Batwoman Ve druhé sérii uvidíme padoucha Scarecrowa, který bude důležitý pro příchod Ryan Wilder

Ve druhé sérii uvidíme padoucha Scarecrowa, který bude důležitý pro příchod Ryan Wilder

Ve druhé sérii uvidíme padoucha Scarecrowa, který bude důležitý pro příchod Ryan Wilder

Druhá řada seriálu Batwoman bude úplně jiná než právě ukončená premiérová série. Jelikož se v ní nakonec nedočkáme Kate Kane, je načase, aby do Gothamu namísto Alenky dorazilo několik nových zloduchů. Jedním z nich pak bude legendární Jonathan Crane aka Scarecrow.

6 1
10.6.2020

Jonathan Crane se od svého debutu v roce 1941 zařadil mezi největší nepřátele Temného rytíře, díky čemuž se objevil v mnoha slavných komiksových sériích jako Batman: The Long Halloween, Batman: Dark Victory či Knightfall. Je častou součástí různých padoušských týmů, jež trápí Batmana a jeho spojence ve snažení udržet v Gothamu pořádek a několikrát dokonce zasáhl i do velkých eventů vesmíru DC jako Brightest Day či Doomsday Clock. Ba co víc, během oblíbeného a dosud nezopakovaného crossoveru obou vydavatelství, tedy Marvelu a DC, dokonce spojil síly se svým kolegou Ebenezerem Laughtonem alias Scarecrowem od konkurence, aby unesli Lois Lane.

Scarecrow je na scéně už téměř 80 let. Foto: DC Comics


Scarecrow kromě komiksů pronikl i do dalších médií a užili si jej fanoušci videoherní série Arkham, kde nejprve s hlasem Dina Andradeho v Arkham Asylum potrápil Batmana svými halucinogenními plyny a následně donutil netopýra sundat masku a rozjet projekt Knightfall v Arkham Knight. V posledním díle série převzal po Hamillovi štafetu John Noble. Crane se objevil i v animovaných filmech či seriálech jako Batman: The Animated Series, The New Batman Adventures nebo Harley Quinn a hlas mu propůjčilo mnoho herců.

V Arkham Knight ovládl Scarecrow celé město. Foto: Rocksteady

pátém díle batmanovské série započaté snímkem Batman od Tima Burtona se měl Scarecrow v podání rappera Coolia spolu s Harley Quinn postavit Batmanovi a Robinovi v podání George Clooneyho a Chrise O'Donnella, z projektu ovšem nakonec sešlo. Kvůli tomu se v hraném snímku Crane ukázal až v roce 2005, kdy si ho v Batman Begins střihl Cillian Murphy. Tento charismatický irský herec v roli pokračoval i v dalších dvou filmech Nolanovy trilogie, kde sice byla jeho úloha poněkud upozaděna, odsoudil ale například komisaře Gordona k přechodu zamrzlé řeky. V podání herců Charlieho Tahana a Davida W. Thompsona se Crane objevil v seriálu Gotham a v arrowerském crossoveru Elseworlds, konkrétně v jeho druhé části, jsme pak v Arkhamu viděli jeho plynné nádobky.

Murphy si Scarecrowa zahrál ve všech třech Nolanových filmech. Foto: Warner Bros.

Právě Scarecrowův plyn sehrál ústřední roli i v seriálu Batwoman, kde ho zloduch August Cartwright použil na svého syna Mouse a ten pokračoval jeho využitím na Alence. Craneovo jméno bylo v epizodě Off with Her Head dokonce zmíněno a o jeho osudu jsme až dosud mohli jen spekulovat. Scarecrow by neměl být přímo tím největším záporákem druhé řady, neboť tuto úlohu po Alence převezme pirátka Safiyah Sohail. Prozatím rovněž nevíme, kterak bude Scarecrow této bojovnici nápomocen a kdo si jej zahraje.

Safiyah jsme již v seriálu slyšeli. Foto: DC Comics

Scarecrow by ale každopádně měl být veledůležitým aspektem pro uvedení nové gothamské hrdinky Ryan Wilder a podle zpráv některých insiderů bude přímo zodpovědný za smrt jejích rodičů a pád na dno. Některé další, ovšem už méně ověřené insiderské reporty pak hovoří o tom, že Scarecrow rovněž zavraždí, případně domluví vraždu Kate Kane. V souvislosti s Ryan Wilder si ještě krátce zmiňme, že se do hledáčku producentů seriálu Batwoman dostala herečka Vanessa Morgan známá ze seriálu Riverdale.

Ať už to tedy s druhou řadou dopadne jakkoliv, příchod Jonathana Cranea by mohl být značným oživením a rovněž může umožnit Batmanův návrat do Gothamu. Pokud je ale Batman zlomený po vraždě Jokera, nebude jeho příchod zpět za pomstou za mrtvou Kate pouze dalším krokem k jeho pádu do temnoty? Budou mít producenti z řad CW lidově řečeno koule na to, aby uvedli do děje Batmana, co se směje, případně další Temné rytíře? Dozvíme se již v lednu.

Metal by byl rozhodně vítaným zpestřením v rámci Arrowerse. Foto: DC Comics

Bude Scarecrow tajným trumfem druhé řady? A přáli byste si jako další crossover Metal?

Diskuze /15

Stardos

Ve finále se mělo původně odehrát zemětřesení a nové reporty hlásí to, že Kate během zemětřesení „umře“. Zároveň plánem bylo, že na pomoc přiletí Supergirl, ale bude už pozdě, když se v Gothamu objeví.

#2 DarthRevan #5 Lex Luthor
10.6.2020 | 11:04:30
DarthRevan

#1 Stardos: S timhle opatrně

#3 Stardos
webmaster
10.6.2020 | 11:41:04
Stardos

#2 DarthRevan: Jako viděl jsem od jednoho kluka, který má už hodně solidní spoilery, ale taky jsem někde četl, že je to tak nahraně, ale to zase byla ze začátku i celá Ryan Wilder

#4 DarthRevan
10.6.2020 | 11:49:01
DarthRevan

#3 Stardos: Jojo, já to taky někde viděl, ale úplně podložený to nějak nebylo, tak jsem to sem prozatím neházel ;).

webmaster
10.6.2020 | 12:16:01
Lex Luthor

#1 Stardos: To by v podstatě okopírovali závěr první série Arrowa snad měli trochu originálnější nápad

10.6.2020 | 13:29:44
DC Expert

scarecrow konečně hlavní záporák mohli bysme té hrdince dát šanci. Ale oni na konci roku mají i oznámit seriál batman někde jsem to četl a nevím jestli to bude od CW a nebo to bude mít na starosti DC universe. Ale Batman bude také!

#13 WolverineCzE
10.6.2020 | 16:51:28
Atroxa

Mark Hamill že daboval Scarecrowa v arkham asylum?-_- Byl to Dino Andrade. Pokud autor článku čerpá z imdb nebo z něčeho takového, tak ať si prosím neplete Scarecrowa a Scarface (Hamillova druhá role v asylum).

#8 DarthRevan
10.6.2020 | 17:10:02
DarthRevan

#7 Atroxa: Ne, nečerpal jsem z IMDB a ano, splet jsem, uznávám, protože z nějakýho prazvláštního důvodu jsem prostě Marka měl zafixovanýho jako Cranea…

webmaster
10.6.2020 | 17:40:04
Monoceros

Tyhle všechny novinky mi prostě nestimuji. Alice bude pryč Kate bude pryč. Už to nebude ono. Batwoman se mi líbila hlavně díky jejich vztahu a chtěl jsem dál sledovat vztah tehle dvojčat. A ono to takhle dopadlo. To už je svět fakt v háji když nemůže člověk sledovat ani tu blbou televizi

#10 Kubc6a
10.6.2020 | 19:16:22
Kubc6a

#9 Monoceros: Alice tam bude pořád. Jedna z hlavním postav, nikde nebylo řečeno, že odchází.

#11 Baltik
webmaster
10.6.2020 | 19:36:29
Baltik

#10 Kubc6a: Je to pořád dokola, posta

10.6.2020 | 20:44:06
Baltik

va Alice je pro mě už nudná. Ne a ne zemřít.

10.6.2020 | 20:44:35
WolverineCzE

#6 DC Expert: snad to nebude CW a nebude to hrat ten herec co hral v GoT,Resident Evil,Titans to tam rovnou by mohli dat Jensena Acklese

10.6.2020 | 20:54:32
Stardos

Jsem zahlédl teorii, že Kate stále dostane recast a bude Batwoman. Ryan si na sebe vezme oblek na několik epizod, Kate se pak objeví s novou tváří a všichni budou dělat, že tak celou dobu vypadala :D

#15 DC Expert
10.6.2020 | 22:28:01
DC Expert

#14 Stardos: Ta Ryan bude nová batwoman to by museli zrušit celý seriál a nebo to přejmenovat a začalo by to první řadou.

20.6.2020 | 22:51:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Kate Kane se vrací do hry v podání nové herečky

Odchod herečky Ruby Rose zamíchal kartami a postava původní netopýří strážkyně musela být předčasně uložena k ledu. S nástupem Javicy Leslie, která převzala otěže po své předchůdkyni, se možnost Kateina návratu vzdalovala. To nakonec vyvrátila osmá epizoda.

Reklama

Trailer k druhé řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny