Batwoman
62/100 - 77×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Clark Kent (Země-167)

Clark Kent (Země-167)

Hrdina, kterého vyhledá jeho dvojník ze Země-38 a požádá o pomoc.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Clark Joseph Kent
Alias:: Naman, Carlos, Superboy, Green Arrow, Boy Scout, The Traveler, Louis Lane, Good Samaritan, Joe Fordman, Red-Blue Blur, Blur, Light, Superman
Výška: 1,91 m
Váha: 114 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá s šedinami
Autoři postavy: Alfred Gough a Miles Millar na motivy postavy od Joea Shuster a Jerryho Siegela
Představitel: Tom Welling
Poprvé se objevil: Smallville s01e01 (16.10.2001)

O Clarkovi

Než se stal nejslavnějším hrdinou všech dob, prožil Clark obdivuhodný příběh, ve kterém se střetl s největšími hrozbami DC Univerza.

Smallville a následné komiksy

Kal-El se po zániku Kryptonu dostal na Zemi, kde se jej v kansaském Smallvillu ujali manželé Kentovi a pojmenovali jej Clark. Chlapec postupně odhalil své schopnosti a přijal fakt, že bude lidi chránit. Kamarádil se s Lanou Lang a Lexem Luthorem, nakonec ale přišel na to, že druhý jmenovaný nebude úplně košer. Po studiích odešel do Metropolisu, kde začal pracovat jako novinář pro Daily Planet. Zde potkal osudovou lásku Lois Lane a také náročného šéfa Perryho Whitea. Clark si postupně osvojil několik superhrdinských rolí a bránil Zemi před největšími hrozbami vesmíru. Později dokonce sestavil superhrdinský tým, mezi jehož členy nechyběli ani Green Arrow či Aquaman, později dokonce i někteří hrdinové z rozpadlé JSA. V poslední epizodě seriálu pak Clark definitivně přijal roli Supermana.

V poslední epizodě se Clark konečně stal Supermanem. Foto: CW

Komiksová série pojmenovaná jako Season 11 v podstatě navázala na události ukončeného seriálu. Šest měsíců po poslední epizodě se Clark octl v čele Legion of Superheroes, tedy týmu, jenž vyvstal z dřívějšího uskupení. Brzy spojil síly s gothamským netopýrem Batmanem a vyrazil na několik dobrodružství i do kosmu. Zde se musel ves spojení s Green Lantern Corps střetnout se samotným Parallaxem či skupinou Manhunters. Clark s Brucem a dalšími hrdiny porazil i rasu Monitorů, přičemž po konci tohoto dobrodružství se Legion definitivně transformovala na Justice League. Zakládajícími členy týmu pak vedle Batmana a Supermana byli Aquaman, Green Arrow, Green Lantern, Martian Manhunter, Red Tornado, Flash a Wonder Woman. V 31. století se legendy o Clarkovi natolik rozšířily, že daly vzniknout týmu Legion of Super-Heroes.

Z jedenácté série Smallville se stal komiks. Foto: CW, DC Comics

Crossover

Clark Kent se vzdal svých schopností a založil s Lois rodinu. Po letech opustil Metropolis a vrátil se zpátky do Smallville, kde spolu s manželkou a svými dcerami vedl spokojený život. Jednoho dne jej vyhledali Clark Kent a Lois Lane ze Země-38 spolu s Iris West-Allen, aby jej požádali o pomoc v boji s Anti-Monitorem. Ve stejnou dobu ale na farmu dorazil i Lex Luthor, který hrdiny teleportoval pryč. Lex se pokusil Clarka eliminovat kryptonitem, bývalý Superman se mu ale vysmál a udeřil jej pěstí. Lex z farmy odešel a Clark se vyrazil věnovat příjemnějším záležitostem se svou milou a ratolestmi.

Tom Welling se vrátil k roli po osmi letech. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama