The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Evoluce vztahu Sheldona a Amy

Evoluce vztahu Sheldona a Amy

Evoluce vztahu Sheldona a Amy

Zkraťte si čekání na nadcházející epizodu a zavzpomínejte na zimní finále 9. série. Přinášíme vám přehledový článek o vývoji vztahu Sheldona a Amy.

25 1
7.1.2016

I tací, kteří The Big Bang Theory sledují pouze jedním okem a nevěnují mu přílišnou pozornost, ví, že teoretický fyzik Sheldon Cooper si vytvořil citové pouto k bioložce Amy Fowlerové.
Od konce třetí sezóny (respektive od začátku čtvrté) se tento smlouvou ošetřený poměr postupně formuje do podoby, kterou by měl každý správně fungující vztah mít. Pokud byste tedy rádi nějaký ucelený textový souhrn jejich vztahové evoluce, tak rozhodně nepřestávejte číst následující informace.

Jak to všechno začalo?

První zmínka o Amy padla v poslední epizodě třetí sezóny, která nesla název The Lunar Excitation. HowardRajem totiž přišli na geniální nápad týkající se přihlášení Sheldona do online seznamky. Nejspíš však nevěděli, jaký to bude mít dopad na další vývoj příběhu. Sheldon se poprvé setkal se zarytou bioložkou Amy Farrah Fowlerovou v kavárně, kde si poprvé vyměnili první slova a vzájemné „úsměvy“.


První rande na spadnutí

Sheldon si Amy očividně velmi oblíbil, a tak si s ní dopisoval po dobu asi čtyř měsíců. Jak je známo, Sheldon se vždy nerad obklopoval novými lidmi. V paralelním vesmíru někdo musel šlápnout na brouka, když Sheldon tuto hranici překročil a vyšel si na své první oficiální rande s ženou, která mu byla dohozena na základě seznamky. Ovšem nebyl sám, kdo se tohoto rande účastnil. Nechyběla ani jeho kamarádka přes chodbu, Penny.

Prvotní zásadnější neshody a období rozchodu?

Jako každý vztah (i když tento byl stále založen na „přátelském“ pojetí), tak i tento mezi musel někdy narazit na první neshody. To se stalo, jakmile Amy opovrhovala fyzikou a stála si za názorem, že biologie je nadřazenější obor. To byla ta pomyslná jiskra, kterou Sheldon využil po svém – na půdě CALTECHu v kultovní jídelně s Amy rozvázal přátelství. I když by si každý pomyslel, že z toho Sheldon nebude špatný, tak opak byl pravdou. Do rezidence Coopera a Hofstadtera byla přivolána paní Mary Cooperová, Sheldonova matka. Bez jeho svolení přizvala do apartmánu 4A Amy a metodou opačného tvrzení tyto dva usmířila. Jejich první společná činnost poté bylo darování koček dětem (s přiloženými dvaceti dolary), se kterými si Sheldon v období rozchodu vynahrazoval přítomnost spřízněné duše.

Teď si držte… ruce

Jakmile bylo vše urovnané a v naprostém fungujícím pořádku, Amy nečekaně při společné chůzi vzala Sheldona poprvé za ruku. Sheldon nadšením nezářil, prakticky ono vzrušení ze strany Amy neopětoval… Držení rukou jim vydrželo asi pět sekund. I tak to byl přelomový moment pro každého zarytého diváka.

Polibek, který byl „fascinující“

Někdy k tomu přeci muselo dojít. Epizoda The Agreement Dissection byla jedinečná v tom, že právě tady se to stalo. Ano, první polibek mezi Sheldonem a Amy. Sice to nebylo tak, jak by si každý správný divák představoval, jelikož byla Amy pod vlivem alkoholu, ale i tak to bylo něco, co posunulo ShAmy jistým způsobem kupředu. Sheldon opět nereagoval moc nadšeně, ale jeho reakce, že to bylo „fascinující“, byla dostatečná. Co následovalo pak? To by nikdo nečekal… Sheldon seřídil Amy hodiny na její troubě!

A je to oficiální

Poté, co majitel komiksového obchodu Stuart požádal Amy, jestli by s ním nešla do kina, se Sheldon rozhodl, že to tak nenechá. Vyrušil je přímo v kině uprostřed filmu a kulantně požádal Amy, jestli se stane jeho přítelkyní. A co na to Amy? Samozřejmě, že souhlasila. Po tomto souhlasu se Sheldon zachoval jako gentleman a nechal Amy, aby si i nadále užívala rande se Stuartem. Jakmile Amy dorazila domů, čekal ji za dveřmi její oficiální přítel s 31 stránkovou Dohodou o spoluchodících. A ano, Amy ji podpisem stvrdila.

První „romantické“ doteky

Sheldon k jeho nevůli musel čelit situaci, kdy půjde s Amy na pohřeb, ovšem jeho slečna onemocněla. Důležitý moment nastal v okamžiku, kdy Amy naprosto zbožňovala, jak se o ní Sheldon staral, a tak svou chřipku hrála, i když byla zdravá jako rybička. Sheldon však nenechal nic náhodě a její stav si ověřil skrze lékařské výsledky, o kterých Amy neměla ani páru. Jaká byla reakce? Přeci „naplácaní“ jak se sluší a patří, které pro Amy rozhodně trestem nebylo…

Valentýnský dar, který nikdo nečekal

Další milník ShAmy vztahu nastal v době, kdy byl den Svatého Valentýna. Sheldon a výběr dárku pro tento den zamilovaných? To nejde moc dohromady. Rozhodl se využít situaci jinak a oficiálně uvedl číslo Amy jako číslo první pomoci, pokud se Sheldonovi v práci něco stane. Například nepříjemnost v podobě ledvinových kamenů. Amy se právem rozzářila.

Valentýnský „dar“, který opět nikdo nečekal

Blížil se další den Svatého Valentýna a Amy naplánovala událost, kterou si Sheldon bezpodmínečně oblíbil – večeře na palubě historického vlaku. Přizvala si Howarda s Bernadette a myslela si, že si užijí skvělého Valentýna, ovšem Sheldon miloval vlaky natolik, že si našel nového kamaráda a společně objevovali krásy těchto dopravních zařízení. Rozzuření Amy bylo natolik dostačující, že odehnala jeho nového kamaráda a měla se Sheldonem vážnou konverzaci, která nakonec skončila prvním romantickým polibkem ze strany našeho oblíbeného teoretického fyzika. Tento akt změnil dost věcí…

Slovo na „m“ konečně zaznělo

Chystal se maturitní ples na střeše budovy, který měl našim hlavním hrdinům připomenout školní léta. Sheldon si byl vědom, že se na tyto plesy klade vyšší důraz z hlediska „fyzické“ náklonnosti. Když Amy pochválila jeho elegantní vzhled, dostal panický záchvat a utekl do svého pokoje. Jakmile za ním přišla Amy, aby vše vysvětlila, Sheldon vyřkl něco, co by jen málokdo čekal… Zde nastala první zmínka o tom, že Sheldon opravdu Amy miluje.

Kolonizace bez Amy?

ShAmy se společně rozhodli k založení rodiny. Ano, plánovali si pořídit, a teď čtěte pozorně, želvu. Při návštěvě zverimexu však Sheldon jen tak mimochodem zmínil, že se přihlásil do plánu, který ho měl dostat jako jednoho z prvních lidí na Mars. To v Amy vyvolalo pocit, že s ní do budoucna nepočítá. Sheldon se však kolonizaci nechtěl vyhnout a tak požádal Amy, aby vyplnila přihlášku a letěla s ním. Vážnější budoucnost ShAmy právě začala…

Obrovský vztahový šok

Takové finále osmé sezóny, nečekal nikdo. Stručně řečeno, Amy se rozešla se Sheldonem. To, co se odehrálo na samotném konci epizody šokovalo všechny – Sheldon vytáhl zásnubní prstýnek. Že by Sheldona nějak ovlivnilo manželství Leonarda a Penny? Nebo zkrátka cítil, že tento vztah potřebuje kupředu?

Nic neměnící prohlídka akvária v Long Beach

V deváté sezóně již Sheldon pochopitelně s Amy nebyl, ale v okolí panovala určitá atmosféra, která by měla tento vztah znovu sjednotit. Vyrazili si společně na prohlídku akvária v Long Beach. Po návratu domů Amy Sheldonovi zavolala a sdělila mu, že si tento výlet velmi užila. A také to, že chce být opět jeho přítelkyní. Sheldon si však uvědomil, že není ten pravý pro spokojené soužití s Amy, a tak byl nucen odmítnout. Znovuzrození ShAmy se nekonalo.

Prozření díky písni od Beach Boys

Píseň „Darlin“ bylo to, co Sheldona ovlivnilo natolik, aby zvážil znovuobnovení vztahu s Amy. Uvědomil si, že pouze ona dělá jeho život krásnějším a spokojenějším. Ovšem nevěděl, že Amy momentálně randí s podivínem Davem, který mimochodem naprosto miloval Sheldona a jeho práci. Jakmile dorazil k jejímu bytu, aby ji sdělil, co pro něj znamená, Amy byla v rozpacích. Z ničeho nic se v pozadí objevil Dave a řekl větu, která opět změnila naprosto vše… „Kiss her, you brilliant fool!“

Nezapomenutelné narozeniny

Vztah mezi Sheldonem a Amy byl obnoven. Sheldon dokonce upřednostnil oslavu narozenin své přítelkyně před premiérou filmu, který pro něj měl speciální a životní význam, a sice Star Wars. Ovšem co Amy k narozeninám koupit? Na to se ptal svých kamarádek Penny a Bernadette. Měl nějaké tipy. Z těchto promyšlených tipů jeden značnou měrou vyčníval… Pokud si to shrneme, tak jsme tady měli držení se za ruce, sepsání Dohody o spoluchodících, polibek, rozchod a znovuobnovení vztahu. Co chybí? Narozeninový dárek, který si bude Amy pamatovat do konce svého života. Vlastně i Sheldon.

Foto: CBS

Diskuze /6

duzurix

stejně nejlepší bylo první setkání. Ten pohled co po sobě Raj a Howard hodily v tý kavárně "co jsme to provedli..?!! " :D

#5 Sheldonor2000
7.1.2016 | 16:38:10
czechshamyfan

největší šok ve vztahu mezi Sheldonem a Amy jsem zažila na konci 8.série …rozchod a zásnubní prsten, možná mě to dostalo víc, než jejich první společná noc ;-)

#3 Cinkitoo
10.1.2016 | 17:43:56
Cinkitoo

#2 czechshamyfan: Ano, to byl šok, vůbec jsem nečekala, že by se to mohlo stát.

#4 czechshamyfan
11.1.2016 | 14:21:28
czechshamyfan

#3 Cinkitoo: jen doufám, že takové šokové podpásovky si scénáristi odpustí a budou nám servírovat jen to NEJ :-)

11.1.2016 | 19:05:50
Sheldonor2000

#1 duzurix: tak ne asi, vzdy se smeju kdyz to vidim (prominte za chyby)

15.1.2016 | 18:08:17
VampKošilka

Hezký článek, jejich cesta byla fakt hodně dlouhá.

24.1.2016 | 16:39:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec The Big Bang Theory

Seriál The Big Bang Theory je u konce. Strávil s námi krásných dvanáct let, díky nimž jsme se bavili příběhy nevšední party. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Nepřehlédněte

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Výkonný producent Steve Holland odpovídá na otázky ohledně finále seriálu

Seriál The Big Bang Theory je u konce a Steve Holland prozradil, jak výkonní producenti plánovali finále seriálu, proč se v něm odehrálo to, co se v něm odehrálo, a jak jsou se zakončením spokojení.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Partneři

Hlídejte si nás