Batwoman Alenka

Alenka

Alenka

Ztracená sestra Kate a dcera Jacoba, která se vrací jako šílená psychopatka, toužící ovládnout Gotham.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Elizabeth Kane
Alias:: Alice (Alenka), Red Alice
Výška: 1,75 m
Váha: 54 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Edmond Hamilton a Stephen Moldoff (Kathy Kane), Geoff Johns (Kate Kane)
Představitelka: Rachel Skarsten
Poprvé se objevil: Detective Comics #854 (srpen 2009)

O Alence

Beth Kane se jako dítě plukovníka Kanea a sestřenice Bruce Waynea těšila přízni gothamské smetánky, dokud zdánlivě nezemřela. Po svém návratu se postavila proti vlastní rodině jako zrádná Alenka, posedlá romány Lewise Carrolla.


Komiksy

Alenka se poprvé objevila v komiksu roku 2009 a podobně jako v seriálu začala svůj origin vyprávět pomocí flashbacků. Jejími nejbližšími příbuznými byli už v té době sestra Kate, otec Jacob i bratranec Bruce Wayne. Na rozdíl od aktuálního seriálu ji však v Belgii spolu s matkou a sestrou unesla teroristická skupina Many Arms of Death. Ta zabila matku a Beth šikovně ukryla pro další využití, načež ji poslala zpět do Gothamu.

Tam se už dospělá Beth zhlédla v knihách matematika a spisovatele Lewise Carrolla a převzala identitu Alenky. S touto přezdívkou dlouho trápila Kate už s identitou Batwoman, než se hrdince s pomocí Jacoba podařilo Beth uvěznit. Z vězení však Alenka prchla a nazvala se sama Rudou Alenkou, načež opět terorizovala Gotham. Tentokrát proti ní však vytáhl samotný Batman se svým týmem a nakonec ji za pomoci Julie Pennyworth znovu porazil. Později Beth začala podstupovat v Arkhamu psychoterapie, aby se zbavila svého pocitu kriminálnické nadřazenosti. V rámci DC Rebirth jsme o ni na rozdíl od jiných členů rodu Kaneů prozatím neslyšeli.

Alenka patří mezi gothamské postrachy. Foto: DC Comics

Batwoman

Beth zdánlivě zahynula po Jokerově útoku, kdy se ji Batmanovi nepovedlo zachránit. Dostala se však do zajetí psychopatického otce a jeho asociálního syna, jehož nakonec přemluvila k útěku. Díky darované knize Alenka v říši divů se zhlédla v hlavní postavě a zahájila dráhu zločinu. Její zločinné skutky eskalovaly po Batmanově odchodu, kdy se obrany Gothamu chopily domobranské Vrány. Při jedné akci se však proti Alence postavila její sestra Kane coby hrdinka Batwoman. Tím začala jejich hra…

Alenku si v Arrowerse zahrála Rachel Skarsten, bývalá hvězda seriálu Birds of Prey. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Krize na nekonečnu Zemí

Letošní velký crossover bude tvořit celkem pět epizod, a pokud se na něj chystáte, připravili jsme manuál, který vám pomůže se v největší události roku zorientovat.

České titulky

Epizoda S01E09: Crisis on Infinite Earth: Hour Two

cz100%
DOKONČENO

Seriál Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO.

ohodnoťte seriál

Reklama

Novinky z Gothamu

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Kde je Batman? Nejzajímavější teorie o aktuálním místě pobytu Temného rytíře

Batwoman brání město Gotham v době nepřítomnosti svého bratrance. Proč ale Batman opravdu odešel, jsme se dosud v seriálu nedozvěděli, Pojďme se podívat na nejzajímavější teorie o jeho zmizení.

Reklama

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Narozeniny