Batwoman
62/100 - 77×

Batwoman

Slavná gothamská hrdinka se v rámci Arrowerse konečně dostává na televizní obrazovky ve sdíleném univerzu s Green Arrowem a spol.

USA | 2019 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Ruby Rose (Kate Kane), Javicia Leslie (Ryan Wilder), Rachel Skarsten (Alenka), Camrus Johnson (Luke Fox), Nicole Kang (Mary Hamilton), Meagan Tandy (Sophie Moore), Dougray Scott (Jacob Kane), Christina Wolfe (Julia Pennyworth), Gabriel Mann (Tommy Elliot), Wallis Day (Circe Sionis/Kate Kane), Elizabeth Anweis (Catherine Hamilton-Kane), Sam Littlefield (Myšák), John Emmet Tracy (August Cartwright), Shivani Ghai (Safiyah Sohail), Peter Outerbridge (Roman Sionis)

Roman Sionis

Roman Sionis

V noci Black Mask, nelítostný vůdce skupiny False Face Society, ve dne generální ředitel přední kosmetické společnosti.

Sezóny 1
2021 - 2021

Informace

Celé jméno: Roman Sionis
Alias: Black Mask
Výška: 1,85 m
Váha: 88 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Doug Moench a Tom Mandrake
Představitel: Peter Outerbridge
Poprvé se objevil: Batman #386 (srpen 1985)

O Romanovi

Roman během dne nastavuje charismatickou tvář coby ředitel jedné z velkých společností sídlících v Gothamu. Za cíl si klade vymýtit korupci, kterou je město prosáklé, a pod rouškou noci vyřadit ze hry kohokoliv, kdo mu stojí v cestě nebo kdo se podílel na smrti jeho dcery. Black Mask je zároveň vůdcem skupiny False Face Society, kvůli níž je město ochromeno drogou Snake Bite.

Komiksy

V univerzu Arrowverse se poprvé objevuje Black Mask, kterého od roku 1985 kreslil Tom Mandrake a zapřáhl ho do vedení gothamského podsvětí od 386. čísla Batman: Black Mask: Losing Face. Roman byl odmalička nucen nasazovat si masku, aby na veřejnosti skryl nedostatky, jimiž překypoval způsob výchovy jeho rodičů. Ti se za svého syna styděli, měli ho za přítěž a před gothamskou smetánkou jej odstrkovali, aby si zachovali důstojnost a své vysoké postavení. Museli například podsunout peníze za mlčení doktorovi, který byl přítomen při Romanově narození a byl svědkem toho, jak Roman po porodu spadl z porodnického stolu. O pár let později na Romana zaútočil mýval a jeho rodiče se nezmohli na nic jiného, než ho zpráskali za to, že by si vůbec dovolil otevřít pusu a někomu se o tomto incidentu zmínil. Čím byl Roman starší, tím větší niternou nenávist choval ke svým rodičům, až jednoho dne všechna vyplula na povrch.

Stalo se to v době, kdy měl Roman těsně po maturitě a dostalo se mu dobře placeného pracovního místa v tatínkově firmě na vývoj značkové kosmetiky. Potkal se zde s modelkou Circe, které okamžitě propadl. Jejich vztah se však nesetkal s přízní jeho rodičů, a ti na Romana tlačili, aby románek odpískal, jinak by jej vydědili. To byla poslední kapka. Romanovi došla trpělivost, rodinné sídlo podpálil, dva tyrany sprovodil ze světa a přisvojil si veškerý majetek rodiny Sionisových.

Coby nový majitel Janus Cosmetics si nepočínal vůbec dobře. Uspěchal vývoj krému, který bez řádného otestování uvedl na trh, načež se strhla lavina stížností a žalob od žen, kterým nový kosmetický přípravek znetvořil obličeje. Akcie společnosti se začaly propadat, hrozil bankrot a Romanův svět se začal bortit i kvůli tomu, že mu snoubenka udělala před podřízenými divadlo a odkopla ho, protože by nedokázala stát po boku někoho tak neúspěšného. Roman přišel o všechno, byly mu zmrazeny účty, jeho jméno bylo pošlapáno a pod tíhou toho všeho se psychicky složil. Rozzuřený odchází do krypty svých rodičů, jenže v tu noc se nad Gothamem prohnala silná bouře a Romana zasáhl blesk, který ho odhodil na něčí hrob a Romana z části zohavil. Vzteky ničí otcovu rakev, z níž si vyrobí černou masku a celý incident považuje za akt znovuzrození. Roman se následně vydává na kriminální dráhu jako čistokrevný mafián Black Mask.

Jeho první vlastní gang se jmenoval False Face Society, jehož základna byla umístěna v kryptě rodiny Sionisových. Gang zaopatřil majetkem, který kdysi patřil Romanovi Sionisovi. Každý ze členů nebezpečné skupiny musil zakrývat tvář za hrozivou maskou a každého, kdo se na místě odmítnul připojit, potkal osud neblahý. Black Mask rozjíždí kampaň teroru, která neunikne pozornosti GCPD a netopýřího samozvance. Aby vyrovnal skóre, došlápne si na svou bývalou lásku, jejíž život ušetří, ale natrvalo jí znetvoří obličej k nepoznání. Circe se nakonec stává terčem posměchu a po zbytek života se skrývá za maskou.

Black Mask si během událostí No Mans Land zakládá kult. Foto: DC Comics

Batwoman

V seriálu Batwoman není Circe Romanovou láskou, ale naopak je zobrazována jako jeho dcera, kterou nespravedlivý vládní systém uvrhl do Arkhamu, kde byla kvůli nepokojům rozpoutanými Alenkou pošlapána spoluvězni. Jelikož byla u incidentu přítomna i Batwoman, Roman si mohl hnedka vytvořit seznam jmen, kterým se chtěl pomstít za vraždu dcery. To bylo dostatečným hnacím motorem k tomu, aby založil společenství False Face Society. Ovládne gothamskou policii a vydává se na křížovou výpravu. Aby ochromil bezpečnostní agenturu Vran, v ulicích rozšíří silně návykovou drogu Snake Bite, které podlehne samotný velitel Jacob Kane. Postupem času si urve kousek ze systému a přetvoří ho k obrazu svému, aby lépe zohlednil lidi jako je on. Ve spolupráci s Enigmou přivede Circe zpět k životu. Romanovo řádění překvapivě zastaví Alenka, která mu obličej přiškvaří kyselinou k jeho masce. Roman umírá a Black Mask se stává nebezpečnějším víc než kdy dřív, protože nyní nemá co ztratit.

Romana v seriálu ztvárnil herec Peter Outerbridge. Foto: CW

Televize a filmy

Black Mask se začíná objevovat v televizi od roku 2004, kdy jej potkává debut v animovaném seriálu The Batman, kde ho namluvil herec James Remar. S Black Maskem se rovněž počítalo i pro animáč Batman: The Brave and the Bold, kde vystupoval s hlasem Johna DiMaggia. Hraná verze oblíbeného Batmanova rivala se použila pro komiksovku Gotham, kde bylo Romanovo jméno změněno na Richarda, který si přezdíval zkráceně The Mask. Zde si kriminálního lotra zahrál herec Todd Stashwick. V roce 2020 je Black Mask s tváří Ewana McGregora přiveden do filmů DC Extended Universe, kde si jej diváci mohou užít ve snímku Birds of Prey.

Hvězdný Ewan McGregor jako Black Mask. Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Batwoman na HBO GO

Batwoman si můžete pohodlně pustit na streamovací službě HBO GO, kde je k nalezení jak s českými titulky, tak s českým dabingem.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Novinky z Gothamu

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW nás znovu zavede do Gothamu v připravované novince Gotham Knights

Stanice CW oznámila vývoj dalšího seriálu, který rozšíří jejich produkci zaměřenou na DC svět. Na příští seriálovou sezónu je v plánu zdvojnásobit dávkování povídek z gothamského prostředí. Diváci si kromě Batwoman budou moci vychutnat novinku Gotham Knights.

Trailer ke třetí řadě

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama