Batwoman
62/100 - 77×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Mary Hamilton

Mary Hamilton

Kateina nevlastní sestra, vlivná instagramová influencerka a také provozovatelka nelegální kliniky.

Sezóny 2
2019 - 2021

Informace

Celé jméno: Mary Elizabeth Hamilton
Výška: 1,6 m
Váha: 52 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: -
Představitelka: Nicole Kang
Poprvé se objevila: v seriálu Batwoman

O Mary

Mary je Kateina nevlastní sestra, kterou až do jejího zmizení obdivovala a podporovala. Studuje medicínu a díky vysokému postavení své matky si otevřela vlastní nelegální kliniku, díky níž může zachraňovat životy těm, kteří si řádnou lékařskou péči v gothamské nemocnici nemohou z finančních důvodů dovolit. Patří k prvním, kdo odhalil pravou identitu netopýří strážkyně a jejího bohatého bratrance.

Komiksy

Mary v komiksech přímo nevystupuje, zato se její postava inspiruje u Mary Elizabeth Kane, která si jako první osvojila přezdívku Bat-Girl. Mary ve skutečnosti není nevlastní dcerou Kate, ale její neteří, která když zjistila, že se její teta prohání ulicemi s netopýřím symbolem na hrudi, přemluvila ji, aby ji trénovala jako svou parťačku. Rázem si osvojila boj se zločinem. Po několika tvůrčích změnách byla Mary přejmenována na Bette Kane a titulována jako Flamebird.

Stane se i ze seriálové Mary samozvanec? Foto: DC Comics

Batwoman

Příjmení Hamilton se řadí mezi gothamskou elitu a Mary si díky tomu dokázala vybudovat vysoké postavení na sociálních sítích. Společně se svou matku se snažila pomáhat obyvatelům Gothamu neortodoxním způsobem, ačkoliv se mnohdy dostala do rozporu se zákonem. Své medicínské předpoklady užívá nejen v nelegálně otevřené klinice, ale i v případě, kdy je Batwoman a její zástupkyně ošklivě zraněna. Oficiální členkou Bat týmu se stala poté, co objevila jeskyni a zjistila pravdu o své nevlastní sestře Kate. Po jejím zmizení pomáhala Ryan Wilder přebrat otěže a naučila se obsluhovat složitý, jeskynní superpočítač. Věří, že Alenku jednou přivede před spravedlnost za to, co její matce provedla.

Postavu v seriálu ztvárňuje herečka Nicole Kang. Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama