Better Call Saul (Volejte Saulovi) Dnes večer: Better Call Saul v české premiéře

Dnes večer: Better Call Saul v české premiéře

Dnes večer: Better Call Saul v české premiéře

Nezapomeňte si dnes v deset hodin večer naladit českou AMC. Saul Goodman se totiž českým divákům poprvé oficiálně představí ani ne měsíc po své premiéře ve Spojených státech. Uvnitř článku si také přečtěte rozhovor s představitelem vychytralého právníka Bobem Odenkirkem.


5 0
26.2.2015

Česká i slovenská premiéra nového spin-offu Breaking Bad je tady. Stanice AMC dnes, tedy ve čtvrtek 26. února, ve 22:00 odstartuje první sérii Better Call Saul. Jak jsme vás již informovali dříve, seriál AMC uvede s českým dabingem, ale také v originálním znění, avšak bez českých titulků. Další díly pak uvidíte každý čtvrtek ve stejný čas.

AMC nám také poskytla rozhovor s Bobem Odenkirkem, který hraje hlavní postavu seriálu a objevil se také v důležité vedlejší roli i ve jmenovaném Breaking Bad (Perníkový táta). Přečtěte si, jaké zatím slyšel ohlasy na seriál anebo kdo ho nakonec přesvědčil, aby roli v seriálu vzal.


(Saul je zpátky jako Jimmy McGill. Foto: Better Call Saul, AMC)

Nový seriál Better Call Saul časově předchází seriál Perníkový táta a zároveň na něj navazuje. Jak jste zareagoval, když Vám byla nabídnuta hlavní role Jimmyho McGilla?
Abych řekl pravdu, chvíli jsem váhal kvůli rodině. Děti jsou teenageři, žena má vlastní práci, takže jsem věděl, že se mnou nepojedou. Natáčení se totiž odehrávalo v Albuquerque na jihozápadě USA a opustit rodinu, to bylo pro mě to nejobtížnější rozhodnutí. Nejdřív jsem vlastně tuto roli odmítnul, ale pak mi můj syn řekl, že tím zklamu mnoho lidí. Tak jsem mu řekl: „Určitě zklamu spoustu mně neznámých lidí.“ A on mi svou odpovědí vyrazil dech: „Ale spousta z nich jsou mí přátelé.“ Proto jsem se nakonec rozhodnul tuto výzvu přijmout.

Seriál Perníkový táta byl také natáčen v Albuquerque. Jaké to pro Vás bylo vrátit se zpět do největšího města v Novém Mexiku?
V některých městech to chvíli trvá, než objevíte něco zajímavého nebo místa, která si zamilujete. Albuquerque je obklopen krásnou přírodou, která je jako stvořená pro spoustu volnočasových aktivit. Snadno se můžete vydat na túru do Sandia Mountains nebo k řece Rio Grande. Miluju jízdu na kole a tady je asi 400 mil cyklostezek, což je úžasné. Takže tu můžu jezdit hodiny a hodiny, a to přesně dělám. Celé dny jezdím na kole, pozoruji nádherné nebe a užívám si to. Každý den vyjdete ven a řeknete si: „Ty kráso!“, protože tomu se fakt nedá věřit. Pořád jen fotím a posílám domů fotky.

Bylo pro Vás obtížné zahrát si roli, u které víte, jakou cestou se bude postava ubírat?
Řekl bych, že širší kontext je spíše věcí Vince Gilligana, který je tvůrcem a producentem seriálu. Protože my prostě Saula Goodmana neznáme. V Perníkovém tátovi jsme viděli jen stylizaci, kterou on přijal za svou. A navíc samotný Saul Goodman to přizná hned, jak vstoupí na scénu. Hlavnímu hrdinovi Walteru Whitovi ze seriálu Perníkový táta, hned říká, že se nejmenuje Saul, ale Jimmy McGill. Pravník Saul se snaží být určitým typem osoby pro svou klientelu, ale když odchází z kanceláře, už jím není. Tak jako všichni. Nebylo to tak, že jsem hrál kompletní osobu, a teď musím hrát jiného člověka se stejným jménem. Hrál jsem jeho část, která se jmenovala Saul Goodman. Byl to veřejný obraz někoho, kdo přiznal, že když jste se s ním potkal, bude hrát show. Nehrál jsem ho v jeho domácím prostředí. Ale teď ano!

(Foto: Better Call Saul, AMC)

Role právníka Saula Goodmana poměrně hodně odlehčila seriál Perníkový táta. Jak je tomu v Better Call Saul? Zůstává Saul komickou postavou?
Z natáčení Better Call Saul jsem odcházel s pocitem, že jsme natočili velice dramatický seriál. Jsou zde obtížné a emotivně vypjaté scény, které ve mně dodnes zůstaly. Na druhou stranu, když jsem se díval na pilotní díl, vzpomněl jsem si, jaká to byla všechno legrace. (smích) Asi v polovině pilotního dílu se odehraje lest ve stylu Saula Goodmana, která samozřejmě nevyjde, a vy se jen pousmějte, protože víte, že to nemůže skončit dobře. A způsob, jakým jde všechno do háje, je tak děsivý, že vám to nahání hrůzu. Ale ano, Saul prostě zůstává dál komickou postavou.

Nechal jste se inspirovat někým ze světa právníků?
Zas tak mockrát jsem se do křížku se zákonem nedostal. Podle mě by měl advokát být hodně inteligentní a zároveň úskočný a prohnaný. Když se k tomu nachomýtnete v běžném životě, hned vám to dojde. Je vám hned jasné, o co jde, a řeknete si: „Aha! Všichni advokáti jsou mistři v ovládání slov a dokážou s nimi obratně manipulovat!“ Vyjednávání je vlastně podstata práva. A to, o čem si myslíme, že jsou pevně daná pravidla lidského chování, je vlastně hodně tvárné a snadno manipulovatelné.

Seriál se odehrává šest let před Perníkovým tátou. Můžete prozradit, co to obnáší?
Mám příčesek. (smích) A taky mám v některých scénách upravený obličej pomocí CGI. Časová osa je tu trochu jiná, ale není to tak, že se děj vrací v čase, spíš tak klouže

Jaké jsou reakce vašich fanoušků?
Pozitivní. Ale vždy se jich ptám, odkud mě znají, protože jsem hrál ve spoustě věcí, a mnoho fanoušků patří k tvrdému jádru. Většina mě zná z Farga nebo Perníkového táty.

Diskuze /4

seppi

jak si stojí český dabing tohoto seriálu ??

#2 1Bobesh1
27.2.2015 | 0:16:35
1Bobesh1

#1 seppi: Bohužel nevím, Digi TV české AMC nenabízí, ale zato můžeme sledovat kanál Al Jazeera a to se vyplatí :D

#3 KevSpa #4 seppi
admin
27.2.2015 | 11:53:48
KevSpa

#2 1Bobesh1: Tak to každopádně. :D

webmaster
27.2.2015 | 13:01:35
seppi

#2 1Bobesh1: no nekup to :D

28.2.2015 | 20:53:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Lantern

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @Nameless1, @Torak
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-AVS
  • 1080p.NF.WEB-DL.DD5.1.x264-NTb
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Přečasy: @badboymajkl

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Nové postavy

Do databáze postav jsme přidali Tuca, Hectora a Guse, tak je nezapomeňte ohodnotit.

Kliknutím na fotku se dostanete do profilu postavy.

Kvízy

Prověřte si své znalosti z prvních dvou řad Better Call Saul

Kliknutím na plakát si vyberte kvíz.

Hlídejte si nás

Momentka

Momentka