Batwoman Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Odchod herečky Ruby Rose zamíchal kartami a postava původní netopýří strážkyně musela být předčasně uložena k ledu. S nástupem Javicy Leslie, která převzala otěže po své předchůdkyni, se možnost Kateina návratu vzdalovala. To nakonec vyvrátila osmá epizoda.

9 2
25.3.2021

Talentovaná herečka Ruby Rose byla loni v létě nucena oznámit, že z osobních důvodů musí odstoupit ze seriálu a na vývoji postavy Kate Kane se nadále podílet nebude. Vyvstala proto řada otazníků, co se seriálem bude dál, když ztratil svou titulní hrdinku. Do premiéry druhé série tehdy zbýval necelý půlrok a scenáristická dílna měla spoustu času přijít s elegantním řešením, jak příběh znovu rozhýbat tak, aby nepřítomnost sestřenice Bruce Wayna nerozmetala všechno, co bylo za dlouhých dvacet epizod vybudováno.

Recast se konat neměl. Kate byla po výbuchu letadla prohlášena za pohřešovanou a Gotham se bez svého symbolu naděje znovu propadl do tmy. K obleku a masce netopýra se náhodou připletla zbrusu nová postava, která byla v rámci hraného debutu rovněž představena komiksovým čtenářům. Ryan Wilder dokázala sobě i Bat týmu, že je s to plachtit nad mrakodrapy a udržovat gothamské ulice v bezpečí navzdory tomu, že z ní zranění po kryptonitu vysávalo život.


Aby se Ryan mohla znovu vrátit do tempa, v osmé epizodě se vydala na Koryanu, kde se nachází bájná Pouštní růže, která je univerzálním lékem na zranění a nemoci všeho druhu. Jelikož se nám druhá sezóna pomalu přehoupla do druhé poloviny, příběh musel být o to nabitější. Showrunnerka Caroline Dries v tom viděla příležitost odtajnit divákům tajnou ingredienci, kterou scenáristická kuchyně po částech přidávala do dějové linie.

Kateina rodina a přátelé se od letecké katastrofy odmítli smířit s Kateinou smrtí, a proto se drželi zuby nehty všech vodítek, které naznačovaly, že Kate by mohla být někde naživu. Plamínek naděje uhasila dcera Alfréda Pennywortha, jejíž tým nalezl něčí části těla poblíž pobřeží Bludhavenu. Analýza DNA nakonec prokázala, že se skutečně jednalo o tělo Kate. Nyní ale přichází ona tajná ingredience. Záběry ze závěrečných minut nás zavedly do gothamských stok pod tamní holičství, kde seděla žena v bezvědomí, s obvázaným obličejem. Na krku měla přívěsek, který jsme viděli jen u sester Kaneových. Jednalo se o Kate? O tom nedávno promluvila tvůrkyně seriálu.

Kate Kane mění herečku, nově ji bude ztvárňovat Wallis Day. Foto: CW, Syfy

„Když jsme si všichni sedli a začali připravovat materiál pro druhou řadu, rozhodlo se, že nezabijeme postavu Kate Kane. Nechtěli jsme, aby její příběh takto skončil. Zhodnotili jsme všechny možnosti, které se nabízely, a přišli jsme s verzí, která byla podle mého názoru nejvhodnější pro start sezóny. Později došlo na otázku: ‚Jak to uděláme, až dojedeme do poloviny? To by mělo být kolem 8. nebo 9. epizody, tak to tady odhalíme.‘ Rozhodli jsme se to ještě více zamotat, protože Bat tým a Kateini milovaní, kteří ji celou první polovinu série hledali, se dozvídají, že je mrtvá a že mohou konečně uzavřít tuto bolestivou kapitolu, ale diváci jako jediní zjistí, že mrtvá není. V druhé polovině série budeme paralelně sledovat dva příběhy. Bat tým si zvyká na svět bez Kate, zatímco Kate nám odhalí, jaké strasti musela překonat a co ji ještě čeká,“ avizovala Caroline Dries.

Kate se nakonec vrátí v plné polní, ale bude to mít jeden háček. Přestože Ruby Rose nedávno novou Batwoman podpořila a zmínila, že by si ráda krátce zopakovala svou roli, k jejímu návratu pravděpodobně nikdy nedojde. Podle prohlášení tvůrkyně byla postava Kate Kane kompletně přeobsazena. Part byl nabídnut Wallis Day, která mění planetu Krypton za Gotham. „Úžasná herečka Wallis Day ztvární naši novou verzi Kate Kane. Těším se, až ji doprovodíte na její seriálové pouti,“ uvedla tvůrkyně, když se začalo mluvit o velkém zvratu z konce osmé epizody.

Ohlasy na přeobsazení jsou vesměs pozitivní. Když se po šokujícím odchodu Ruby Rose odhadovalo, kdo by se nejvíce hodil jako její náhrada, nejčastěji zmiňována byla právě Wallis Day. Herečka se ale původně ucházela o roli Ryan Wilder. „Původně se na konkurzu ucházela o Ryan Wilder. Setkaly jsme se na online konkurzu přes Zoom a udělala na mě dobrý dojem. Pak jsem si všimla jedné z internetových kampaní, nevím, ke kolika lidem se dostala, ale mou pozornost si získala, a tam se řešilo, že by Wallis měla být novou Kate Kane. S Kate si je velmi podobná, tak mi to začalo pasovat do obrázku. Nakonec došlo na další konkurz, na kterém zaválela, a tak tu roli dostala,“ odhalila tvůrkyně.

Pokud chcete zjistit, jak příběh vysvětlí přeobsazení herečky, nenechte si ujít zbylou polovinu druhé série Batwoman. Pasuje vám Wallis Day do role?

Diskuze /10

Stardos

Nejlepší možný casting. Doufám, že je napadne, že by vlastně mohli potěšit oba tábory, a nechat si jak Kate, tak Ryan. Klidně ať se střídají. Hlavně ať Wallis jako Kate zůstane

25.3.2021 | 23:40:54
Avern

Tak tohle beru :-)

26.3.2021 | 5:32:33
Nina317

Akože celé je to na hlavu :D Hľadáme náhradu za Ruby Rose, ale rozhodneme sa pre úplne novú postavu, ktorá bude hrať Batwoman. Ale to nám nestačí a znova vrátime Kate Kane a ešte ju aj preobsadíme :D Teraz budeme mať dve Batwoman či ako?:D

26.3.2021 | 8:16:32
SaSy

Musím ich pochváliť, že to dobre vymysleli :D

26.3.2021 | 9:12:11
matt44

ah koho tato sprostost napadla. mali ju rovno preobsadit a finito, pribeh s alice sa mal ukoncit a ideme dalej. takto nabrali dalsie 2 herecky a este i ta povodna sa zrazu chce vratit. srot

26.3.2021 | 9:15:37
Lex Luthor

Plastická operace a kompletní změna obličeje budiž dobrá volba

26.3.2021 | 14:22:44
matrix17

Třeba se jim podaří zase postavit seriál „na nohy“. Sedmý a osmý díl bylo jako sledovat malé dítě v roli batwoman. Křičí, brečí, blábolí. Ale nevidím to jako chybu herečky ale spíš scénáristů. Tolik blbostí, co dokázali do těch dvou dílu nacpat je až dechberoucí. Upřímně doufám, že druhá půlka série bude alespoň tak „dobrá“ jako byly díly před tím.

redaktor
26.3.2021 | 20:54:44
antty

Já pořád doufám, že pokud maskéři hodně máknou a kamera bude pod správným úhlem atd., že třeba ani přeobsazení nebude poznat. Teda až na hlas, s tím se už nedá nic dělat.

Jinak myslím, že to naopak dává smysl, proč se takhle rozhodli – prostě potřebovali získat čas, tak si ho koupili novou postavou. Ruby se holt ale rozhoupala pozdě, tak přeobsazení nastat muselo.

webmaster
26.3.2021 | 21:05:34
Monoceros

Já se do druhé série pořád nedokopal. Odchod Ruby byl pro mě sok a ještě jsem se s tim nesmiril. Asi serii sjedu celou až bude kompletní a pak to posoudim. Ale nevim. Prostě mi tam původní Kate chybí.

27.3.2021 | 20:19:16
DC Expert

Ona byla v seriálu Krypton to si pomatuju a pak všechny tyhle projekty zrušili.

28.3.2021 | 9:22:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Odchod herečky Ruby Rose zamíchal kartami a postava původní netopýří strážkyně musela být předčasně uložena k ledu. S nástupem Javicy Leslie, která převzala otěže po své předchůdkyni, se možnost Kateina návratu vzdalovala. To nakonec vyvrátila osmá epizoda.

Reklama

Trailer k druhé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny