The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) Hry pro vánoční pohodu

Hry pro vánoční pohodu

Hry pro vánoční pohodu

Není pohyb o tom, že Sheldon a jeho přátelé rádi hrají nejrůznější hry. Inspirujte se a některé si vyzkoušejte. Sice nás letos čeká jen pár volných dní, ale na zábavu si čas určitě udělejte.


17 0
23.12.2016

Že se Teorie velkého třesku nezaměřuje jen na deskové a karetní hry, vás přesvědčíme v tomto článku. Mozky se dají trénovat i dalšími jedinečnými aktivitami, které otestují vaše znalosti a poskytnou nekonečné hodiny zábavy.

1. Jídlo, přítel, souboj

Epizoda: The Platonic Permutation
Sheldon a Amy si zahráli hru při návštěvě vodního světa.
Podstata: Hráč představí tři živočichy a protihráč se rozhoduje, kterého by snědl, se kterým se raději spřátelil, a se kterým by bojoval.
Amyina verze „Pusa, svatba, vražda“, kde se ze tří lidí rozhodujete, koho byste políbili, vzali si, anebo zavraždili, je také možná. Anebo si vymyslete vlastní variantu.


2. Nestalo se

Epizoda: The Zazzy Substitution
Zábava od osmi do osmdesáti let… anebo si prostě pořiďte dvacet šest koček jako Sheldon.
Podstata: Hráč navrhne alternativní svět, který se od toho našeho liší pouze v jednom klíčovém aspektu. Další hráč/i kladou otázky a snaží se zjistit, co se v novém světě stalo.

Příklad: Ve světě, kde by vládl obří inteligentní bobr, které jídlo by se přestalo konzumovat? – Dánský sýr (Lidé by se mu chtěli zavděčit stavěním obřích hrází. Nízko položená Kodaň by byla zatopena, tisíce lidí utonulo a Dánové by nikdy nevymysleli svou pochoutku).

(Supertajní agenti hrající šachy. Foto: CBS)

3. Překážkové šachy

Epizoda: The Work Song Nanocluster
Leonard, Howard a Raj hráli speciální šachy.
Podstata: Šachy tak, jak je známe (zřejmě klasický duel, i když hráli tři). Ale táhnout může pouze ten, kdo se proplíží řadou laserových paprsků.

Vy si můžete zahrát v podstatě jakoukoli jinou deskovku, kterou vlastníte, ale podmínkou pro tah bude splnění ještě jiného úkolu.

4. Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock

Epizoda: The Lizard-Spock Expansion
Verze hry Kámen, nůžky, papír od Sama Kassa. Více v tomto článku.
Podstata: Hraje se s obohacením o prvky ještěr a Spock. Hráči si vyberou, který z prvků použijí proti protihráčům a všichni ho ukáží ve stejnou chvíli.
Nůžky stříhají papír, papír balí kámen, kámen tupí nůžky, kámen rozdrtí ještěra, nůžky ustřihnou hlavu ještěrovi, ještěr sní papír, ještěr otráví Spocka, Spock rozlomí nůžky, Spock vypaří kámen, ale papír zakáže Spocka. Pokud se ocitnete ve skupině, kde budou všichni volit jenom Spocka, šance na výhru je pouze s papírem, anebo s ještěrem.

(Gesto pana Spocka je ve hře nejoblíbenější. Foto: CBS)

5. Poslední písmenka

Epizoda: The Euclid Alternative
Sheldon hraje s Penny v autě hru s názvy prvků z periodické tabulky.
Podstata: Začíná se namátkově, ale každé další první písmenko slova, které hráč hádá, začíná na poslední písmenko předcházejícího slova.
Nemusí jít jen o chemické prvky a sloučeniny, ale třeba o světové země, hlavní města, rostliny, anebo variantu „Město, jméno, zvíře, věc.“

6. Táka

Epizoda: The Peanut Reaction
Podstata: Ve hře se snoubí sílu prověřující páka a postřeh prověřující Tetris, který hráči hrají na notebooku. Vítězem má být ten, kdo porazí druhého, ale sami si vyberte, zda v obou disciplínách, nebo jen v jedné.

(Sheldon proti Rajovi ve Tvarohovém ráji. Foto: CBS)

Pokud chcete zainvestovat, pořiďte si tematický balíček karet. Nemusí to být Tajemní válečníci z Ka'a, ale existuje plno karetních her řešících kriminální případy, obsahujících hlavolamy apod. Anebo si vyrobte či zakupte Sheldonovy oblíbené trojšachy. Případně si sami vyrobte deskovou hru. Postačí vám tvrdý papír jako podklad, hrací kostka a figurky si klidně vyrobte z recyklovaného či barevného papíru. Sheldonova hra Výzkumná laborka (epizoda 3.07) byla sice propracovanější, ale on přece jen soutěžil o výzkumné granty.

Diskuze /3

EvelinaCZ

Super článek!

redaktor
23.12.2016 | 10:50:13
piol29

A čo tak The Big Bear Precipitation a hra „nikdy som ešte ne…“? Nie je to klasická „deskovka“ ale zaradil by som to tu.

23.12.2016 | 14:47:24
Jimmy55

a nebo klubko vlny :D Aneb Amyiny Viktoriánské vánoce :)

29.12.2016 | 12:05:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E04: The Explosion Implosion

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Verze: HDTV.x264-SVA
Překládají @KlárkaP, @JudyVolf a o korekci se stará @Sluníčko11.

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit, děkujeme.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Partneři

Hlídejte si nás