seriál Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO.

ohodnoťte seriál

Reklama

Novinky z Gothamu

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Batwoman brání město Gotham v době nepřítomnosti svého bratrance. Proč ale Batman opravdu odešel, jsme se dosud v seriálu nedozvěděli, Pojďme se podívat na nejzajímavější teorie o jeho zmizení.

Reklama

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Narozeniny