The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku) TBBT zpřístupňuje vědu

TBBT zpřístupňuje vědu

TBBT zpřístupňuje vědu

Výkonný producent komediálního hitu stanice CBS a autor připravované knihy „Does Santa Exist?“, Eric Kaplan, pohovořil o tom, jak seriál pomáhá zlidšťovat vědce.


2 0
12.5.2013

Je vzdělání důležitou částí The Big Bang Theory, které se točí kolem dvou fyziků a jejich přátel? Podobá se to vědeckému vzdělávání. Usilujeme o to, aby lidé vnímali vědce jako skutečné lidi a že věda je něco, co mohou skuteční lidé, jako oni, dělat.

Jak spojujete vědecký žargon s rozvíjením postav? Snažíme se je příliš neodlišovat, protože naše postavy jsou lidé, kteří se vášnivě zajímají o vědu. Například, nechali jsme Sheldona (fyzik) pohádat se s Amy (neurobioložka). Obsah jejich hádky byl čistě filosofický, protože jediné, co si z této hádky potřebujeme odnést je, že ona tvrdila, že je chytřejší než on a on tvrdil totéž – emocionální realita, o to tu jde.


Většina scénáristů se vědě nevěnuje, jak se připravujete vy? Čteme vědecké časopisy a seznamujeme se s oblastmi, kterým se naše postavy mají zabývat. Máme konzultanta, který je skutečný profesor fyziky na U.C.L.A. – David Saltzberg.

Jaký je smysl nebo důvod atomových animací, které oddělují scény? Myslím, že jsem si všiml, že jedno je lithium. Myslím, že stejnou otázku už mi někdo pokládal. Bylo to jako: “Hey, není to lithium?” A má odpověď byla: “Ano, je to lithium.” Ale není to proto, že by bylo lithium antidepresivum nebo tak něco.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S11E15: The Novelization Correlation

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Verze:

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Partneři

Hlídejte si nás