Better Call Saul (Volejte Saulovi) Saul se vrátil a ukázal, že na to má

Saul se vrátil a ukázal, že na to má

Saul se vrátil a ukázal, že na to má

Mnozí fanoušci si zbožně přáli spin-off věnující se Mikeovi, tvůrci se však rozhodli jít jiným směrem a dali šanci oblíbenému právníkovi. Tak se pojďme podívat, jaké to bylo. Článek obsahuje spoilery z prvních dvou epizod.


7 0
12.2.2015

Seriál Better Call Saul má tu výhodu (na rozdíl od Mikeova příběhu), že z Breaking Bad nevíme, jak to se Saulem dopadne, takže děj seriálu se může odehrávat před, během a hlavně i po událostech v Breaking Bad. Toho jsme byli svědky během úvodní scény prvního dílu.

Cal: Co to tam dělá?
Lars: Nevím.
Cal:To si dělá svačinu? Kde je její smysl pro zodpovědnost?


Saul se nám představil velmi vlažnou úvodní epizodou, která by mohla mnohé odradit, ale zavzpomínejme na začátky Breaking Bad, které nebyly také zrovna nejakčnější. Šlo spíše o to seznámit nás s prostředím a hlavní zápletkou a přesně tak tomu bylo i u seriálu Better Call Saul.

(Foto: AMC)

Děj se odehrává v době, kdy si Saul začíná budovat svou kariéru právníka a přiživuje se na jménu svého bratra. Zatím mu to však moc nevynáší, a když se ho pokusí oblafnout dva mladíci, dostane skvělý nápad, jak by mohl získat případ, o který mu jde. Tím se vlastně dostáváme k jádru zápletky celé série. Jeho pokus o podvod však nevychází a poznává se s Tucem, což Jima odradí a začne sekat latinu. Dobrotivý Jim se musí rozhoupat, zda bude celý život klaďas, anebo si občas ušpiní ruce.

Saul: Slyšel jsi někdy o Chamurappiho zákoníku. Oko za oko?
Tuco: Oko za oko. Chceš, abych je oslepil.

První dvě epizody se věnují převážně Jimovi a pro ostatní tu není moc místo, což ale překvapivě vůbec nevadí. Ukecaný Saul baví, hází vtípky a jeho příběh je zajímavý. Čekají nás úsměvné hádky s Mikem a poznáme Jimova bratra Chucka. Také se kolem motá půvabná Kim, se kterou má Jim nějakou tu historii.

Návrat Tuca je jakousi připomínkou toho, že do děje se může vrátit naprosto kdokoliv, což řekli i samotní tvůrci seriálu. Problémy se seriálem může mít ten, kdo vůbec neviděl Breaking Bad, což lze však velmi snadno napravit. V prvních dvou epizodách se Saul představil ve výborném světle a skvěle navnadil na další díly první řady.

Hodnocení úvodních dvou epizod: 95 %

A co říkáte na první dvě epizody vy? Líbil se vám Saulův nástup nebo jste čekali něco zcela jiného?

Diskuze /10

ElektronickyOtisk

Já jsem nadšen. Hned ta úvodní scéna „Saula ve výslužbě“, když si na VHSkách v tom prdelním bytě pouští svoje staré reklamy mě jasně usvědčila, že tenhle seriál bude minimílně slušnej. Ono to v podstatě po dvou epizodách vypadá, že to prostě bude takové Breaking Bad 2: O tom, jak se ze slušného veřejného obhájce stal právník pro mafiány a praní špinavých peněz. Začátek je podobný s BB – máme tu postavu, která se snaží hrát férově ale drasticky se jí nedaří a svět hází klacky pod nohy. Jim má však nakročeno ke světě zločinu už tím, když řekne „Money is the point.“ Na druhou stranu, narozdíl od Waltera se nedá čekat, že by se z něho stalo skutečné monstrum, které se neštítí zabít člověka – nebo aspoň ne vlastnoručně. McGill se spíš nechá zlákat snadným penízem, který svět zločinu nabízí, zároveň se dá očekávat, že si nebude chtít přímo ušpinit ruce.

12.2.2015 | 13:57:59
lukascoolarik

Já jsem s Better Call Saul rozhodně spokojený, Gilligan dokázal navodit tu atmosféru z BrB, kterou jsem si zamiloval a kterou dokáže navodit opravdu jedině on – skoro jako by Breaking Bad nikdy neskončil.

První dva díly se povedly a upřímně jsem zvědav, co si Saul plánuje na zbytek první řady. Určitě to bude stát za to.

#7 barahir
webmaster
12.2.2015 | 14:13:41
waeslly

Slušnej začátek… vůbec se nebojím, že by se nejednalo o kvalitní seriál. A top je asi scéna ze soudu s mladíkama…:D

#4 ElektronickyOtisk
12.2.2015 | 15:07:52
ElektronickyOtisk

#3 waeslly: Žejo? Nejdřív takové to ticho v soudní síni, kdy člověk vyloženě slyší bzučení zářivek a šoupání nohama lidí, nervózní pokašlávání. Při tom dlouhém záběru člověk úplně stejně jako postavy v soudní síni čekají na Jima. Různé nervózní pohledy, až zřízenec pro právníka, který si zatím při močení nacvičuje řeč dojde. Jim provede skvělou řeč o tom, jak je každý občas v mládí trošku přes čáru, ale co o tom, žijeme jen jednou, kluci jsou kluci, všichni jsme byli mladí, nečež obžaloba suše přitáhne obrazovku a pustí scénu, kde mladíci znásilňují hlavu mrtvoly :D

#5 FlyerNick
12.2.2015 | 15:23:24
FlyerNick

#4 ElektronickyOtisk: A vyspoilerovaný kus epizody :-D Trošku nevím, proč je tu potřeba popis celé scény do detailu ;-) Jinak scéna byla tak super, až mi lezla na nervy :-D

#6 Ananas
12.2.2015 | 15:34:49
Ananas

#5 FlyerNick: „Článek obsahuje spoilery z prvních dvou epizod.“ Takže ten čo nevidel prvú a druhú epizodu by sem nemal ani chodiť.

12.2.2015 | 18:05:03
barahir

#2 lukascoolarik: Jojo, atmosféra je tam hodně znát, ale hlavně i kamera a režie, je to fakt na stejné vlně. Akorát u Saula asi nedojde k takovému vývoji osobnosti, byl slizoun a je slizoun už teď, ale „boss“ se z něj asi nestane. Jedině až po BB.

redaktor
12.2.2015 | 22:00:16
MARTASLJ19

No ja som hlavne zvedavý na tie udalosti po BB.

12.2.2015 | 23:25:42
lada8791

Škoda že je to o Saulovi před BB. Mě by se spíš líbil seriál o tom co by bylo po BB. :-) Ale i tak je to super. Hlavní postava super! :-)

#10 1Bobesh1
17.2.2015 | 23:59:41
1Bobesh1

#9 lada8791: Ano první řady budou před BB. Tvůrci nevylučují, že se během průběhu dostanou k událostem po BB ;)

admin
18.2.2015 | 11:08:06
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E10: Lantern

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @1Bobesh1, @Nameless1, @Torak
Korekce: @lukascoolarik

Sedí na verze:

  • HDTV.x264-SVA
  • 720p.HDTV.x264-AVS
  • 1080p.NF.WEB-DL.DD5.1.x264-NTb
  • 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Přečasy: @badboymajkl

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

Nové postavy

Do databáze postav jsme přidali Tuca, Hectora a Guse, tak je nezapomeňte ohodnotit.

Kliknutím na fotku se dostanete do profilu postavy.

Kvízy

Prověřte si své znalosti z prvních dvou řad Better Call Saul

Kliknutím na plakát si vyberte kvíz.

Hlídejte si nás

Momentka

Momentka