Beauty and the Beast (Kráska a zvíře) Co říkáte dosavadnímu vývoji?

Co říkáte dosavadnímu vývoji?

Co říkáte dosavadnímu vývoji?

Máme za sebou šest dílů druhé řady seirálu Beauty and the Beast, tak si pojďme shrnout dosavadní vývoj a sdělme si navzájem své dojmy.


1 0
16.11.2013

Druhá řada začala tři měsíce po skončení řady první, kdy byl Gabe několikrát střelen do hrudi a Vincent byl unesen Muirfieldem.


Gabe přežil a zakoukal se do Catherine
Catherine Gabeovi zachránila život, ovšem neudělala to z lásky k bližnímu svému, ale z čistě sobeckých důvodů, protože od něj chtěla, aby jí pomohl najít Vincenta. Gabe se jí odvděčil tím, že je jí od té doby k ruce a své celé dny tráví snahou jí jakkoli pomoci. A novinka: Zjevně se nám do ní zakoukal, ale nejspíš jí to nikdy neřekne, kvůli čemuž ho Tess nejspíše nikdy nepřestane popichovat.
Mě osobně Gabe baví, jsem ráda, že nám ho nechali a jsem zvědavá, co mu budoucnost přinese. A pravda je, že by se mi nějaký milostný trojúhelník Vincent/Cathe­rine/Gabe docela líbil, ale rozhodně nic takového nečekám, protože seriál postavili na osudové lásce.


Joe je pryč a Tess je volná
Tessin románek s Joeem skončil a producenti tvrdili, jak je to pro její postavu dobré, že ji osvobodí z tohoto nezdravého vztahu, protože bude moci mít skutečný vývoj. Realita je taková, že se Tessina role stala mnohem více epizodnější, než byla předtím.
V první řadě byla jednou z hlavních postav, nyní je jen někým, kdo se sem tam na minutku objeví, ale vliv na nic nemá žádný. Stejně tak ztratila svůj šmrnc a přišla o své hlášky. Podle mě obrovský krok zpátky.


J.T. zcela ztratil svůj význam a roli v seriálu
K tomu se snad ani nemusím více rozepisovat. Kolikrát jsme J.T.ho během druhé řady viděli bychom snadno spočítali na prstech jedné ruky, což já osobně považuju za obrovskou škodu, protože J.T. se svou nemotorností a tím, jak vždycky řekl něco naprosto nevhodného, nebo nějakou vtipnou hlášku seriál příjemně oživoval. Mně chybí.


A nyní již k hlavní dvojici.
Catherininy růžové brýle neznají mezí
Catherine hledala Vincenta celé měsíce, a když jej nalezla, Vincent ji ani nepoznal. Přesto se rozhodla, že ho jako vždycky zachrání a o tom se v podstatě točí celá řada. Vincent něco zmrší, Catherine je zklamaná a odpustí mu. Nebo už něco zmrší výrazněji a Catherine mu řekne, že už s ním nemůže být, protože bez důvěry to nejde. A o epizodu dále už jsou zase spolu.

Nevěřím tomu, že to říkám, ale to už si z nás tvůrci fakt dělají srandu? Jasně, iluze že láska hory přenáší, je parádní a všichni bychom tomu rádi věřili a na tomhle ten seriál postavili. Lidi se do sebe bláznivě zamilují, ač se vlastně ani neznají a udělali by pro sebe všechno na světě. Kdo by to nechtěl.
Ale to, že ho vidí, jak někomu před jeho dcerou vyrve srdce z těla a ani přitom nemrkne a přesto věří, že všechno bude zase dobrý a budou spolu šťastně žít až do smrti? To už u mě asi překročilo hranici absurdity. Rozhodně jsem nečekala, že výsledkem bude to, že s nim nadobro skončí, ale čekala jsem aspoň menší drama ála Vincent a Catherine a tenhle „beru to úplně v klidu, o nic nejde“ přístup mě trochu zklamal. Tohle byl obrovský prostor pro zápletku, který nevyužili.Z Vincenta je dokonalý voják
Ani nějak nevím, co říct k Vincentově vývoji. Když ho našli, nepamatoval si nic a Muirfiled ho změnil v dokonalého supervojáka, kterým měl být už dávno. Postupem času si začal na leccos vzpomínat a dozvěděli jsme se některé věci z jeho minulosti, ale přesto je z něj stále tak nějak jiný člověk.


Mně osobně přijde, že seriál šel tak trochu jiným směrem. Ve všech rozhovorech bylo, že v první řadě dali Vincenta a Catherine strašně rychle dohromady, protože to fanoušci chtěli. A že v řadě druhé je budou naopak tlačit od sebe. A to jsem od druhé řady čekala a na to jsem se těšila, ale zatím jsem stále nic takového nedostala. Jestli to takhle vypadá, když spolu lidi nejsou a osud se je snaží rozdělit a padají mezi ně takové překážky, že se přes ně skoro nedá přelézt, pak asi žiju v jiné realitě a vůbec se nedivím, že šla sledovanost druhé řady tak dolů.


A co říkáte vývoji zatím vy? Dostali jste to, na co jste se těšili, nebo jste zklamaní? A jak to podle vás bude dál?

Diskuze /5

RoseBlaken

Řekla bych, že seriál nabral trochu – no, ještě víc, sentimentální směr…Asi mě nikdy nepřestane fascinovat Catherino „jsme si souzeni“ a „na tom nezáleží“. J.T. je rozhodně škoda, mám ho opravdu ráda, ale řekla bych, že se teď úplně všechno začalo točit kolem Cat, co se týče Vincenta. Na ní si vzpomíná a jeho ignoruje? Na druhou stranu, musím říct, že se na každou další epizodu těším. Stále to má něco, čím to zaujme a hlavní zápletka nevyhasne s poslední epizodou první serie.

17.11.2013 | 19:37:31
anndy

Cat a jeji bio otec – no nějaký rychlý, oba si lžou a přitom to o sobě ví. Vincent se mi líbil víc v první sérii. a nechápu proč neřekl, jak na něj působila na holka z minulýho dílu, musel si toho přece všimnout. J.T. je kámoš do nepohody a měli by mu dát víc prostoru. zamilovaný Gabe – překvapení se nekoná. Zatím docela zajímavý děj, ale chtělo by to vysvětlení, kde se vzali ostatní zvířata, proč měli jiný vlastnosti než Vin, jak se k tomu dostal Catin bio otec atd.

#4 Milenka
18.11.2013 | 17:32:59
Milenka

#3 anndy: Bio otec, to je bomba :D

webmaster
18.11.2013 | 18:44:06
monzam

Ešte nebola taká epizóda, ako ep7, kde by išlo komplet všetko zle :( takto smutná som bola naposledy po ep1 v druhej sérii.

18.11.2013 | 21:04:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po čtyřech řadách byl seriál Beauty and the Beast ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Nejoblíbenější postavy