Batwoman Alenka

Alenka

Alenka

Ztracená sestra Kate a dcera Jacoba, která se vrací jako šílená psychopatka, toužící ovládnout Gotham.

Sezóny 2
2019 - 2021

Informace

Celé jméno: Elizabeth Kane
Alias:: Alice (Alenka), Red Alice
Výška: 1,75 m
Váha: 54 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Edmond Hamilton a Stephen Moldoff (Kathy Kane), Geoff Johns (Kate Kane)
Představitelka: Rachel Skarsten
Poprvé se objevila v: Detective Comics #854 (srpen 2009)

O Alence

Beth Kane se jako dítě plukovníka Kanea a sestřenice Bruce Waynea těšila přízni gothamské smetánky, dokud zdánlivě nezemřela. Po svém návratu se postavila proti vlastní rodině jako zrádná Alenka, posedlá romány Lewise Carrolla.


Komiksy

Alenka se poprvé objevila v komiksu roku 2009 a podobně jako v seriálu začala svůj origin vyprávět pomocí flashbacků. Jejími nejbližšími příbuznými byli už v té době sestra Kate, otec Jacob i bratranec Bruce Wayne. Na rozdíl od aktuálního seriálu ji však v Belgii spolu s matkou a sestrou unesla teroristická skupina Many Arms of Death. Ta zabila matku a Beth šikovně ukryla pro další využití, načež ji poslala zpět do Gothamu.

Tam se už dospělá Beth zhlédla v knihách matematika a spisovatele Lewise Carrolla a převzala identitu Alenky. S touto přezdívkou dlouho trápila Kate už s identitou Batwoman, než se hrdince s pomocí Jacoba podařilo Beth uvěznit. Z vězení však Alenka prchla a nazvala se sama Rudou Alenkou, načež opět terorizovala Gotham. Tentokrát proti ní však vytáhl samotný Batman se svým týmem a nakonec ji za pomoci Julie Pennyworth znovu porazil. Později Beth začala podstupovat v Arkhamu psychoterapie, aby se zbavila svého pocitu kriminálnické nadřazenosti. V rámci DC Rebirth jsme o ni na rozdíl od jiných členů rodu Kaneů prozatím neslyšeli.

Alenka patří mezi gothamské postrachy. Foto: DC Comics

Batwoman

Beth zdánlivě zahynula po Jokerově útoku, kdy se ji Batmanovi nepovedlo zachránit. Dostala se však do zajetí psychopatického otce a jeho asociálního syna, jehož nakonec přemluvila k útěku. Díky darované knize Alenka v říši divů se zhlédla v hlavní postavě a zahájila dráhu zločinu. Její zločinné skutky eskalovaly po Batmanově odchodu, kdy se obrany Gothamu chopily domobranské Vrány. Při jedné akci se však proti Alence postavila její sestra Kane coby hrdinka Batwoman. Tím začala jejich hra…

Alenku si v Arrowerse zahrála Rachel Skarsten, bývalá hvězda seriálu Birds of Prey. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Basim

Hrdinka druhé série.

11.6.2021 | 16:29:48
Lex Luthor

Alenka je super

3.5.2021 | 20:17:22

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Novinky z Gothamu

Mary přechází na temnou stranu a proměňuje se v Poison Ivy

Mary přechází na temnou stranu a proměňuje se v Poison Ivy

Mary Hamilton si v první polovině nové série prošla největším vývojem. Z dobrosrdečné doktorky se stala vražedkyně na útěku, ale to nejzásadnější vypluje na povrch v příští epizodě. Mary se totiž promění v neblaze proslulou Poison Ivy.

Reklama

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás