Bitten Shrnutí a pár postřehů z první epizody

Shrnutí a pár postřehů z první epizody

Shrnutí a pár postřehů z první epizody

Jelikož už od vysílání první epizody seriálu Bitten uběhl téměř týden a již dnes v noci se má vysílat epizoda další, není snad příliš brzy, abych se s vámi podělila o její shrnutí a pár postřehů, jež pro stránku SpoilerTv.com napsala Lisa Macklem a přeložila moje maličkost.


0 0
18.1.2014

První epizoda seriálu Bitten nazvaná Summons byla napsána Daeganem Fryklindem a režíroval ji Brad Turner. Seriál je založen na knize Women of the Ohterworld od Kelley Armstrong. První epizoda nám nabídla pár úžasných speciálních efektů, silnou ženskou hlavní postavu a působivé psaní.

Fryklind dříve produkoval a psal věci jako Motive, The Dark Corner, The Listener a Being Erica. Turner se účastnil projektů jako 24, The Vampire Diaries, Stargate SG-1, Stargate: Atlantis, Smallville, Battlestar Gallactica, a The Outer Limits. Šou v sobě nese řadu kanadských prvků a všichni hlavní představitelé jsou z Toronta, kde se seriál částečně natáčí.


Laura Vandervoot hraje Elenu Michaelsovou, jedinou ženskou vlkodlačici na světě. Je známá především jako Super dívka ze Smallville a Lisa z V. Greyston Holt (Alcatraz, Durham County) hraje Claytona Danverse, Greg Bryk (ReGenesis, Aaron Stone, XIII: The Series) hraje Jeremyho Danverse, Paul Greene (Wicked Wicked Games) hraje Philipa McAdamse, Michael Xavier (The Best Years) hraje Logana Jonsena, a Natalie Brown (Cracked, Being Human, Sophie) hraje Diane McAdamsovou.

Co tento seriál skutečně odlišuje od dalších vlkodlačích seriálů je to, že je mnohem dramatičtější a je to podívaná pro dospělé. Varování stanice Space mluví za vše: „Seriál obsahuje scény s násilím, sexualitou, hrubý jazyk a podívanou pro dospělé“. Vlkodlaci samotní se více podobají skutečným vlkům. Mají stejnou srst a oči jako když jsou lidé, ale nemají žádné super schopnosti. Nicméně jako lidé se rychle léčí a očekávám, že se dozvíme i to, že mají zbystřené smysly. Jednou z vtipných částí je to, jak moc Elena musí jíst, aby uspokojila svůj zrychlený metabolismus.

Byla jsem závislá hned od prvních scén, které jdou zcela podle vašich očekávání. Protože Elena potlačuje přeměny, jelikož nedokáže přijmout svou vlčí část, téměř ztratí kontrolu během sexuálního styku se svým přítelem. Čekali bychom, že své proměny nedokáže kontrolovat, jak to u vlkodlaků známe, mění se za úplňku a nemohou s tím dělat nic. Zábavné je, že se, když zápolí s tím, aby se neproměnila hned, dostane do výtahu se ženou, která má na sobě kabát, který vypadá, jak kdyby byl z vlčí kůže. Speciální efekty byly výborné a nejdřív jsem si nebyla jistá, zda se dívám na skutečného vlka, nebo jen výplod grafiky.

Úvodní scéna proti sobě hezky staví Elenu a Scotta (hraje Marc Bendavid), který v baru odmítá dívku s tím, že je coura, zatímco Elena se mění ve vlka. Tak nás přepínají mezi dvěma realitami – mezi vlkem honícím králíka a tím, jak je tato dívka zabita. Vysvětlení se dočkáme v průběhu epizody.

Televize nemá mnoho silných ženských postav, takže Elena je jako závan čerstvého vzduchu. Hned na začátku ji vidíme během milostné scény a pak jsme svědky toho, jak iniciuje další sex, když se ráno vrátí domů. Odešla od své smečky a začala žít na vlastní pěst, ale nyní ji smečka volá zpět domů. Také dokáže udeřit sama, když přijde na pomoc Loganovi, když spolu běhají. Také se mi líbila scéna v baru, kdy se ji snaží ten blbeček sbalit a ona ho řádně uzemní. Ve smečce zastává důležité místo, je jejím stopařem. Vážně se těším, až budou odhalovat její minulost. Dozvíme se, že se musela naučit bránit, aby „zabránila tomu, aby se jí znovu staly špatné věci“. Podle několika krátkých scén, které jsem viděla, se zdá, že nebyla vždy touhle silnou ženou.

Jedním z hlavních témat seriálu je rodina. Smečka ji samozřejmě zosobňuje. Nejprve se seriál zaměřuje na jejich různé stránky a poté na jejich rodinu. Clayton je profesor antropologie a ve své první scéně učí třídu o tom, jak si musíme uvědomovat sami sebe. Říká jim: „Musíme si uvědomit, kdo jsme,“ a popisuje rozdíly mezi animusem, animou a osobností. Osobnost je maska, za kterou se schováváme. Přednáška je proložena tím, jak Elena a Logan probírají její noční přeměnu. Jak Elena, tak Logan se schovávají za osobami, které zde v Torontu vytvořili. Logan pracuje jako psycholog a Elena je fotografkou. Je zajímavé, že jak Logan, tak Clay mají výjimečnou schopnost nahlédnout do lidského nitra. Elena má aktuálně problém zapadnout do své nové lidské rodiny – minimálně okouzlit děsivou matku jejího přítele.

Líbilo se mi, že Philip vyhrál cenu za kampaň postavenou na zombie apokalypse – což je nyní další nadpřirozený trend. Jistě že je i tento humorný moment hezky propojen s tématem rodiny – „Prodáváme jen to, co už lidé chtějí: rodinu a ochranu těch, které milujeme“. Tato scéna je také skvělá v tom, že Elena sedí u jednoho stolu s Philipovou matkou a jeho sestrami a zatímco ony jsou namačkány na jedné straně, ona je sama na té druhé a je mezi nimi obrovská mezera. Elena Philipovi o své vlastní rodině nic neřekla. Říká smečce vzdálená rodina, ale byla vychována v pěstounské péči. Líbilo se mi, jak Elena řekla Loganovi, že Philip je její bratranec a že jejich rodina je jak les – velmi vhodné!

Akce v Torontu je prokládána akcí v Bear Valley ve státu New York. Nalezení mrtvé ženy (té ženy z baru, kdy se dozvíme, že Elena zabila králíka) donutí Jeremyho svolat všechny domů, aby to vyřídili s podvraťákem, co ji zabil. Musejí zabránit tomu, aby se zbytek světa dozvěděl o vlkodlacích. Elena a Logan jsou v lese natočeni záhadným člověkem, zatímco jsou vlkodlaky a Elena zabije kojota. Bude zajímavé, pokud to bude někdo, kdo loví vlkodlaky, nebo jen někdo, kdo je prostě překvapený, že v Torontu vidí vlkodlaky. Mohu dosvědčit, že kojoti na předměstích Toronta jsou.

Elena a Clay mají pohnutou historii a on je jedním z důvodů, proč vůbec odešla. Elena řekne Loganovi, že má pocit, jako by byli vojáci, zatímco Logan jí radí, jak se nezaplést do lží. Logan jí znovu opakuje, že nemůže změnit to, že je vlkodlakem, protože jím nyní je, ať chce nebo ne. Nemůže se skrývat před zvířetem ve svém nitru. Nakonec Elena ustoupí a epizoda končí tím, jak přijede do Stonehavenu.

Nemůžu se dočkat, až se o této neobvyklé smečce vlkodlaků dozvím víc. Laura Vandervoot už si mě svou rolí Eleny získala. Když to spojím s dobrými efekty, silným scénářem a výkony, tahle šou určitě bude patřit na můj zimní watchlist.

A co si o první epizodě myslíte vy? Jste fanoušky knih? Líbí se vám tento nový druh vlkodlaků? Podělte se o své názory v komentářích ní­že.

Diskuze /3

vikimi

Naprosto mě to chytlo, doslova počítám hodiny, než bude další epizoda :)

webmaster
18.1.2014 | 18:21:46
vikimi

Mimochodem, moc děkuji za všechny skvělé příspěvky o Bitten!! :) včetně titulek, samozřejmě

#3 Milenka
webmaster
18.1.2014 | 18:22:25
Milenka

#2 vikimi: Rádo se stalo :)

webmaster
18.1.2014 | 18:41:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál Bitten ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E10: Truth, Changes, Everythin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Sedí na verze:
HDTV.x264-KILLERS
WEB DL.AAC2.0.H.264

Viděli jste...

Viděli jste...

Promo fotky postav

Promo fotky postav