Batwoman Kdo si zahrál Batmana v televizních seriálech?

Kdo si zahrál Batmana v televizních seriálech?

Kdo si zahrál Batmana v televizních seriálech?

Crossover Crisis on Infinite Earths se kvapem blíží a kromě jiných postav v něm poprvé v rámci Arrowerse uvidíme Bruce Waynea. Podívejme se proto do historie a připomeňme si jeho nejvýznamnější televizní inkarnace.

5 0
29.11.2019

Batman

Nejslavnější televizní Batman se objevoval na obrazovkách ve stejnojmenném seriálu v letech 1966–68. Bruce si onehdy zahrál Adam West a jeho souputníka Dicka Graysona alias Robina ztvárnil Burt Ward. Druhý jmenovaný se ukáže i v crossoveru, pravděpodobně však ne v roli Robina.

Westův Batman patří dodnes mezi kultovní komiksovky. Foto: Warner Bros.


Birds of Prey

Batman se krátce objevil v pilotní epizodě seriálu Birds of Prey, kde bylo vysvětleno, proč opustil Gotham. Bruce si totiž vzal Selinu a následně se střetl s Jokerem, jenž postřelil Barbaru Gordon. Batmanovský kostým v původní epizodě vycházel z Burtonova snímku Batman z roku 1989 i jeho dvou Schumacherových sequelů Batman Forever a Batman & Robin.

Keatonův kostým se dostal i do televizního seriálu. Foto: CW

Gotham

Bruce Wayne patřil po celých pět sezón mezi hlavní postavy úspěšného prequelového seriálu Gotham, kde ho ztvárnil David Mazouz. Během celé série jsme sledovali jeho dospívání, které vyvrcholilo setkáním s Ra's al Ghulem a následně výcvikem v Nanda Parbat. V posledním díle se Bruce vrátil do Gothamu a v jeho závěru se Gordonovi a Bullockovi poprvé ukázal jako Batman.

Batman se objevil až v samotném závěru seriálu Gotham. Foto: FOX

Titans

Bruce se objevil i v obou sezónách seriálu Titans. V té první se ukázal v kostýmu v podání dvou kaskadérů a viděli jsme ho v Dickově vizi, kde pozabíjel půlku Arkham Asylum a donutil bývalého Robina, aby ho zabil.

V první sérii byl Batman záporákem. Foto: DC Universe

Ve druhé sérii dostal Bruce mnohem větší roli a podílel se na dvojím znovusjednocení Titánů. Rovněž pokračoval jako vize Dicka Graysona, ovšem tentokráte spíše jako jeho vnitřní hlas, který jej nutil činit správná rozhodnutí. Zahrál si ho Iain Glen a podle vlastních slov navázal na Westovu práci a představil Bruce ve starším vydání. V sedmé epizodě s názvem Bruce Wayne dokonce předvedl Westovo klasické gesto.

Glen je nejstarším představitelem Bruce Waynea. Foto: DC Universe

Batwoman

Batman se krátce objevil i v pilotní epizodě Batwoman, kde jsme ve flashbacku viděli jeho souboj s Jokerem, během kterého zemřela Kateina matka Gabrielle Kane a ztratila se Beth Kane. Kate pak převzala Batmanův kostým a s Brucem si stále dopisuje. Bohužel, Batmanovo aktuální místo pobytu stále neznáme, víme však, že Luke Fox ví, kde se nachází.

Kate si v seriálu trochu upravila Batmanův kostým. Foto: CW

Nejvýznamnější animované seriály

Současný arrowerský představitel Bruce Waynea, Kevin Conroy si Temného rytíře střihl v nespočtu animovaných snímků, ke kterým přidal i několik seriálů. Zmiňme naprostou klasiku Batman: The Animated Series, Batman Beyond či Justice League Action.

Conroy si postavu Bruce zahrál i v seriálu Batman Beyond. Foto: Warner Bros. Animation

Z Batmanových seriálových dabérů zmiňme rovněž Diedricha Badera, který si tuto postavu střihl v úspěšném seriálu Batman: The Brave and the Bold a letos pokračuje i jako vedlejší postava v erkovém animáku Harley Quinn.

Diedrich si Batmana zahraje i v novém seriálu Harley Quinn. Foto: DC Universe

V šedesátých a sedmdesátých letech se Batman objevil v animácích The Batman/Superman Hour a The New Adventures of Batman, ve kterých se ke své nejslavnější roli alespoň prostřednictvím hlasu vrátil samotný Adam West.

West si Batmana zahrál i v animovaných projektech. Foto: Warner Bros. Animation

Na závěr zmiňme zajímavý seriál Beware the Batman, kde si Temného rytíře vyzkoušel herec Anthony Ruivivar, který se proslavil filmy Starship Troopers či Tropic Thunder a v poslední době rovněž seriálem The Haunting of Hill House.

V Beware the Batman Batmana namluvil Anthony Ruivivar. Foto: Warner Bros. Animation

Který televizní Batman je váš favorit?

Diskuze /3

Lex Luthor

Beware the Batman, Batman Beyond a překvapivě i Titans mí oblíbení. Bruce Wayne rozhodně zachraňuje celkem matoucí druhou sérii Titans.

#2 skalloo
29.11.2019 | 23:20:02
skalloo

#1 Lex Luthor: si robis srandu? Však druha seria je mega top. určite lepšia ako prvá a na extremne vysokej urovni

#3 Lex Luthor
30.11.2019 | 11:27:37
Lex Luthor

#2 skalloo: Neříkám, že je špatná říkám, že jsem zmatený ze všech těch časových linek a pohledů do minulosti. Někdy je to zdlouhavé někdy zase rychlé.

30.11.2019 | 16:53:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Krize na nekonečnu Zemí

Letošní velký crossover bude tvořit celkem pět epizod, a pokud se na něj chystáte, připravili jsme manuál, který vám pomůže se v největší události roku zorientovat.

České titulky

Epizoda S01E09: Crisis on Infinite Earth: Hour Two

cz100%
DOKONČENO

Seriál Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO.

ohodnoťte seriál

Reklama

Novinky z Gothamu

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Batwoman brání město Gotham v době nepřítomnosti svého bratrance. Proč ale Batman opravdu odešel, jsme se dosud v seriálu nedozvěděli, Pojďme se podívat na nejzajímavější teorie o jeho zmizení.

Reklama

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Narozeniny