Bitten Shrnutí a pár postřehů ze druhé epizody

Shrnutí a pár postřehů ze druhé epizody

Shrnutí a pár postřehů ze druhé epizody

Dnes v noci nás čeká další epizoda seriálu Bitten nazvaná Trespass, kde se probudí stará chemie mezi Elenou a Clayem a Elena bude bojovat s oním podvraťákem ve své vlčí formě.

A jelikož od odvysílání druhé epizody uběhl již týden, přináším vám shrnutí od Lisy Macklem ze SpoilerTv.com


0 0
25.1.2014

Druhá epizoda seriálu Bitten nazvaná Prodigal byla napsaná Daegan Fryklindovou a režírovaná Bradem Turnerem. Na základě názvu jsem přemýšlela o marnotratném synovi – syn, který odejde od své rodiny, ale musí se vrátit a přiznat svou chybu, což je přesně způsob, jak se smečka dívá na Elenu. Nicméně z aktuálního děje jsem se musela sama sebe ptát, zda se to nevztahuje na toho podvraťáka, kterého pronásledují.

Epizoda nám začíná postupně objasňovat, v čem se tito vlci liší. Zatímco oceňuji to, jak nám pomalu objasňují minulost, obzvlášť to, co se stalo mezi Clayem a Elenou, trochu mě rozčiluje to, jak pomalu nám ukazují, proč je mezi nimi takové nepřátelství.


Tato epizoda zkoumá téma: Co máme v povaze. Je zde skvělá scéna s Petem a Elenou. Elena byla traumatizována tím, že zabila Joseho Cartera a je odhodlaná již nikdy nezabít. Zabíjení má spojené s tím být součástí smečky – že když je se smečkou, nemůže se tomu vyhnout. Pete jí říká, že tak to není – že nemusí zabíjet. Varuje ji, stejně jako v minulé epizodě Logan, že když bude vlka v sobě potlačovat a snažit se předstírat, že je obyčejný člověk, bude to jen o to nebezpečnější. Nemůže změnit svou přirozenost tím, že ji bude prostě popírat.

Dalším zjevným spojení je to, že jejich přirozeností je býti vlkem. Každý z nich má ve smečce své místo. Elena je jejich stopař, Clay a Nick jsou výkonnou mocí. Elena dokonce dokáže vycítit, že je podvraťák, kterého pronásledují, nově pokousaný.

Také je zde skvělá scéna u snídaně, která nenápadně ukazuje, že Jeremy je alfa. Stůl se prohýbá pod jídlem a je obklopen hladovými vlky, kteří ale přesto čekají, až si Jeremy vezme první sousto a naznačí jim, že mohou jíst. S tím, jak ukazují Jeremyho tichou sílu, odvedli parádní práci. Je to zjevně se starající, milující vůdce, ale to on je ve vedení. Taky se mu všichni hlásili, když dorazili.

Toni je Jeremyho pravá ruka a nejbližší důvěrník. Probírají spolu, že chtějí, aby se Elena vrátila ke smečce, ale proto, že si vzpomene, že je to její domov, ne proto, že ji do toho budou nutit. Dozvíme se, že Jeremy neměl dobrý vztah se svým otcem, na což mu Elena říká, že „Dobří otcové se hledají těžko“. Elena Jeremyho zjevně miluje jako otcovskou figuru a záleží jí na něm. Víme přeci, že vyrostla bez rodiny, nebo otcovské figury.

Jsem zvědavá, proč Eleně podruhé trvalo tak dlouho se přeměnit, když byli s Clayem a Nickem na sledovačce. Víme, že se bojí, že se změní ve vraha a přijde o svou lidskost, ale je v tom něco víc? Je to tím, že se prostě zdráhá přijmout tuto stránku své povahy? Je jedinou ženou, která kdy přežila proměnu a říkám si, zda to znamená, že je pro ni přeměna těžší. Je víc bolestivá? Nebo je to tak, že čím častěji se měníte, tím je to snazší, nebo je to pro ni bolestivější a obtížnější, protože vyšla ze cviku.

Ten hlas, když si Elena pročítá svitky, je prostě hrozný. Nejsem si jistá, kdo rozhodl použít hloupý přízvuk a udělat to takhle afektovaně, ale bylo to špatné rozhodnutí. Spíš, než aby to působilo historicky, to působilo hloupě. Spíš bych preferovala, aby to bylo Lauřiným hlasem.

Nicméně nám tento hlas poskytne cenné informace o vlkodlacích a Elena se s nimi znovu seznamuje. Stejně jako u všeho, jsou to vítězové, kdo píší historii, takže záznamy ukazují smečku jako ušlechtilou smečku, která je proti osamělým vlkům neboli podvraťákům. Pokud podvraťáci musejí být hlídáni a trestání, co je potom Elena, když je sama v Torontu? Má tam Logana a přijela, když byla zavolána, stejně jako Logan a Pete, kteří také nežijí se smečkou.

Elena také čte pravidla. Pravidlo číslo jedna je zachovávat tajemství o existenci jejich druhu. Mají zakázáno se přeměňovat před lidmi, nebo je zabíjet. Ale když se změní před člověkem, mohou jej zabít. Elenino zabití Cartera se zdá být opodstatněné, protože chránila jejich druh. Navíc to byl žoldácký psychopat, co někomu uřízl ruku! Jistě, že ten podvraťák, kterého pronásledují, je nově proměněný, takže pravidla nezná. Jsem zvědavá, jak se s tímhle novým vlkem popasují. Jaká je zodpovědnost toho, kdo ho proměnil? Jeremy je chce najít oba. Může je nějaká smečka přijmout mezi sebe? Navíc se dozvíme, že Elena je jedinou ženou, která kdy přežila přeměnu a že ženy se mohou stát vlkodlaky jen po kousnutí. Ale když Jeremy mluví o svém otci, zní to, jako by mluvil o svém biologickém otci, který byl také vlkodlak, takže by mě zajímalo, zda se mužští vlkodlaci mohou vlkodlaky rodit.

Nicméně je to úžasné a nádherně detailní. Vzbuzuje to v nás pocit rodiny a historie. Dům také vypadá tak, že pamatuje lepší časy. Také obsahuje hlavně mužské rysy. Pokoj se záznamy je velký a jsem zvědavá, na co tam mají tu klec. Elenin pokoj je o trochu více ženský, ale je velmi strohý, odráží to, že si vzala všechno důležité s sebou. Bylo by hezké mít tam na okenním parapetu třeba pár fotografií. Vidíme, že tam nechala prsten – vypadá to na zásnubní prsten – který je stejný jako ten, co nosí Clay.

Ve flasbacku vidíme, jak Clay před čtyřmi lety Elenu poprvé přivedl do Stonehavenu. Dozvídáme se také, že Clay měl od Jeremyho zakázáno, aby za Elenou šel, když odjela.

Líbilo se mi to zápasení. Bylo hezké vidět Elenu, jak drží krok s muži.

Právě když se Elena chystá odjet, najdou tělo mrtvého chlapce. Je zjevné, že to ji zde udrží a bude dál lovit. Nevidíme, kdo toho chlapce zabil. Mohl to být někdo, kdo věděl, že se Elena k mrtvému chlapci zády neotočí, nebo to byl ten podvraťák? Přirozeně, když toho chlapce najdou, nejsou daleko ani lovci.

Celkově jsem si tuhle druhou epizodu vážně užila. Je zjevné, že Elena bude muset bojovat za svou nezávislost, a to zejména v této patriarchální společnosti, což zdůrazní to, když ji Clay pohladí jako mazlíčka. I když mám k této epizodě pár výhrad, stále jsem tím příběhem fascinována a je to skvělé mít ženskou hlavní postavu, která je dost silná, aby zvládla tlak vedení.

Co vy si myslíte o této epizodě? Fascinují vás tito noví vlkodlaci? Co byste chtěli vidět dále?

Podělte se s námi o své názory.

Diskuze /4

luckily

Mě ten seriál chytl už od prvního dílu, tak doufám, že se probojuje do druhé série a že si udrží stejnou kvalitu jako první dva díly..:) Každopádně bych chtěla trochu více prostoru pro ostatní postavy, tak snad se tak i stane… Ráda bych věděla třeba něco nového o Nickovi…;) A mám takové tušení, že jeden z důvodů proč Elena odešla, je právě to, že je jediná vlkodlačice a jestli prostě Clay po ní nechtěl zachovat rodnou linii..:D

#3 vikimi
25.1.2014 | 23:02:06
Milenka

Že by se Clay chtěl rozmnožovat? :D Tak tahle možnost mě ani nenapadla. Myslím si, že tím hlavní důvodem, proč odešla. bude to zabíjení/neza­bíjení. A docela dobrá zápletka by byla, kdyby se ukázalo, že chtěla, aby šel Clay s ní a on si místo ní vybral Jeremyho a smečku. To by byl dobrej důvod, proč ho tak nenávidí..

webmaster
26.1.2014 | 9:04:44
vikimi

Já jsem pochopila, že on jí celou dobu neřekl, kdo je. Lhal ji a nakonec ji jednoho dne kousl. Ze začátku to pro ni bylo těžké, pak si zvykla, ale když musela zabít toho muže, co se je chystal odhalit, všechno se změnilo. Už tam nemohla vydržet, měla toho dost, bála se zabíjení, a tak odešla. Opustila Claye, protože to byl on kdo ji kousl a způsobil všechny potíže.#1 luckily:

webmaster
26.1.2014 | 10:20:33
Fifipek

Tak konečně se ve třetí epizodě něco děje… :)

26.1.2014 | 12:40:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál Bitten ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E10: Truth, Changes, Everythin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Sedí na verze:
HDTV.x264-KILLERS
WEB DL.AAC2.0.H.264

Viděli jste...

Viděli jste...

Promo fotky postav

Promo fotky postav