Better Call Saul (Volejte Saulovi) Co na první řadu Better Call Saul říkají Edňáci?

Co na první řadu Better Call Saul říkají Edňáci?

Co na první řadu Better Call Saul říkají Edňáci?

Nejeden Edňák byl zvědavý na to, jak to Jimovi půjde ve vlastním seriálu. Takže jsme v našich řadách zjišťovali, jak se první řada líbila. Zjistěte, jaké jsou ohlasy Edňáků na první řadu Better Call Saul.


9 0
9.4.2015

O svůj názor na první řadu se tu s námi podělí celkem deset Edňáků, které zcela jistě můžete znát i z jiných seriálů. Vy se rozhodně nebojte podělit se s námi o váš názor, protože to je to, co nás nejvíce zajímá. Jak se Better Call Saul líbilo vám?

@Lucifrid

Od Saula jsem čekala hodně, ale dostala jsem trochu něco jiného, než na co mě nalákal trailer. Saulovy začátky (no spíš prostředky), kdy s Mikem bojuje za své klienty a hlavně za sebe, se nekonají. Že tvůrci děj hodili ještě notný kus dopředu ale podle mě seriálu jen prospělo. Breaking Bad jsem dala jako maraton až po jeho skončení, ale Saula si vychutnávám každý týden. Neskutečně mě baví, že mají tvůrci stále čím překvapit a v podstatě nic mi nepřijde prvoplánovité nebo uhádnutelné. Prim sice hraje Jim a díky bohu později konečně i Mike, ale veškeré vedlejší postavy jsou skvěle napsané a baví. Slizák Howard Hamlin (snad) není vyloženě černobílá postava a doufám, že se dočkáme mnohem více flashbacků z minulosti o Jimově působení právě v Hamlinově firmě a také více interakcí s Chuckem, jak v minulosti, tak v současnosti. Jsem ráda, že si Saul nehraje na dvojče Breaking Bad – zvlášť větší komediální linka mu sluší, ale zároveň mu neubírá na dramatičnosti a jde si svou vlastní cestou, zatím se mu to daří skvěle.@joyeux

Tento seriál mi přijde poměrně kvalitní, ale pořád mi tam něco chybí, takže jsem se s ním ještě tak docela nesžila. Ale je super, že se rozhodli udělat seriál zrovna o něm, určitě to má velký potenciál. Hodně mě zajímá, jak se stal tím Saulem Goodmanem, kterého znám z Breaking Bad, takže koukat na něj určitě nepřestanu a počkám si, co všechno z toho ještě vzejde, jsem si jistá, že tomu časem přijdu na chuť a seriál se mi bude náramně líbit.


@martin5504

Co se mi líbí na Better Call Saul? Je to opravdu kvalita, je vidět, že je to pod taktovkou Vince Gilligana. Na rozdíl od Breaking Bad je to o dost vtipnější a tím pádem je to i trochu odlehčené, ale naopak je tam i to drama. Skvělý příběh, skvělé herecké výkony, o to není nouze. Jediné, co mohu seriálu vytknout, je to, že jsme ještě neviděli i jiné postavy z Breaking Bad. No ale to doufám, že se v příští sezóně změní.


@Barahir

Nejvtipnější postava z Breaking Bad – Saul Goodman se vrací ve svém vlastním seriálu, ovšem v době, kdy se ještě nejmenoval Saul, neměl okázalé televizní reklamy a místo z kanceláře s mramorovými sloupy úřadoval z kumbálu za kosmetickým salonem. Saul, tedy vlastně Jimmy, je začínající právník, který se snaží uživit poctivě. Už z této věty je jasné, že pro nás Vince Gillian chystá další strhující vývoj postavy, která se v první sérii zatím jen rozjíždí a drží při zemi. Nebude chybět ani starý známý styl práce s kamerou. Fanouškům Breaking Bad může seriál přijít poněkud méně akční, máme zde více právničiny a méně pistolí u hlavy, ale v tomto směru se začíná činit Mike, další starý známý, který otevírá novou kapitolu života po odchodu od policie. Suma sumárum je první série Better Call Saul podobně kvalitní, jako první série Breaking Bad, která byla také spíše rozjížděcí a moc se těším na další série, kdy tvůrci sešlápnou plyn a začne jít do tuhého.


@Xavik

Seriál Better Call Saul ukázal, že je velmi dobrým následovníkem seriálu Breaking Bad. Kupodivu se ukázalo, že sledovat začátek tohoto spin-offu předčilo i úvod samotného Breaking Bad. Do tohoto seriálu jsem nevkládal příliš nadějí, což bylo nakonec dobře, seriál mě baví, ale v nejlepším se musí přestat, proto doufám, že to na AMC nepřeženou. Původ Jima a Mikea je opravdu bravurní, ale nesmí se z toho stát příliš výdělečná záležitost.

@Owey

Better Call Saul je takovou záchranou pro lidi jako já, kterým schází Breaking Bad. Ale to neznamená, že je určen jen pro ně. Seriál má zajímavý příběh plný zvratů, skvělé postavy – staré i nové, některé díly jsou i dost akční a v těch ostatních mi ta akce vůbec nechybí. 11/10 Doporučuji všem.


@Lukascoolarik

Jakožto milovník Breaking Bad jsem se na spin-off se Saulem opravdu těšil, byť s vědomím, že Walter a Jesse už budou jaksi mimo obraz. Vince Gilligan za těch pět let předvedl určitý styl, a tak jsem věřil, že totéž předvede i u Better Call Saul. Můžu s jistotou říct, že Gilligan se i tentokrát předvedl a u sledování Saula jsem se cítil téměř tak, jako by Breaking Bad ani nikdy neskončilo. Je zajímavé sledovat vývoj Jima McGilla v Saula Goodmana s vědomím toho, co se stane, ale zároveň s nejasnou otázkou, kdy k tomu dojde. Kromě toho vidíme i začátky tichého zabijáka Mikea a samozřejmě i Jimmyho bratra Chucka s poněkud podivnou „alergií na elektřinu“. Gilligan je ale typický i svými pomalými rozjezdy. Určitě si vzpomenete, že první řada Breaking Bad byla až na pár světlých momentů poměrně nudná záležitost. A ani Better Call Saul není výjimkou. Za těch deset epizod jsme blíže poznali všechny postavy, ale akce, až na pár výjimek, žádná. Po závěru první řady ovšem můžu s klidem prohlásit, že druhá řada Better Call Saul by mohla být stejně epická jako u Perníkového táty, pokud se tvůrci vydají správným směrem. Hodnotit procenty, tak první řadě udělím 80 %. Žádný zázrak to sice nebyl, ale seriál má slušně našlápnuto k tomu stát se další kultovní záležitostí, kterou jednou budete doporučovat svým přátelům jako více než dostatečnou náhradu po té díře, co vznikla po konci Breaking Bad.


@Hurley

Když byl seriál Better Call Saul poprvé ohlášen, přišlo mi to v jádru jako naprosto stupidní nápad a vůbec nic jsem od toho neočekával. Když jsem se pak ale přemohl a pustil si první dvě epizody, uvědomil jsem si, jak strašně jsem se mýlil. Better Call Saul je čistou esencí toho, čím by seriálový spin-off měl být. Nabízí totiž něco zcela nového, avšak v pro nás dobře známém balení. Better Call Saul nejen že se vedle Breaking Bad vážně nemá za co stydět, ale navíc má podle mě i potenciál ho v budoucnu dokonce předčit.


@iHyi

Zaútočit na nostalgii po Breaking Bad se ukázalo jako dobrý nápad a ještě skvělejší taktika. Díky tomu, jak první řada Better Call Saul nápadně i nenápadně pomrkává po svém mateřském seriálu, je pro mnoho fanoušků stravitelnější a zábavnější. Fungovalo by to ale i bez těchto odkazů. Bob Odenkirk (Jimmy McGill) hned v úvodních dvou dílech dokázal, že bez problému zvládne utáhnout vlastní seriál (žádná jiná postava kromě známého Mikea se mi ostatně ani příliš do mysli nezaryla). Těch deset dílů uteklo jako nic, až mě překvapilo, že tento týden první série skončila. Možná je to proto, že se za nich nestane nic zvláštního, akčního, nic, na co jsme byli zvyklí u posledních sérií Breaking Bad, jenže nesmíme zapomínat, že ani první řada zmíněného seriálu nebyla zrovna kdovíjak strhující. Mě osobně pomalejší tempo příběhu neskutečně bavilo a už teď se nemůžu dočkat série druhé. Tu první považuji za zatím nejlepší seriálový počin roku 2015.


@ScaryX

Ze začátku to vypadalo, že seriál vlastně neví, kam směřovat. Není to jeho chyba, Better Call Saul má příběhově a žánrově s Breaking Bad málo společného a tak se musí teprve najít. Pilotní epizoda ožila teprve až v posledních minutách a i ty během následující epizody jaksi pohasly. Očekávané řešení velkého případu se najednou změnilo v chaoticky přeskakující události, abychom se nakonec přece jenom dostali ke zdárnému vyústění. Za výlety do nitra postav však získává seriál palec nahoru. Ale že už bychom nyní viděli zrod Saula? Kdepak, tohle je ještě pořád Jimmy… Skutečný zlom teprve nastane.

Tak co na to říkáte? S kým nejvíce souhlasíte a naopak, čí názor určitě nesdílíte a co na Better Call Saul říkáte vy?

Foto: AMC

Diskuze /3

ScaryX

Nevím jak vy, ale já nejvíc souhlasím s tím posledním názorem :D Podle mě to vystihl naprosto přesně (y) ;-)

webmaster
9.4.2015 | 17:27:15
Lucifrid

Názor jsem psala ještě před zhlédnutím posledních dvou epizod a jak jsem ráda, že se z jistá postava vlastně vyklubala úplně jinak :)

webmaster
9.4.2015 | 20:07:55
BigBoss

Super serial, stejne jako Breaking Bad.

15.9.2015 | 16:51:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Lantern

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @Nameless1, @Torak
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-AVS
  • 1080p.NF.WEB-DL.DD5.1.x264-NTb
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Přečasy: @badboymajkl

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Nové postavy

Do databáze postav jsme přidali Tuca, Hectora a Guse, tak je nezapomeňte ohodnotit.

Kliknutím na fotku se dostanete do profilu postavy.

Kvízy

Prověřte si své znalosti z prvních dvou řad Better Call Saul

Kliknutím na plakát si vyberte kvíz.

Hlídejte si nás

Momentka

Momentka