Billions Billions očima redaktorů Edny

Billions očima redaktorů Edny

Billions očima redaktorů Edny

Na duel mezi miliardářem Damianem Lewisem a státním návladním v podání Paula Giamattiho se těšila řada diváků a letošní novinka stanice Showtime většinu z nich rozhodně nezklamala. A jak se líbila našim redaktorům? To se dozvíte v recenzi.


12 0
25.5.2016

@KevSpa

Billions se pro mě stal nejočekávanější novinkou roku hned, jak jsem zjistila, že si hlavní roli zahraje můj oblíbenec Damian Lewis (Band of Brothers, Homeland, Wolf Hall). Stanice Showtime mě navíc ještě nikdy vyloženě nezklamala, takže bylo jasno. A podle předpokladů mě seriál chytl po pár minutách i přesto, že svět financí není zrovna můj koníček a z čísel mám hotovou fóbii. Je to ale tak výborně napsané a skvěle obsazené, že ani divák, který ve finanční oblasti tápe, nepřijde zkrátka. Jediný slabší díl jsem v celé první řadě hledala marně, Billions je jedna velká jízda plná skvělých dialogů, překvapivých momentů a především vynikajících hereckých výkonů. Vedle obou hlavních hvězd stojí za zmínku především Maggie Siff v roli Wendy Rhoades, Toby Leonard Moore jako Bryan Connerty a nepřehlédnutelný vtipálek Wags v podání Davida Costabilea. Většinu času na tuhle chytře rozehranou hru jen civíte s otevřenou pusou a věřím, že tvůrci v další sezóně na obrátkách rozhodně neuberou. Tenhle duel mezi Damianem Lewisem a Paulem Giamattim byste si rozhodně neměli nechat ujít.

@Lucifrid

Na Billions mě samozřejmě nalákala jména Lewise a Giamattiho. Když se přidal i ten první skvostný trailer, mé nadšení vystoupalo na vrchol. První díl dalece předčil veškerá očekávání a další epizody ani jednou nezaváhaly, kvalita se stále držela neskutečně vysoko a každý díl ve mně vyvolával jásot. Hodně se mi líbilo, že nešlo jen o duel dvou hlavních hrdinů, ale do děje významně zasáhly i jejich manželky a další postavy. Wendy mi ze všech postav přirostla k srdci nejvíc. Konečně silná ženská postava, která jedná logicky a není tu jen na okrasu, ale naopak určuje směr děje a vyrovná se svým mužským protějškům a nemá potřebu se nad ně povyšovat. Stejně tak i ostatní ženské postavy. Finanční téma nemusí nikoho děsit, spíše děj doplňuje a většina termínů není pro pochopení složitá, naopak ze strany diváka je zajímavé do této sféry proniknout. Zároveň je velkým plusem to, že nikdo není na první pohled záporákem nebo klaďasem, každý má své špatné stránky, ale zároveň vlastnosti, pro které ho budete milovat. Už od prvních vteřin seriál provokuje a do posledního dílu s tím nehodlá přestat. Za mě nejlepší novinka této sezóny a už netrpělivě vyhlížím druhou řadu.


@LuAn

Na Billions jsem se těšila hlavně kvůli hereckému obsazení. Protože se mi zatím líbilo vše, v čem oba pánové hráli, bylo jasné, že se musím podívat i na Billions. Navíc mě po prvních trailerech zajímalo, co Axe s těmi „kurevskými“ penězi udělá. Výsledek nezklamal. Billions je promyšlené drama. Je to vtipné, chytré a napínavé. Chvílemi nevíte, komu fandit, padouchovi, co není tak úplně padouch, nebo klaďasovi, co nedělá všechno kladně? Navíc miluji silné ženské postavy a Billions jich nabízí několik. Rozhodně doporučuji a nejlépe jako maraton.

@TheDarkKnight

Dobrý film nebo seriál se prý pozná podle toho, že jeho myšlenka přesahuje mantinely příběhu a má přesah, který by šel aplikovat na vícero témat. Platí-li toto pravidlo, řadí se do nepříliš velké skupiny seriálů, které to splňují, i Billions. I přesto, že je seriál ve své podstatě uzavřen pouze do skořápky světa financí, odráží současnou situaci nerovnosti a nekázně ve společnosti a klade si otázku, zda může poctivost vyhrát nad intrikařením. Když si k tomuto silnému základu poté přimyslíte stanici Showtime, Paula Giamattiho s Damianem Lewisem v hlavních rolích pod taktovkou režisérů, kteří stojí za některými díly House of Cards či Mad Men, vyjde vám jedna z nejlepších seriálových novinek tohoto roku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Jak se líbila první série vám? A těšíte se na druhou řadu? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Foto: Showtime

Diskuze /3

nipandelm

Do tohoto seriálu se mi zatím moc nechtělo, ale vaše hodnocení mě nutí mé stanovisko změnit.

#2 tomcz
překladatel
27.5.2016 | 14:18:16
tomcz

#1 nipandelm: je skvělý!

27.5.2016 | 20:38:36
Manonka

Tohle je opravdu parádní seriál, věděla jsem, že Damian nezklame:-) Ale jak čtu hodnocení, tak budu asi jediná komu lezla Wendy na nervy, já jí tedy opravdu nemusela, ostatní postavy jsem si ale zamilovala všechny :-)

30.5.2016 | 20:36:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Recenze

Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Souboj státního návladního Chucka Rhoadese a miliardáře Bobbyho Axelroda letos pokračoval ve velkém stylu. Jak se našim redaktorům líbila druhá řada Billions, se dozvíte v následující recenzi.

Reklama

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Nepřehlédněte

Taylor budeme ve třetí sérii vídat pravidelně

Taylor budeme ve třetí sérii vídat pravidelně

Asia Kate Dillon, která se ve druhé sérii představila v roli Taylor, byla pro chystanou třetí řadu povýšena na jednu z hlavních postav. Vídat se s ní tak budeme i příští rok.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás