Billions Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Souboj státního návladního Chucka Rhoadese a miliardáře Bobbyho Axelroda letos pokračoval ve velkém stylu. Jak se našim redaktorům líbila druhá řada Billions, se dozvíte v následující recenzi.


10 0
30.6.2017

@KevSpa

Obavy některých diváků, že druhá řada Billions bude už jen nastavovaná kaše, která nepřinese nic nového, se podle předpokladů nevyplnily. Z druhé série se naopak vyklubala ještě větší jízda, kterou měli tvůrci promyšlenou do nejmenšího detailu. Jistě, stále se hlavní dějová linka zaměřuje na souboj mezi Axem a Chuckem, ale nehrozí, že by tahle jejich hra na kočku a myš zevšedněla či hrozila jen opakováním již viděného. Rhoadesovy politické ambice dodaly ději potřebnou šťávu, stejně jako jeho zaměření se na jiné oběti, přes které by se mohl dostat Axelrodovi na kobylku. A v neposlední řadě tu velkou roli sehrály napjaté vztahy mezi oběma muži a Wendy Rhoadesovou. Druhá série zkrátka nezklamala a byla korunovaná závěrečnými dvěma epizodami, které jsou hotovým mistrovským dílem. A navíc si to tvůrci parádně rozehráli pro třetí řadu, které už se nemůžu dočkat.

@Lucifrid

Druhá řada Billions mi přišla o trochu kvalitnější než ta první, kterou jsem hodnotila hodně vysoko. V každém případě seriál loni patřil, a letos to asi bude stejně, do mého TOP5 toho nejlepšího, co se vysílá. Druhá řada nám přinesla hromadu skvělých zvratů, podrazáckých akcí a spoustu skvělých nových postav. Žádná z nich přitom nebyla zbytečná, třeba vizionář Heidecker, který byl Wendinou vsuvkou, a Todd Krakow, jenž byl vítaným zpestřením, a hlavně Oliver Dake, u nějž doufám, že bude povýšen na hlavní postavu třetí řady. Christopher Denham měl zajímavou postavu už v Manhattanu, ale tady mu ta role byla psaná snad přímo na tělo. Ve třetí řadě by to chtělo taky víc pusíka Roba Morrowa, to jeho charisma! Oni všichni mužští představitelé předvádí výkony par excellence. Ústřední dvojku netřeba komentovat, Wags je excelentní a vůbec by mi nevadilo, kdyby měl větší prostor. Na druhou stranu, scenáristé mají vychytáno, že se vám žádná postava nepřejí, ale ani vám nepřijde zbytečná. Jen možná letos (čistě subjektivně, ono to tak ve výsledku asi nebude) nedostala tolik prostoru Wendy, zato jsme viděli víc Lary. Taky samozřejmě dost vyčníval/a Taylor a za tuhle postavu jsem dost ráda, sedne do Axeho firmy jako ulitá a byl u ní vidět velice rychlý vývoj. Jako divák bych si hrozně přála, aby se Billions vrátily v hlavní sezóně a ne v midseason, protože tohle je prostě špička.


@gongis

Druhá série Billions začíná tam, kde jsme se s tou první rozloučili a rozhodně neztrácí na tempu. Sledování souboje na dálku mezi Bobbym Axelrodem a Chuckem Rhoadesem je stále velmi napínavé, i když to dlouho vypadá, že se vlastně vůbec nic neděje. Dějová linie se oproti první sérii rozrůstá o další zajímavé větvičky, které do sebe nakonec krásně zapadají a vytvářejí kvalitně vystavenou zápletku. Ačkoli se ze světa byznysu a práva po každé odvysílané epizodě ozývalo, kolik lze nalézt v seriálu chyb, je až na pár iracionálních rozhodnutí některých postav vyprávění příběhu pro normálního smrtelníka stále uvěřitelné. Ve hře, kde nikdo nehraje čistě a podle pravidel, se jednoduše stane, že divák začne fandit oběma stranám a vlastně jenom čeká, kdo ze souboje vyjde jako vítěz. A jelikož byl seriál obnoven pro třetí sérii, je tak nějak jasné, že oba rivalové dostali od svého soupeře pár tvrdých ran, ale na zádech ještě ani jeden definitivně neleží. Dozvíme se příští rok na jaře, jak jejich zápolení dopadne? Pokud se vám Billions ještě nedostaly do seriálového hledáčku a baví vás seriály typu Suits nebo House of Cards, nastal čas rozšířit váš seriálový svět o další skvělou podívanou.

Jak se líbila druhá série vám? A těšíte se na třetí řadu? Podělte se o své dojmy v komentářích.

Foto: Showtime

Diskuze /3

Angi

Souhlasím. Hrozně přehlížený seriál a přitom naprostá pecka. Akorát musíte mít tenhle typ seriálu rádi. Pokud vás zajímá spíše Arrow, tak to pro vás asi nebude. Ale nikdy není pozdě to zkusit. ;)

#2 witch.rch
1.7.2017 | 9:16:53
witch.rch

#1 Angi: souhlas!

1.7.2017 | 18:55:04
Neasi2

Seriál je top ve svém žánru. Doporučuji alespoň vyzkoušet.

2.7.2017 | 12:28:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Billions a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Recenze

Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Druhá série Billions očima redaktorů Edny

Souboj státního návladního Chucka Rhoadese a miliardáře Bobbyho Axelroda letos pokračoval ve velkém stylu. Jak se našim redaktorům líbila druhá řada Billions, se dozvíte v následující recenzi.

Trailer ke druhé sérii

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Nepřehlédněte

Taylor budeme ve třetí sérii vídat pravidelně

Taylor budeme ve třetí sérii vídat pravidelně

Asia Kate Dillon, která se ve druhé sérii představila v roli Taylor, byla pro chystanou třetí řadu povýšena na jednu z hlavních postav. Vídat se s ní tak budeme i příští rok.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás