Bitten Laura Vandervoot o své roli: Chcete, abych byla nahá a chcete, abych pořád jedla...

Laura Vandervoot o své roli: Chcete, abych byla nahá a chcete, abych pořád jedla...

Laura Vandervoot o své roli: Chcete, abych byla nahá a chcete, abych pořád jedla...

Co prozradily o seriálu BItten autorka knižní předlohy Women of the Otherworld Kelley Armstrong a představitelka hlavní role Eleny Michaelsové Laura Vandervoort?

Dozvíme se o akčních scénách, o tom, jaké bylo pro Lauru hrát hlavní roli a jaký vliv má na seriál autorka knihy.


0 0
10.1.2014

Co váš příběh inspirovalo?
Kelley Armstrong: Před mnoha lety jsem byla ve skupině tvůrčího psaní a dívali jsme se na epizodu seriálu Akta X. Bylo to o tradičních vlkodlacích. Chlápka kousli, začne vyvádět a změní se v monstrum. Říkala jsem si, že já bych to tak neudělala a v podstatě jsem pro svou skupinu napsala povídku opačnou.

Jaký je Bitten v porovnání s Being Human nebo Teen Wolf?
Kelley Armstrong: Naši vlkodlaci jsou nohama na zemi a jsou tak realističtí, jak jen to jde. Když se změní, nejsou jiní, než klasický vlk. Mají stejnou barvu vlasů a očí, jako když jsou lidé. Příběh byl napsán v devadesátých letech, takže jsem se nemusela s dalšími podobnými příběhy trápit. Tehdy nikdo nevěděl, jak prodat příběh o vlkodlacích, kteří nejsou zlí. Použila jsem hodně pověstí a zasadila je do současnosti, takže tito vlci mohli existovat po století, aniž by o nich někdo věděl. Tato šou je zaměřená víc na dospělé než na teenagery a mladší publikum.


Je zde mezi členy smečky nějaké pouto?
Kelley Armstrong: Když jsem ty vlky psala, zakládala jsem to na skutečné vlčí smečce. Jejich pouto je prostě silnější než instinkt. Elena je se svou smečkou těsně spojena. Na tom není nic nadpřirozeného.

Jaký vliv jste na seriál měla? Řídí se šou knihou? Překvapilo vás na té adaptaci něco?
Kelley Armstrong: Nemám na to žádný vliv, ale zdá se mi to akorát. Měnili ten příběh pro jiné médium. Strávila jsem v Elenině hlavě tolik času a ten příběh potřeboval být viděn novýma očima. Prvními scénáři a skvělým psaním jsem byla nadšena. Ta adaptace mě nijak neznepokojovala a John Barbisan mě v tom ujišťoval každým krokem. Je zábavné vidět, co dělají další postavy, protože kniha je vyprávěná Elenou, takže samozřejmě nevidíte nic, co nevidí ona.

Co vás této roli poutá? Co se vám na jejím hraní líbí?
Laura Vandervoort: S Elenou mě toho hodně spojuje. To, že je silná a dokáže se o sebe postarat a nebojí se chlapy srovnat, když je to potřeba. Mám ráda bojová umění. Ve finále nás čeká obrovská bitva. Naši úžasní koordinátoři do toho boje dokázali dostat jistou zvířecí stránku. Tuhle roli mi nabídl John Barbisan a udělali jsme z ní postavu, která má sice vady, ale je silná.

Povězte nám o Eleně…
Kelley Armstrong: Stvoření Eleny spadá do minulosti. Chtěla jsem vytvořit postavu, která je vlkodlakem a nelíbí se jí to, ale která to nakonec přijme. Nakonec přijme to, že to, kým si myslíte, že byste měli být, nemusí vždy být tím, kým byste měli být.
Laura Vandervoort: Potlačuje svou zvířecí stránku, aby mohla být vším pro ostatní. Nejdřív jsem netušila, kam to míří, ale je tam řada vrstev. Je to vše o rodině a postavách, není to jen o nadpřirozenu. Smečka není tou rodinou, kterou si pro sebe představovala, ale je stále její rodinou.

Byla pro vás tato role výzva? Jak ji srovnáváte se svými dalšími rolemi?
Laura Vandervoort: Byla to má nejnáročnější role. Poprvé jsem šou vedla a hodně jsem se o svou postavu zajímala. Byl tu tlak, když jsem hrála Super dívku ve Smallville, ale nebyl tam žádný prostor pro interpretaci. Stejně jako u Lisy ve V jsem byla v první řadě méně významnou postavou a moje role se stávala významnější, jak rostl seriál. V Bitten jsem se do své postavy poprvé v životě zamilovala. Elena je zajímavá postava! Mohla jsem do toho hodně dát. Je smutná a má řadu vrstev a není dokonalá. Bylo to náročné být v každé scéně, každý den a snažila jsem se dělat všechny kaskadérské kousky. Ve stejnou chvíli, kdy Elena vstupovala do smečky, Laura vstupovala do seriálu a obě jsme se snažily získat si v těchto skupinách své místo.

V knihách se s Elenou hodně špatně zachází…
Kelley Armstrong: Na tenhle typ postav toho musíte hodně nahrnout! Primárně se stará o svou rodinu a přijetí. Byla vychována v pěstounské péči. Smečka není tou rodinou, kterou si v dospívání představovala, ale je tou jedinou, kterou má. Mám titul z psychologie a ten mi pomohl.

Jaké jsou vaše vzory v ženských akčních rolích?
Laura Vandervoort: Film o Buffy a taky ten seriál. Díky tomu jsem se zamilovala do bojových sportů. Pak film Vetřelec. Co se herců týče, tak třeba Meryl Streep.

Četla jste ty knihy?
Laura Vandervoort: Bitten jsem četla. Pak jsem četla scénáře. A myslím si, že jsme knihám vážně věrní.

Zdá se, že vlkodlaci hrozně moc jedí . Jak se vám to líbí?
Laura Vandervoort: Producenti rádi vidí Elenu na obrazovce jíst. Jí, když je ve stresu. Navíc musí skrývat, jak moc jí, před svým přítelem. Říkám jim: Chcete, abych byla nahá a chcete, abych pořád jedla…

První díl seriálu se vysílá již v sobotu v noci…

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál Bitten ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E10: Truth, Changes, Everythin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Sedí na verze:
HDTV.x264-KILLERS
WEB DL.AAC2.0.H.264

Viděli jste...

Viděli jste...

Promo fotky postav

Promo fotky postav