Bitten Shrnutí a pár postřehů ze třetí epizody

Shrnutí a pár postřehů ze třetí epizody

Shrnutí a pár postřehů ze třetí epizody

Dnes v noci byla odvysílána čtvrtá epizoda seriálu Bitten nazvaná Grief, kde se smečka vypořádává se ztrátou jednoho z nich a snaží se vymyslet, co dál.

Jako každý týden si můžete přečíst shrnutí předchozí epizody od Lisy Macklem ze SpoilerTv.com, s jehož překladem tentokrát výrazně pomohl Danýsek.


0 0
2.2.2014

Třetí epizodu Bittenu nazvanou „Trespass“ (Nedovolené vniknutí) napsal Denis McGrath a režíroval jí Andy Mikita. Toto byla další napínavě natočená epizoda, která opět pohnula s dějem vpřed a ukázala nám několik dalších překvapení. Epizoda nám položila reálné základy pro další rozvoj našich postav.

Moc se mi líbil začátek epizody, kdy Jeremy rozumně nenechal nikoho hýbat s tělem – je hezké vidět, že postavy nejednají hloupě, jenom aby se dostaly dál. Byl tam opravdu pěkný, rafinovaný moment v konfrontaci s lidmi z města nad mrtvým tělem chlapce. Clay (Greyston Holt) jde do sporu s jedním měšťákem a dívá se mu přímo do očí – tak, jako psi před vzájemným soubojem. Jakmile však Jeremy vstoupí mezi ně a podívá se Clayovi do oči, Clay poslušně sklopí zrak a stáhne se, jak mu to Jeremy nakázal. V další chvíli Clay poslušně zůstane, když mu Jeremy řekne, jestli by mohl mluvit s Elenou (Laura Vandervoort) o samotě.


Je v tom opravdová živočišnost, jaké mají postavy mezi sebou vztahy, skoro jako když se mezi sebou zdraví psi– naštěstí každého neočichávají. Líbí se mi, jak Pete (Joe Keller) nereagoval na ránu pěstí od Logana (Michael Xavier), ale trval na objetí od Logana a Nicka, když se ti tři potkali po zabití podvraťáka. I když to říká ze srandy, Philip (Paul Greene) je ve skutečnosti otrokem Eleniných choutek, protože její hlad a její vášeň jsou mnohem naléhavější, než u obyčejného člověka.

Elena bojuje s kontrolou všech svých choutek a dává to za vinu blízkosti smečky a zejména Clayovi, v jehož blízkosti ztrácí sebekontrolu. Ačkoli víme, že se téměř proměnila před Filipem, protože popírala svou zvířecí část. Je možné, že být ve smečce, zvlášť v její pevné hierarchii, by jí mohlo poskytnout mnohem větší dávku kontroly. Myslím, že skvělá scéna byla, když jí Clay řekl, aby přestala pochybovat o jeho schopnosti se kontrolovat. Holt se nachází v této epizodě v obzvláště dobré formě a já mu začínám rozumět a mít Claye víc ráda. Neberu Elenino tvrzení, že nepřemýšlí jasně, když jsou v blízkosti toho druhého.

Eleně se možná hnusí zabíjení, ale když Clay zabíjí chlapce, který byl pokousán v klubu, je to pravděpodobně milosrdenství. Clay tímto zabitím chrání smečku, stejně jako ji chránil před lovci v první scéně. Scéna, ve které Clay zabil pokousaného chlapce, je velmi dobře zabraná a pojatá, když Elena tiše prosí Claye, aby to nedělal a pokládá mu při tom něžně ruku na záda. Ve skutečnosti je způsob, jakým ho Clay zabije, když jo udusí přímo v náruči, až jemný s nádechem lítosti. Je jasné, že si Clay tohle zabíjení neužívá, dělá to proto, že je to nevyhnutelné.

Podvraťák aktuálně představuje zajímavý kontrast proti členům smečky. Když ho Elena zažene v klubu do úzkých, očividně si užívá svých nově nabytých schopností. Je v objetí své temné stránky a užívá si zabíjení pro ten pocit ze zabíjení. Samozřejmě, vlci v divočině zabíjejí jen tak ze sportu – nebo možná kvůli zdokonalování svých loveckých schopností. Elena je znechucena podvraťákovou krvežíznivostí, ale je víc než jasné, že zákaz zabíjení lidí má co do činění s ochranou jich samých před tím, aby nepropadli krvežíznivosti.

O podvraťáka je postaráno, ale speciální policejní jednotka má k dispozici podezřelé stopy a spoustu DNA, což by mohlo znamenat velké problémy pro smečku, pokud by vyšetřování pokračovalo. Je zde zajímavá dynamika s šerifkou Morganovou (Fiona Highet). Očividně Jeremyho respektuje a váží si toho, že drží své lidi pod kontrolou a že dodržují zákony. Ale je také zvědavá a je si vědoma, že věci nebudou tak, jak se zdají býti. Mám pocit, že bude spojencem, co pohne věcmi kupředu.

Větší starost obyvatelům Stoneheavenu dělá to, že smečka stále neví, kdo pokousal a proměnil mrtvého podvraťáka. Můžeme nahlédnout trochu více do podvraťácko/smeč­čích vztahů, když jsme seznámeni s Karlem Marstenem ( Pascal Langdale) – podvraťákem s informacemi na prodej. Marsten souhlasí s tím, že najde toho, kdo pokousal podvraťáka výměnou za teritorium. Podle Marstena, jedno z pravidel pro podvraťáky je, že mají být vždycky v pohybu a nesmějí se nikde usazovat. Jsem zvědavá, jakou to má souvislost s Loganem a Elenou. Technicky vzato, jsou stále členy smečky, když žijí sami v Torontu?

Jejich životy v Torontu se komplikují, zatímco oni jsou ve Stonehavenu. Philip a Rachel jsou velmi zvědaví na jejich nově objevené vzdálené příbuzné. Bude zajímavé vidět, jak oddaný Rachel Logan je. Rozejde se s ní, pokud začne být příliš zvědavá?

Víme, že Elena je Philipovi více než oddaná, ale Philipova matka, Olivia, by je rozhodně ráda viděla se rozejít. Snaží se do Philipovy mysli zasít semínko pochybností, že Eleně nemůže věřit a rodinná večeře rozhodně tomu, aby mu ukázala, že k němu byla ohledně své rodiny upřímná, nepomůže. Scéna mezi Philipem a Olivií je hezkým kontrastem oproti scéně mezi Jeremym a Elenou. Jeremy má podle Eleny výhrady proti dlouhodobým vztahům s lidmi, ale ze zdánlivě dobrých důvodů. Nicméně Elenu podporuje. Zdůrazňuje, že jí věří a doufá, že mu nebude nic tajit, takže je zřejmé, že nemusí.

Philip také získá nového klienta, Jamese Williama (hraje James McGovan), který trvá na tom, že se sejdou za velice podezřelých okolností. Řekne Philipovi, že jeho společnost má problémy, ale že našel jedno z estonských nejlépe střežených tajemství – vodku Viljandyho rodiny. Podle mě novela představuje další nadpřirozené bytosti tohoto světa. Jakmile William zmínil Balkán, napadlo mě – upíři? Další vlkodlačí smečka? Něco jiného? Jeho nabídka je zjevně příliš dobrá, aby to byla pravda.

Co si o téhle epizodě myslíte? Já jsem byla zničená, když zabili Petea, ale je jisté, že tohle Elenu přitáhne zpět ke smečce. Také si myslím, že je docela děsivé, že ten, kdo to udělal, mu uřízl, nebo ukousl prsty. Máte nějakou teorii? Mrzí vás, že Pete zemřel? Myslíte si, že William nebude zrovna klaďas?

Podělte se s námi o své názory v komentářích.

Diskuze /1

vikimi

Myslím, že 4.epizoda nám zodpověděla na plno otázek a zároveň nám poskytla nový materiál na přemýšlení. Už aby byla pátá epizoda :)

webmaster
2.2.2014 | 18:40:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Seriál byl ukončen

Po třech řadách byl seriál Bitten ukončen a dalších epizod se již nedočkáme.

Reklama

Stav překladu

Epizoda S03E10: Truth, Changes, Everythin

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL verzi Supe

Sedí na verze:
HDTV.x264-KILLERS
WEB DL.AAC2.0.H.264

Viděli jste...

Viděli jste...

Promo fotky postav

Promo fotky postav